Şimdi Ara

av bıçağı önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba.100 tl bütçem var.Daha çok savunmada ve normal işlerde kullanabileceğim (keskin olması önemli) bir bıçak arıyorum.Dediğim gibi 100 tl bütçem var bu ay içinde internetten alıcam kargoyla.Hem site hem de bıçak ve marka önerisi yapabilirmisiniz
  • BROWNİNG AV ÇAKISI 21 CM

ben browning marka bir av çakısı aldım... sadece eğlence amaçlı, mesela eskiyen atacağımız koltuğa denemeler yaptım. koltuk yaylarına demirlerine kadar vurdum. bıçakda herhangi bir kırılma yok. 1-2 aylık uğraşım sonucu körelmişti biraz ve bileyledim aynı aldığım gün gibi duruyor. =)

zevk için domates kestim, portakal, patates kestim tık yok. ne paslanma ne birşey. hele birde tam açtığın zaman rambo bıçağı gibi tek parça oluyor 1 gram oynama yok.

işte bu. şuanda 1 yılı geçti, o zaman aldığımda eski bir av bayisi 20 tl ye satıyordu ben pazarlıkla 17 tlye almıştım. ve internetteki fiyatları görünce şok oldum. bir sitede 67 diyor bir sitede 59 diyor diğer bir sitede 80 diyor. pazarlıkla ucuzlatıp alabilirsiniz.

av bıçağı önerisi

Çok Keskin 2-3 sefer elimi kestim. bilmeden değdirdiğim zaman kestiği oluyor.
    ve ortopedik uyumu ağırlığı falan çok güzel, ele çok güzel oturuyor. mesela kalın kumaşlı koltuğa sağladığım zaman banamısın demiyordu. şimdi attım çekmeceye duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepp006 -- 3 Ocak 2015; 1:49:18 >
  • Mümkünse boyu uzun olan bir bıçak önerebilirmisin.Otomatik açılır istemiyorum.Ayrıca bizim burdada av bayisi var ama ben internetten almak istiyorum.Malum tr de fazla bıçak yok zaten ve av bayilerinde 3-4 marka var.Mesela hiç bir av bayisinde karambit görmedim ama internette var ve ben bıçağı biraz zor şartlarda kullanıyorum.Sağlam bir bıçak lazım.
  • ben fazla bıçağı sevmem. tespihide sevmem ateşli silahlarıda sevmem =) taşımayıda sevmem.
    sadece eğlencelik 1-2 tane almıştım. 5-6 liraya sustalı, 17 lirayada browningi.
    mesela 1 milyoncudan 5-6 tl ye aldığım yandan açılır aynı bu browninge benzeyen sustalı bıçak keskin ama iyi çıkmadı. kalitesiz çok oynuyor, hafif. ele oturmuyor vs. vs.

o yüzden bunlardan başka yapacağım tavsiye ihtimaller üzerine, hayali olarak tavsiye edebilirim size.

Savage av bıçakları + Columbia av bıçakları iyiye benziyor.

okyanus av markete, veya diğer av marketlerine bakabilirsiniz. kapıda ödemeli. okyanus av marketten 15-20 ye yakın sipariş verdim. hiçbirinde sorun çıkmadı ve hepsi kapıda ödemeliydi.

bence bu tarz bıçaklara 20-30 tlden fazla verilmez. çünkü 250 tl lik bıçak alıpta tahtayı keserken bıçağın bir tarafı kırılan arkadaşlarda konu açıyor.
    savage marka olanlar resimlerde çok kaliteli duruyor.

EDİT: aynıları enk*lay dada varmış. kapıda siparişleri varmı bilmiyorum. bir ara vardıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepp006 -- 3 Ocak 2015; 6:24:59 >
  • Buck paklite large skinner çok araştırdım kötü yorum görmedim.Eğer bulabilirsem almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • recepp006 R kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.1 buçuk senelik columbia kullanıcısıyım.3 bıçağı geçti elimden.Fiyatlarıda gayet ucuz ve keskin.Çok abartılcak bir marka değil ama ben seviyorum.Her türlü işime yarıyor çünkü.Şuanlık crkt den yanayım.

http://www.bicakdunyasi.com/urun/crkt-komando-bicagi-32-cm/554
    http://cakicim.com/product.php?id_product=1052
    http://cakicim.com/product.php?id_product=895

Düşündüğüm bıçakları bunlar.Nasıl sence?

Küçük bıçak istemiyorum bir kere para verip düzgünce kullanmak istiyorum amacım bu zaten.
  • Cevabın için teşekkürler.Malesef bu modeldeki bıçakları tercih etmiyorum.Büyük,keskin ve kullanışına bakıyorum.Daha önerin varsa yazabilirsin.
  • recepp006 R kullanıcısına yanıt
    Bıçağın gerçekten güzel
  • Gittigidiyordan taktik ve savunma amacli bir gun lazim olur bir kosede dursun diye su model bicagi aldim;

http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/crkt-av-bicagi-32-cm-yeni-139411354

Yanlislikla bundan gonderdiler ve survivor/hayati idame icin kullanilabilir bir model olarak dusundum;

http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/crkt-av-bicagi-testere-kama-31-cm-141769891

Ikisinide farkli amaclar icin kullanilabilecek bicaklardi begendim diyerini de aldim bu vesileyle yani adam gibi bir bicak 500-1000 araliginda alsan getektiginde kiyip kullanamazsin olduki bir yere getirip gotururken kolluk kuvvetine denk geldin ya o kadar para verdigin bicagi hibe ediceksin yada hem hibe edip hem mahkemelik olucaksin. Yanliz ikinci yanlislikla gelen bicak cok saglam gibi bir hissiyat verdi bana ama celikleri cok sert degil galiba esneklikleri yuksek iyimi kotumu bu isten anlayanlar daha iyi yorum yapar. Bu arada bu bicaklar orjinal crkt degiller ona gore alin.

• funnyhow kullanıcısına yanıt
    Hahçok teşekkür ederim son zamanlarda şu alttaki bıçağı araştırıyordum.Bu sitedenmi aldın bi yardım edersen çok sevinirim.Crkt nin resmi sitesinden alıcaktım ama linkini attığın bıçak orda tükendi olarak gözüküyor.
    ayrıca üstteki 1095c çelikten üretiliyor diye biliyorum.
  • mstftrl M kullanıcısına yanıt
    Ben crkt nin yurt disi sitesinden baktim iki midelide orda goremedim bicaklari 300$ civariydi O yuzden orjinal olmadiklari kanaati olustu bende ama bicaklarin kalitesi hosum gitti dedigim gibi o ikinci bicak hic aklimda yokken inceleyince saglam yapisi hosuma gitti onuda aldim. Msjimdaki gittigidiyor linklerinden siparis verebilirsin iyi bir satici. Bicak resimde gorundugunden daha guzel ele iyi oturuyor ve dengeli. 6Mm kalinlik bence iyi biraz agir ama. Kilifi cok kaliteli degil ama kullanisli almak istiyorsan beklediginden iyi birseyle karsilasicaksin. Kargo da saticidan, 1 gun sonra elinde.

Teşekkür ederim şuan gitti gidiyordan alma tarafındayım.Bakıcaz bikaç gün içerisinde kesin karar verip alıcam.Bi ara crktnin sitesinde vardı ama işte dediğim gibi stokta olmadığı için artık gözükmüyor ve bu bıçağın fiyatıda burdakinden kat kat pahalı falan değildi.Fiyatı bundan biraz daha pahalıydı tabi.Umarım yanlış bir şey yollamazlar.En sevmediğim şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstftrl -- 15 Ocak 2015; 20:35:08 >
    Şöyle bişey daha varki 1095 çelik çok çok daha iyidir daha keskindir.440c ise daha serttir çokta sağlamdır fakat çok sert olduğu için kırılganlığıda 1095 e göre daha fazladır.Tabi bana kalsa 1095 çelik bıçakları tercih ederim
  • mstftrl M kullanıcısına yanıt
    Bu isin uzmanlari forumlarda anlatiyorlar her celigin karakteri olumlu olumsuz yanlari farkli ama bir bicagi koreltmek ve kirmak isterseniz bu cok zor bir is degil. Cok pahali ve ozel celik turunden yapilmis bir bicak ile yine adam gibi isil islem gormus piyasadaki herhan gibi bir celikten yapilma bicagin kullanimda cok fark yaraticagini dusunmuyorum. Hele hele 500-1000-1500 liralik bir fark hic dusunmuyorum. Bicagi bicak gibi kullandiktan sonra mutfak bicagi bile o ince ve esnek yapisiyla gayet guzel os gorur. Onun disinda birsey kirmak icin cekic agac kesmek icin balta biryer kazmak icin kurek kullanmak gerek zaten tutup 800$ verdigin bicakla bunlari yapmaya yeltenemezsin bile :) neyden yapilirsa yapilsin her bicak korelir ve paslanir kullandiktan sonra temizleyip bileyip yaglayarak deriye temas etmicek sekilde kaldirip muhafaza edilmeli. Bunlar benim amatorce yorumlarim yanlis olma ihtimali yuksek itibar etmeyiniz :D

Gerçektende bir bıçak nasıl o kadar pahalı bende düşünüyorum.Örnek olarak Cold steel extra large verebilirim.Bi sitede 1.300 tl idi.Başka yerde farklılık gösterebilir bilmiyorum.Bıçakta gördüğüm farklılık normal bıçaklardan kat kat büyük olması.Keskinliğine falan bişey diyemem tabi.Çok eskiden bi bıçağa 30 lira vermiştim diye onu kullanmıyordum.Arkadaşım bir şey kesicekti vermemiştim 1 milyar bıçağa versem ne yaparım merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: funnyhow

Gittigidiyordan taktik ve savunma amacli bir gun lazim olur bir kosede dursun diye su model bicagi aldim;

http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/crkt-av-bicagi-32-cm-yeni-139411354

Yanlislikla bundan gonderdiler ve survivor/hayati idame icin kullanilabilir bir model olarak dusundum;

http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/crkt-av-bicagi-testere-kama-31-cm-141769891

Ikisinide farkli amaclar icin kullanilabilecek bicaklardi begendim diyerini de aldim bu vesileyle yani adam gibi bir bicak 500-1000 araliginda alsan getektiginde kiyip kullanamazsin olduki bir yere getirip gotururken kolluk kuvvetine denk geldin ya o kadar para verdigin bicagi hibe ediceksin yada hem hibe edip hem mahkemelik olucaksin. Yanliz ikinci yanlislikla gelen bicak cok saglam gibi bir hissiyat verdi bana ama celikleri cok sert degil galiba esneklikleri yuksek iyimi kotumu bu isten anlayanlar daha iyi yorum yapar. Bu arada bu bicaklar orjinal crkt degiller ona gore alin.

http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/crkt-31cm-kilifli-av-bicagi-komando-bicagi-954-138242555

2 side aynı bıçak neden fiyat farkı var.Sen hangisini almıştın?
  • Ikisinin arasindaki fiyat farkini bilmiyorum ben ucuz olani aldim gorselleri ayni saticiya sorabilirsiniz msj yoluyla. Bence karpayi farki var ucuz satandan alin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnyhow -- 16 Ocak 2015; 13:11:30 >
  • Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim.Fakat bunun benim alıcağım ürünle alakası ne? tam anlamadım detaylı anlatırmısınız
    Merhaba link artık yok adı ve markası tam olarak neydi almak isterim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.