Şimdi Ara

avg AntiVirüs testi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AVG 7.5 işletim sistemide xp home. Avg kullanan varsa bilgisayar her açılışında virüs taraması yapmamasını nasıl sağlıyorlar? Ben her xp yi açışımda tüm sistem için virüs taraması başlatıyor. Bunu iptal için hangi kısımdan hangi başlığı işaretliyorsunuz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Başlat-Çalıştır-Msconfig-Başlangıç-
    AVG Kutucuğundaki Centiği Kaldırırsanız sorun Kalkar ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArdaR

Başlat-Çalıştır-Msconfig-Başlangıç-

Tabi,dediğin şeyi yapsın arkadaş,sonra virüsler cirit atsın. Dediğini yaptığı zaman anti-virüs programı pasif hale gelir.Ben de AVG kullanıyorum,taramayı bilgisayarı her açtığım zaman değil,gün içinde ilk açışımda yapıyor.Ben de merak ediyorum,bu taramayı nasıl kaldırabilirim,manuel olarak iptal edebiliyorum ama benim istediğim otomatik olarak tarama yapmaması,ayarlardan aradım ama bulamadım...
  • Avg kullanan bukadar çokken hiç kimse auto taramayı kapama ihtiyacı duymuyormu?
  • Elle kapatmaktan sıkıldım,programın içinde mutlaka vardır bir ayarı ama ben de bulamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retrotime -- 6 Temmuz 2007; 0:30:39 >
  • Herkeze kendinden fayda var. Baktım cevaplayan yok. kapsamlı bir şekilde aradım. Yeni versyonda konunun çözümü şu:

Test center -> test -> tests manager -> en üstteki zamanlandırılmış görev iptal edildimi sorun kalmıyor.

Güle güle kullanın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArdaR

Başlat-Çalıştır-Msconfig-Başlangıç-

lütfen arkadaşlar bilmiyorsak cevap yazmayalım kimsenin kimseye yanlış bilgi vermeye hakkı yok
  • Elle kapatmak sıkıcı ama bilgisayarımızı düşünüyorsak çok da sorun olmamalı bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uiq

Herkeze kendinden fayda var. Baktım cevaplayan yok. kapsamlı bir şekilde aradım. Yeni versyonda konunun çözümü şu:

Test center -> test -> tests manager -> en üstteki zamanlandırılmış görev iptal edildimi sorun kalmıyor.

Güle güle kullanın

Hocam ben test center -> test -> diyorum ama burda test manager diye bir bölüm yok.Nasıl yaptığını ekran görüntüsü koyarak anlatırsan çok sevinirim...

Not:Yoksa senin kullandığın AVG Professional mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retrotime -- 9 Temmuz 2007; 23:43:49 >
  • ayarlar kısmından hallet...
    sistem açıldığında...virüs taraması
    kalksın
  • quote:

Orjinalden alıntı: hersekzade

ayarlar kısmından hallet...
    sistem açıldığında...virüs taraması
    kalksın

Gerçekten ayarlar kısmından düzeliyor mu,ben bunu niye daha önce düşünemedim ki!
    Arkadaşım dediklerimi okumadın galiba,ayarlardan bulamadığım için soruyorum zaten bu soruyu...
  • Verdiğim yanıt son sürümü 7.5.0.460 için test bölümünde "F5" e atanmış durumda. manager duruyor. Sürümün eski olabilir. Hem yenisini edin (Senin için daha iyi) hemde verdiğim doğrultuda testi kaldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uiq -- 10 Temmuz 2007; 14:16:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: uiq

Verdiğim yanıt son sürümü 7.5.0.460 için test bölümünde "F5" e atanmış durumda. manager duruyor. Sürümün eski olabilir. Hem yenisini edin (Senin için daha iyi) hemde verdiğim doğrultuda testi kaldır.

Evet sorunumu hallettim.Ama @uiq arkadaşım,dediğin gibi Test Center'da Manager diye bir bölüm yok.Belki karıştırdın,"Scheduler" diye bir bölüm var.Oraya girdiğimizde "Test Plan" diye bir seçenek var,orayı seçip "edit schedule" diyoruz ve burda da "periodically start scheduled antivirus test" üzerindeki tiki kaldırdığımız zaman otomatik taramayı iptal ediyoruz.Ayıca kullandığım sürüm seninki ile aynı,AVG free olduğu için zaten hergün otomatik güncelleme yapıyor,eski sürüm kullanmam söz konusu değil yani...

avg AntiVirüs testi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.