Şimdi Ara

Avokado 1₺ (minimum siparis 45 tl) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
3
Favori
6.587
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Organik Avokado aramanıza gerek yok. Yerli Avokadolar zaten Gazipaşa civarlarında özellikle de Dim Çayı Milli Parkı'nda bolca yetişiyor. Bölge zaten ormanlık ve henüz kirletilmemiş olduğu için yerli Avokado almanızda sakınca yok. Zaten o bölgeden gelen ürünleri Organik diye satıyorlar.

Bu arada Avokado için lezzetsiz yakıştırması yapanlara ben katılmıyorum. Kendi damak tadınıza uymamış olabilir o kadar. Ayrıca Avokado zaten en yağlı meyvelerden biri olduğu için üzerine zeytinyağı ya da herhangi bir yağ dökmenize gerek yok. Herkes kendi damak tadına göre soslayıp yiyebilir. Örneğin ben kahvaltıda üzerine sadece greyfurt ya da limon sıkarak tüketirim. Akşam yemeklerinde zerdeçal ve gerçek nar ekşisi dökerek afiyetle yerim. Bazen tadını hiç bozmamak için üzerine hiç bir sos dökmeden kaşıkla yediğim bile olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytacikomadrid

Dünyanın en faydalı meyvelerinden biri... eğer sert aldıysanız bir iki gün bekletin yumuşasın sonra yeyin. Özellikle biraz limon sıkıp yerseniz kahvaltıda çayla mükemmel olur.
    karides ile beraber yapılan salatası harika oluyor, Rusyada yemiştim.
    diycem ama sıcak fırsatçılar döver beni

not: TRde migros indiriminde bir kere karidesle deneyebildim. Rusyada dondurulmuş deniz ürünleri daha ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bar_Fedaisi

Organik Avokado aramanıza gerek yok. Yerli Avokadolar zaten Gazipaşa civarlarında özellikle de Dim Çayı Milli Parkı'nda bolca yetişiyor. Bölge zaten ormanlık ve henüz kirletilmemiş olduğu için yerli Avokado almanızda sakınca yok. Zaten o bölgeden gelen ürünleri Organik diye satıyorlar.

Bu arada Avokado için lezzetsiz yakıştırması yapanlara ben katılmıyorum. Kendi damak tadınıza uymamış olabilir o kadar. Ayrıca Avokado zaten en yağlı meyvelerden biri olduğu için üzerine zeytinyağı ya da herhangi bir yağ dökmenize gerek yok. Herkes kendi damak tadına göre soslayıp yiyebilir. Örneğin ben kahvaltıda üzerine sadece greyfurt ya da limon sıkarak tüketirim. Akşam yemeklerinde zerdeçal ve gerçek nar ekşisi dökerek afiyetle yerim. Bazen tadını hiç bozmamak için üzerine hiç bir sos dökmeden kaşıkla yediğim bile olur.
    harikadır tadı,
    hocam yerliyi nerden buluruz daha genel bi magaza adı var mı? herşehirde olanlardan,
    bursadayım.

• _FaCtS_ kullanıcısına yanıt
    Şu an piyasadan alacağınız avokadolarin %90 yerli zaten, gazipaşa da yetişmeye başladığından beri pek ithal gelmiyor,
    Ayrıca internette satanlar da mevcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _FaCtS_ kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki arkadaş zaten cevabı vermiş. Şu an çarşıda pazarda satılan Avokadoların hemen hepsi zaten Antalya yöresinden geliyor ve ağaçlar dağ eteklerinde olduğu için meyvelerini güvenle yiyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

Şu an piyasadan alacağınız avokadolarin %90 yerli zaten, gazipaşa da yetişmeye başladığından beri pek ithal gelmiyor,
    Ayrıca internette satanlar da mevcut
    hocam madem yerli , o zaman niye tanesi 4 tl ?
    gerçi domatesin tanesi de 1 lira civarına geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avokado rehberi:

Avokado salatası (guacamole):

2 Avokado, çekirdekleri çıkarılıp ezilmiş
    Limon suyu yeteri kadar (yeşil limon da olur)
    İnce doğranmış soğan (tercihen kırmızı)
    İnce doğranmış domates (tercihen çeri-cherry domates)
    1 diş sarımsak, dövülmüş
    İsteğe bağlı olarak ince kıyılmış maydonoz
    Tuz, karabiber, isteğe bağlı olarak acı toz biber
    İsteğe bağlı olarak sızma zeytinyağı ama avokado çok yağlı olduğu için pek gerek kalmıyor

Herşeyin yanında yenebilir, ferah neredeyse mentollü gibi bir tadı var çok güzel.

Avokado salata dışında kızarmış ekmeğin üzerine ince dilimlenip tuz-karabiber ekilerek de güzel gidiyor.

2018 sonuna doğru 1-2 ay boyunca şok market 2.5₺ye satmıştı bunları. Yerlilerin de ederi en çok budur. Sert olanlarını alıp buzdolabı dışında gazeteye sarıp olgunlaşması için bekletiyoruz. Elle sert tutulduğunda parmak biraz içeri gömülecek kadar yumuşamışsa hazırdır, içini açtığınızda kararmışsa o fazla olgunlaşmış demek.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Tarımı daha birkaç yıldır ülkemizde ticari olarak yapılıyor, ayrıca insanlar da yeni yeni alıştığı için arz-talep dengesi tam oturmuş bir ürün değil. daha nüfusun çoğu tadına dahi bakmamıştır. Piyasada pay alıp oturunca fiyatları dengelenecektir,

Ancak bitki öyle elma-armut gibi çok verimli meyve üretmediği için çok ucuz omasını da beklememek lazım
  • Metro market

Avokado 1₺ (minimum siparis 45 tl)

• Tadı nasıl birşey tarif eder misiniz? Paraya kıyıp alsak mı tadımlık?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-60C9D430E

Tadı nasıl birşey tarif eder misiniz? Paraya kıyıp alsak mı tadımlık?
    Tadı nötr denilebilir, tatlı, eksi ya da tuzlu değil, sadece yağlı biraz. bazı arkadaşlar ananas ya da mango gibi birşey hayal ediyorlar ama öyle bir tadı yok.
    Tadı nötr olduğu için tatlı ya da tuzlu tuketilebiliyor hazirlanisina göre.
    Nette arayın birçok tarif var zaten, türk damak tadına en uygun olanı üzerine limon, tuz, yağ ve sarmısak ekleyip püre yaparak yemek sanırım.

• fearless_X kullanıcısına yanıt
    dalga geçmek için mi sordunuz yoksa gerçekten arıyormusunuz?
  • Birkaç site buldum.Herkese teşekkür ederim. Siparişi verdim bakalım nasıl gelecek.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.