Şimdi Ara

AV TÜFEĞİ İSTİYENLER BURAYA (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
12
Favori
138.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hatsan yada sarsılmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbozgeyik

Merhaba arkadaslar

bır tufek almak ıstıyorum lakın cok kararsız kaldım. guvenlık ve atıs ıcın kullanacagım 3 model arasında karasız kaldım

BORA BR12
    DERYA MK12
    UTAŞ XTR12

SİZCE HANGISI??

Hiçbirisi biraz daha kaliteli tüfekler bak
  • yokyak kullanıcısına yanıt
    Hiç korkma al
  • rapi-d R kullanıcısına yanıt
    Otomatik silahlara bakabilirsin.sarsılmaz,hatsan,akkar,huğlu,ata .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gekren

ben de ilk defa tüfek alacağım. anladığım kadarıyla önümde 12, 20 ve 36 kalibre seçenekleri var. öncelikle amacım avcılık değil. maksat güvenlik için ve arada poligon dağ tepe olursa deneme ve hobi atışları. araştırdığım kadarıyla husan ın 20 calibresi ve catus gl502 36 kalibre aklıma yatan iki tüfek. 12 calibrelerin fiyatları daha iyi ve çok fazla seçenek var. öncelikle anladığım kadarıyla yarı otomatiklerde 1000 tl altında bir model bulmak mümkün değil. reklamlarda dönenlerde muhtemelen 100 atışa bile dayanamayacak modeller.

benim belirlediğim modeller yeni başlayan birisi için uygun mudur? bu iki tüfekten tavsiyeniz hangi yönde olur.

Son olarak merak ettiğim poligonlarda atışa izin veriliyor mu bu silahlar ile. İstanbul'da Yakacık'da bir poligon gördüm atışta genelde bu tüfekler var.

12 kalibre fişek marka bol ve yaygın
  • Güvenlik amaçlı küçük bir tüfek bulabilirmiyim.

http://www.tufekpazari.com/product.php?id_product=176

Bu site güvenilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Güvenlik amaçlı küçük bir tüfek bulabilirmiyim.

http://www.tufekpazari.com/product.php?id_product=176

Bu site güvenilir mi?

bununla ancak kendini vurabilirsin
  • kayhansoylukan kullanıcısına yanıt
    Fişeği uygun ve bol mümkün olduğunca küçük hesaplı bir ürün önerebilirmisiniz?
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Otomatik olmasada olur dersen kral süper poze alabilirsin illa otomatik olsun dersen hatsan,sarsılmaz, gibi markalarıda alabilirsin.İkini el seçeneğini de göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim çok temiz tüfekler sıfırından 500 lira aşağı satılıyor.
    Ruhsat için izin almak gerekiyor işten. Aile hekimi vermiyor sordum. Sevk edecekmiş.

Amaç güvenlik ve üç beş el boşa hedefe sıkmak. Avcılık değil. Hafif kolay kullanım hızlı dolum rahat kullanılabilir olması yer kaplamaması önemli. Mümkün olduğunca küçük olması yerli olması sorun ve tamiri nedeniyle önemli.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Ruhsat için izin almak gerekiyor işten. Aile hekimi vermiyor sordum. Sevk edecekmiş.

Amaç güvenlik ve üç beş el boşa hedefe sıkmak. Avcılık değil. Hafif kolay kullanım hızlı dolum rahat kullanılabilir olması yer kaplamaması önemli. Mümkün olduğunca küçük olması yerli olması sorun ve tamiri nedeniyle önemli.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler hocam.

Aile hekimi vermek zorunda hocam başka bir hekimle görüşün trap atıcısıyım avcı değilim derseniz daha kolay alırsınız.Dediğim gibi kral marka tüfeklere bakabilirsiniz daha uygun olur fiyat açısından
    Zorunda değilim istersem sevk edebilirim dedi. İstanbul'da kolay kolay vermez kimse dedi. Aile hekimi tam sokağın karşısında diğerleri çok uzak yerleri de ters. Özeller de veriyormuş öyle söyledi. Emniyet'e gidip sormadım daha.
  • öyle bir lüksü yok mecbur vermeye özellerde verir evet
    Hocam BORA BR36 nasıldır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windmark

Hocam BORA BR36 nasıldır ?

Bora hakkında çok bilgim yok o tarz tüfekler o kadar fazla ki piyasada.Bildiğim tek şarjörlü iyi denebilecek çatüsü 36 cal var
  • Typhoon f12 ile derya mk12 arasında kalmıştım ama inceledikten sonra typhoon daha alınabilir geldi bana.
    Hem malzeme ve işçilik daha iyi hemde 10 yıl garanti veriliyor firma tarafından.
    Tavsiye edermisniz f12'yi?
  • anilxx92 kullanıcısına yanıt
    Hocam daha öncede söylediğim gibi piyasada bu tarz tüfek üreten 500 tane firma var birçoğu merdiven altı tabir ettiğimiz tarzda üretim yapıyor.Daha sonra kullanıcı ya kendini vuruyor ya başkasını vuruyor namlu yarılıyor tetik kırılıyor falan filan o yüzden daha isim yapmış daha profesyonel tüfek markalarını tavsiye ediyorum kendi şahsi fikrim bu.Yerli üretim mükemmel tüfeklerimiz var huğlu,ata,akkar,akus,hatsan,sarsırlmaz,stoger,daha ucuz kral bunun gibi firmaların silahlarını tavsiye ediyorum ben en azından belli bir standartta üretiliyor ve sattıkları ürünlerin arkasında duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhansoylukan

Hocam daha öncede söylediğim gibi piyasada bu tarz tüfek üreten 500 tane firma var birçoğu merdiven altı tabir ettiğimiz tarzda üretim yapıyor.Daha sonra kullanıcı ya kendini vuruyor ya başkasını vuruyor namlu yarılıyor tetik kırılıyor falan filan o yüzden daha isim yapmış daha profesyonel tüfek markalarını tavsiye ediyorum kendi şahsi fikrim bu.Yerli üretim mükemmel tüfeklerimiz var huğlu,ata,akkar,akus,hatsan,sarsırlmaz,stoger,daha ucuz kral bunun gibi firmaların silahlarını tavsiye ediyorum ben en azından belli bir standartta üretiliyor ve sattıkları ürünlerin arkasında duruyor.

Şarjörsüz olarak düşünseydim yazdığınız markalardan birisini alacaktım zaten,hatta armsan ın bir modelini alıyordum az daha.
    Ama bu şarjörlülerde onların pek modeli yok.
    Genelde bu derya ve typhoon için ise şarjörlülerin en iyilerindne diyorlar,o yüzden bu iki marka üzerinde duruyorum.
    Typhoon'u özerbaş makine üzetiyormuş,derya yı ise derya silah üretiyormui,ikiside üzümlü firması.
    hatta typhoon u bana asıl sevdiren yurtdışına ihraç edilmesiydi,yurtfışı testleri v.s var.
  • anilxx92 kullanıcısına yanıt
    MK12 ninde yurtdışı testleri var birde typhoon un 10 yıl garanti verdiğini nereden öğrendiniz ben bulamadım her yerde 2 yıl yazıyor?
  • Derya ve bora çok kötü markalar değil ama neden şarjörlü onu anlamadım siz aldığınız tüfekle 2+1 fişekten fazlasıyla zaten atış yapamazsınız ki takoz takılı olmadığı sürecede o tüfekleri taşımanız yasak.İlla o şekilde bir tüfek istiyorsanız taktik av tüfeklerine bir bak armsan rsx2 yada rsx3 falan olabilir.Yanlış hatırlamıyorsam 2+1 seçeneğide mevcut.En azından çok çok iyi bir marka evladiyelik bir tüfeğiniz olur.

Edit:Husan markasınıda bakmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayhansoylukan -- 28 Eylül 2017; 15:20:43 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.