Şimdi Ara

AVR Ev Sinema Sistemleri Hakkında Yardıma İhtiyacım Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, film zevkimi katlamak için tv ye ek olarak bir de ses sistemi almak istiyorum. Amacım sesi sonuna kadar açıp bangır bangır film izlemek değil (Zaten apartman dairesinde oturuyorum istesemde yapamam), kaliteli ses olsun istiyorum.Ses sistemleri konusunda tecrübeli biri değilim o yüzden sizlere danışmak istediğim bir kaç konu var.

1) Bütçe olarak 5 bin tl belirlesem avr sistem için tatmin edici bir ses alabilir miyim, yoksa bütçe düşük mü kalır?
    2) Soundbarlardan gözüme Jbl 4k 5.1' yi kestirdim(portatif arka hoparlörleri hoşuma gitti, çevresel ses almak isterim), sizce fiyatını hakediyor mu yoksa bu fiyata değmez avr li sistem alınır mı dersiniz?
    3) Avr ses sistemindeki arkadaki iki hoparlörün ses aktarımı kablosuz yapılabilir mi? Odanın ortasından geçen bir ses kablosu hoş durmaz.
    4) Bunların ikisinede gerek yok sen zaten apartmanda yaşıyorsun son ses izlemedikten sonra bunlara boşa dökme mi dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel
  • Merhaba,
    farklı bir fikir önereceğim , sinemada en önemli faktör subwoofer dır Eğer tvinde subwoofer çıkışını destekliyor ise sadece bir subwoofer takarak sinema keyfi yapabilirsin , bir arkadaşından falan ödünç alıp deneyebilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironmantr

Merhaba,
    farklı bir fikir önereceğim , sinemada en önemli faktör subwoofer dır Eğer tvinde subwoofer çıkışını destekliyor ise sadece bir subwoofer takarak sinema keyfi yapabilirsin , bir arkadaşından falan ödünç alıp deneyebilirsiniz
    sadece subwoofer ile oluyor bu iş yani?
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Evimde 9.2 sistem kurulu , bu işin sonu yok tatminkar olursa bu şekilde efekt alacaktır, yada soundbar yoluna gider başka önerileriniz varsa bana değilde arkdaşa yazın yardımcı olun

• soundbar ile falan olmaz bu iş.
    cep dostu bir sistem yazmaya çalışacağım.
    sony str 790 avr 2500 lira.
    wharfedale crystal 30.4 kuleler 1500 lira.
    wharfedale 30.2 1 çift raf tipi arkalar için 550 lira
    wharfedale center 580 lira
    yamaha ns sw subwoofer 1500 lira

Etti toplam 6500 lira.

Bu avr de 5.1.2 atmos kurulum yapılabiliyor.
    Atmos için 1 çift daha 30.2 alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 9 Ocak 2020; 11:52:1 >
    Merhaba, öncelikle mesajınız için çok teşekkür ederim. Önermiş olduğunuz parçaların fiyatları toplayınca 6600 civarı yapıyor, üstelik bazılarının fiyatları yazdığınızdan daha yüksek
    Bu ekipmanları satın aldıktan sonra daha fazla ek masrafım olacak mı?
  • ironmantr kullanıcısına yanıt
    Merhaba, cevabınız için teşekkürler. TV nin arkasına baktım 13-19 V, 0,45A SUB yazan anten girişine benzeyen bir yer var burası olabilir mi subwoofer çıkışı?
  • Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Hocam özelden bana TV'nin modelini gönderde speclerine bakayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Merhaba, öncelikle mesajınız için çok teşekkür ederim. Önermiş olduğunuz parçaların fiyatları toplayınca 6600 civarı yapıyor, üstelik bazılarının fiyatları yazdığınızdan daha yüksek
    Bu ekipmanları satın aldıktan sonra daha fazla ek masrafım olacak mı?
    fiyatlara hepsiburadadan bakın orada iyi fiyatlar.
    Ayrıca bir de kablo masrafınız olacak hdmi, speaker kablo vs.
    yukarda bahsettiğiniz jbl sounbara vereceğinize o parayı bu sistemi kurun bence.
    Benim önerdeiğim sistem 4k hdr dolby atmoslu güncel bir sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 9 Ocak 2020; 11:44:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Merhaba, cevabınız için teşekkürler. TV nin arkasına baktım 13-19 V, 0,45A SUB yazan anten girişine benzeyen bir yer var burası olabilir mi subwoofer çıkışı?
    Hayır orası uydu anten 2. girişi.
    Tv ye subwoofer falan bağlanmaz uğraşma boşuns.
    Sistem 6500 TL + 500 TL kablo masrafı desek aşağı yukarı 7000 civarı masraf etmiş olacağım. Bahsettiğim soundbar da arka hoparlörlü ve 4500 TL. Bilmediğimden soruyorum tabiki avrli sistem daha iyidir ancak aradaki fiyat farkına değecek bir sonuç alır mıyım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    yerinde olsam 7000 lira ile başlayacaksam onkyo 696 alır yanına heco 302 alıp bir zaman böyle idare eder sonra sistemin diğer parçalarını alırdım yavaş yavaş en sonda iyi bir sub eklerdim soundbar işine gelirsek kendi adıma konuşayım benim için soundbara para vermek parayı çöpe atmaktır sinema soundbarla falan olmaz ve fiyat farkına değecek sonuç alırsın ezip geçer avr
  • odesy kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bi kere para vereyim uzun süre kullanayım diye düşünüyorum, sizin dediğiniz gibi bir avr iki çift hoparlöre 7000 ile başlarsam bu işin sonu 15 bin tl yi falan geçer herhalde :)
    Hedef bütçemden çok uzaklaşmış olurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işin sonu yok))) ama güzel bir hobi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironmantr -- 9 Ocak 2020; 16:35:27 >
    zaten bikere para vereceksin diye bu sekilde başla onkyo 696 heco 302-102 çok rahat 7 bine halledersin hatta kablolarıda alırsın geriye arka hoparlörler ve sub kalır zamanla onlarıda alabilirsin sonuçta çok iyi bir sistemin olur uzun yıllarda kullanırsın ben hecoları beş yıldan beri kullanıyorum yakın zamandada arkalara Music Style Rear 200F alıcam duvara asılabilirliği nedeniyle avrnin güzelliğide burda tüm sistemi hemen almak zorunda değilsin
  • Elbet ki AVR ile Soundbar kıyasalanamaz ama tercihler şartlar alanlar önemli olmuyor mu ?

Kablosuz mobil sade olması ve ses efektlerinin hakkını veremeyecek olması yönünden AVR sistemler biraz dezavantaj olmuyor mu ? Bence oluyor ? Çevrede rahatsızlık verecek kimse yoktur falan o zaman tek seçenek tabi ki AVR sistem kurmak olur, ama diğer türlü zaten evler küçüldü artık AVR sistemleri,kuleleri nereye kuracaksın
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hala bir şey alamadım. Tam bi şeye ısınıyorum negatif bir yönü çıkıyor vazgeçiyorum. Jbl bar 5.1 alacaktım apartman dairesinde verim alamazsın dediler vazgeçtim. Lg sk10y ve sony zf9 a niyetlendim onlarıda ayak üstü denedim media markette jbl yanında sönük kaldılar. Bilmiyorum belkide bluetoothdan dinlediğim için öyle geldi. Avr ye mi dönsem diyorum o zamanda hem maliyet 2 katına çıkıyor hem de oda müsait değil böyle bir sistem kurmak için. Bir de 2 katı para vereceğim ancak 2 katı kaliteli ses alacağımı da düşünmüyorum.

JBL 5.1 için verim alamazsın dediler ise Avr için aynı şey olmaacak mı ? Yine hakkını veremeyeceksin.Yani ben sırf bu yüzden soundbar bakıyorum.Sadelik kablosuz olması yine diğer nedenlerden.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Siz hangi soundbarı almayı düşünüyorsunuz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.