Şimdi Ara

Avermedia Capture Card

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar oyunlarda OBS ile performans ayarlarında video çekerken maalesef ki makinamda fps dropları oluyor genelde Battlefield 4 de 64 kişilik serverlarda medium ayarlarda drop yiyorum.

MSİ GP62M 7RD Leopard;

İ5 7300HQ işlemci

8 GB DDR4 2400 MHZ RAM

GTX 1050 2 GB GDDR5 ekran kartı mevcut sistemim böyle

Normal oyunda sorun yok hatta ultrada sıkıntı olmadan oyun oynuyorum fakat iş video çekmeye gelince mediumda olmasına rağmen çok fazla drop yiyorum.

Sebebi ekran kartının rami yetmiyor.

Şimdi diyeceğim şu ki ben şu capture cardı alsam;
    http://urun.n11.com/tv-kartlari/avermedia-live-gamer-portable-lite-gl310-usb-capture-kayit-karti-P191465180?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMI67yZkIKl1gIVjIeyCh1rSg3WEAQYCSABEgJm2PD_BwE&gclsrc=aw.ds

Kasmadan donmadan akıcı bir şekilde GPU ve CPU'ya yük bindirmeden kayıt yapabilir miyim ? Değer mi buna ?

• Bilgisi olan yok mu :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • incelediğim kadarı ile bahsettigin sıkıntı bitiyor hocam cunku işlemci yükü direk avermediya biniyor pc de her hangi bir kasma gerçekleşmiyor zaten kartın amaci o

• Wowplayer W kullanıcısına yanıt
    Umarim oyledir cok kotu drop yiyorum videoda bu cihaz beni kurtarir umarim.

Yorumunuz icin tesekkur ederim.

• bence kesinlikle kurtulursun ps4 gibi yada diğer konsol oyunlarını bununla yayınlıyorlar fln ki o konsolun özelliği işlemcisi ne ki :)

Arastirdigim kadariyla ozel bir grafik islemcisi var icinde laptopa bunu alinca takacagim bakalim ne olacak birde ssd eksik birde ram ama su an en gerekli 2 sey ssd ve capture card gibi gozukuyor.

• ssd açılısında program açılısında baya rahatlatır ram de gerekli ama gözle görülür bir fark yaratmaz gibi ins yapacağın değişiklik seni hız bakımından tatmin eder yoksa bir diz üstü pc icin değmez diyebilirim uzun süreli kullanımlar her zaman performansı düşürüyor cunku iyi forumlar

Kasa kullanamadığımdan Gamebook aldım dedim alıyorsam bare Masaüstü kadar bir performansı olsun dedim amma vellakin bana tuzlu olacak gibi görünüyor bu iş...

128 GB SSD yaklaşık 300 TL

DDR 4 Ram 2400 mhz 8 gb 400 TL

birde capture card aşağı yukarı bana 1200 TL gibi bir şey girecek

Keşke monster alsaydım diyorum
  • monster da alsan masaüstü bileşenleri ile ayni performansı vermez soğutma yönünden laptop hep dusuk kalıyor buna endeksli performans dususleri yaşanıyor bu acı bir gerçek :) aynen biraz tuzlu konfor istiyorsan biraz paraya kıymak zorundasın

• Hocam öncelikle merhaba. Capture card kullanmanız için ikinci bir bilgisayara ihtiyaç duyarsınız. Konsollarda da aynı şekilde bir oyun için sistem bir de kayıt için sistem gerekir. Kendi içinde capture özelliği var fakat bilgisayardan gücünü alır.

krcstudio59@gmail.com'a mail atarsan detayıyla anlatabilirim. Daha önce kullandım ve 2. bir bilgisayarım olmadığı için çok problem yaşadım.
  • Selamlar Avermedia Live Gamer HD kullanıyorum dediğiniz sorunu capture card çözer lakin yükü neden ekran kartına attığınızı anlamıyorum kodlamayı x.264 yazılım olarak seçin işlemcinize bindirsin yükü birde öyle deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 1 Kasım 2017; 14:48:41 >
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    İşlemciye bindirince daha kötü oluyor ekran kartı üzerinden çekince oynanabiliyor en azından.
  • o zaman iki seçeneğiniz var capture kart veya daha güçlü bir laptop almak
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Aslında bu drop olayi battlefield 4 de oluyor ssd yok bende mesela buda etkileyebilir onun disinda fps 70-80.

Avermedia capture kart almak daha mantikli yeni laptop alacagima onu alir kullanirim daha iyi hem laptop omru biraz daha uzar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.