Şimdi Ara

Kurusikilar Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
12.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kurusiki ses tabancaları hakkinda sorularınızi cevaplayabilirim.Gerek tamir, gerek tavsiye.

Bugün tamirini ve bakimini yaptigim bir silah.

Kurusikilar Hakkında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Günceldir sorularınızi burdan sorarsaniz daha iyi olur

• Hocam yaptırmak istediğimden sormuyorum, merak ediyorum.
    Bu kurusıkılar nasıl açılır, böyle bir işlem mümkün müdür ?
    Açıldıkları zaman bilye mi yoksa bildiğimiz 9mm mi atıyorlar ?
  • Kalitesiz silahta namlu komple 8mm delinip bilyeli mermi atiliyor.
    Kaliteli silahlarda 8mm delinip, dis capi 8mm ic çapı 7mm olan bir boru sokuluyor bilye atılıyor yine ama yukardaki yöntemden daha saglikli.
    Normal mermi atmak icin namluyu degistirip yiv-set çekiyorlar. Tabi bunlar kesinlikle yasadışı.

• quote:

Orijinalden alıntı: efbiyay

Kurusiki ses tabancaları hakkinda sorularınızi cevaplayabilirim.Gerek tamir, gerek tavsiye.

Kurusikilar Hakkında

Şu an piyasadaki en iyi; sıkıntısız, mermi seçmeyen, tutukluk yapmayan, malzeme kalitesi en yüksek kuru sıkı hangisidir? Tavsiyeniz var mı? Bir de bir yakınımda bir kuru sıkı var, gerçek tabancayla birebir, aynı mekanizmaya sahip. Namlu gövdeye bağlı değil ayrılıyor. Buna benzer piyasada var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

quote:

Kurusiki ses tabancaları hakkinda sorularınızi cevaplayabilirim.Gerek tamir, gerek tavsiye.

Kurusikilar Hakkında

Şu an piyasadaki en iyi; sıkıntısız, mermi seçmeyen, tutukluk yapmayan, malzeme kalitesi en yüksek kuru sıkı hangisidir? Tavsiyeniz var mı? Bir de bir yakınımda bir kuru sıkı var, gerçek tabancayla birebir, aynı mekanizmaya sahip. Namlu gövdeye bağlı değil ayrılıyor. Buna benzer piyasada var mı?

Yakininizin silahi ya aral ya falcon sport ya da firtina magnum ya da sancak 21 piyasada bunlar dolu ve pek iyi degller tavsiye etmem. Tavsiye edebilecegim silahlar zoraki 914 ve zoraki 2918dir. 914 daha iyi calisir goruntu onemli degilse 914 alin

• Guncel

• tolgardaaa kullanıcısına yanıt
    Adaş ben fazla tavsiye etmiyorum onu gerek agirlik, gerekse üretim bandinin standardi olmamasindan. yani ayni bayiiden aldigin 2 retay eagle ayni cikmayabilyor. ayrica mekanik aksami yanlis tasarlanmis,kizagi 4 vida tutuyor ve zamanla zamak mekanizma esneme yapabiliyor. ama goruntusunu cok seven alabilir. ben tavsiye etmiyorum.

• tolgardaaa kullanıcısına yanıt
    aras modelini bende seviyorum browning hp'ye benzedigi icin

• Ben almayi düşünüyorum yakin bi zamanda.Mesela aldim icinde hic bisey olmayacak mi mermi falan.Sadece ses mi cikarir.Mesela kafama dayasam silahi tetiği ceksem hic bise olmaz mi

• Ubisoft Entertainment U kullanıcısına yanıt
    hicbir obje firlatmaz lakin yakin mesafeden cok guzel yakar

• quote:

hicbir obje firlatmaz lakin yakin mesafeden cok guzel yakar

Yani hic bir şekilde oldurmez mi?

• Ubisoft Entertainment U kullanıcısına yanıt
    hayir

• quote:

Orijinalden alıntı: Çılgın Karadenizli

Hocam yaptırmak istediğimden sormuyorum, merak ediyorum.

Kesinlikle böyle şeyleren uzak dur ve yapandan da uzak dur bu tip şeylerin cezası çok,ayrıca hayat boyu silah ruhsatı alamassın üstünü kırmızı ile çizerler ve ileride gerçek ruhsatlı tabanca almaya kalksan alamassın.Soruna gelirsek evet bilye atıcak şekilde yapıyorlar gerçek mermi atmaya kalkarsan silah elinde parçalanır çünkü ne namlusu ne de silahın kendisi gerçek merminin basıncını kaldıracak şekilde yapılmıyor.Ve de cezası çok büyük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Kesinlikle böyle şeyleren uzak dur ve yapandan da uzak dur bu tip şeylerin cezası çok,ayrıca hayat boyu silah ruhsatı alamassın üstünü kırmızı ile çizerler ve ileride gerçek ruhsatlı tabanca almaya kalksan alamassın.Soruna gelirsek evet bilye atıcak şekilde yapıyorlar gerçek mermi atmaya kalkarsan silah elinde parçalanır çünkü ne namlusu ne de silahın kendisi gerçek merminin basıncını kaldıracak şekilde yapılmıyor.Ve de cezası çok büyük.

Uzun 9 dahi atabilecek hale getiriliyor fakat kesinlikle yapilmamasi gereken, zaten kanunda cok buyuk cezasi olan birsey

• quote:

quote:

quote:

quote:

Uzun 9 dahi atabilecek hale getiriliyor fakat kesinlikle yapilmamasi gereken, zaten kanunda cok buyuk cezasi olan birsey

Dostum silahlar hakkın çok iyi bilgim var,getiriler ama elinde parçalanma oranı çok yüksek,ayrıca dediğin gibi cezası çok büyük bende zamanında kuru sıkı aldım 18 oldumu çoğu ergen meraklı bu tip şeylere,ama kesinlikle kurcalatmamalı hele şuan uçları boyalı kimileri boyayı söküyor onun bile cezası hem silaha el koyuyorlar hemde para cezası var aşağıdaki resimdeki benim ruhsatlı silahımın resmi.

http://i.hizliresim.com/dbpW5D.jpg

Tabikide guven olmaz. belki ilk mermide belki 10. mermide patlayacak,ama patladigi zaman elinde guzel bir yarik gormen ve olaydan sonra hayata yamuk bir el ile devam etmen muhtemel. Bende kesinlikle tavsiye etmiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.