Şimdi Ara

AUX Girişi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
32.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende 2007 focus ghia var. Aracın bi özelliğide torpido gözğndeki aux girişiymiş ama ben bir türlü oraya nasıl takılacağını çözemedim çözen bi arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun yoksa kafayı yicem...

• tahmin kadarıyla iki ucu erkek olan kablolardan bulmak lazım..
    bi ucunu aux girişine bi ucunu mp3çalara baglayınca olması lazım..
  • aldım ondan ama olmuyo sanki girişe ayrı bi aparat takılacak gibi içi baya bi derin zaten elektronikçilerde anlamadı anlattığımdan heralde hiç kimse bunun için bişey almamış.
  • bende iki gün önce kullanmaya başladım aux girişini
    3,5 mm lik iki ucu erkek stereo kablo aldın mı tamamdır
    tabi dinleebilmen için müzik çalardaki aux yazısına basmayı unutma.
  • line in kablosu
  • aynı girişten fusion da da var..ben ericsson telefonumun kulaklığını oraya uydurdum ve başarılı sonuç aldım..kulaklığın kablosunu kestim ve stereo line in kablosuna uçlara dikkat ederek ekledim..gayette güzel oldu..
    ayrıca aşağıdaki adreste yine fusiona PDA bağlantısını da anlatmıştım..göz atmanızı öneririm..

http://forum.donanimhaber.com/m_7397447/mpage_7/key_Fusion%252CAux//tm.htm#7852848
  • Bu aux girişi çok faydalı ve benim bildiğim sadece ford'da var. Bu giriş sayesinde kulaklık çıkışına sahip tüm cihazlarınızı arabanızın seti üzerinden dinleyebilirsiniz.

İki şekilde çözebilirsiniz.

1 - Bir volkmen yada MP 3 çalar kulaklığı bulun Kulaklık kısmını kesip atın.Kulaklıkların yerine beceriniz ve aletiniz varsa siz. yoksa en yakın elektronik mlz. satan yerden bir kulakık jakı alıp lehimletin. Böylece her iki ucu da erkek olan bir kablonuz olacaktır. (Pahalı kulaklıkları keserek yapmayın yazık olur. En ucuz kulaklıklar bile bu işi görür. )

2 - Yada elk. mlz satan yerlerde Line- in kablosu diye sorun. Fiyatları 2 ile 15 YTL arasında değişecektir.(Pahalı olanları sakın almayın, ucuzlar da aynı işi görüyor ve ses kaybı falan da olmuyor. Tecrübeyle sabit ben 3 YTL 'na aldım düz ucun birini kesip L şeklinde bir Jakı 1.5 YTL'na takdırdım Toplam 4.5 YTL'na mal oldu.) Bunlardan alırken uzunluğuna dikkat etmelisiniz. En az 1 metre olmalı, çünkü bağladığınız cihazın (Mp 3 yada Volkmen Vb.) kontrollerini yapmak için torpido gözünden uzaması ve kullanancağınız yakınlığa gelmesi lazım. Yok ben kontrol etmeye gerek duymam Mp 3 kendi sırasında çalsın derseniz kısa da olabilir.

Bu hazır satılan line-in kablolarında dikkat etmeniz gereken bir husus daha var. Torpidodaki Jak tam kapağın altında kaldığından L şeklinde bir Jak daha iyi oluyor. Hazır satılanlarda L şekli yok.(Ben bulamadım en azından) Düz tiplerde de Jak boyu genellikle uzun oluyor. Bu nedenle kapağı kapatmakta zorluk çekebilirsiniz. Ben bu sorunu dediğim gibi L şeklinde jakıu olan kulaklığı feda ederek yaptım. (Sadece Torpido için L şekli Jaka ihtiyaç var. Diğer uç düz jak olsada sorun olmaz.)

Kablonuz hazır olduktan sonra harici kaynağınızı (Ör. Mp 3 çalar) çalar vaziyete getirin, kablonuzun bir ucunu cihaza diğer ucu ise Aux soketine bağlayıp arabanın setini de aux seçeneğine getirin. Bu andan itibaren müzikleriniz araba seti üzerinden dinlenebilecektir. Dikkat edilmesi gereken bir husus da şu ; Eğer MP 3 çaların ses seviyesi düşükse araba üzerinden son sesi de açsanız yeterli ses alamayabilirsiniz. Bu durumda Mp 3 çaların sesini ayarlayarak en verimli ayarı yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuralkan -- 2 Ocak 2007; 21:29:56 >

• zaten iki ucu erkek bir çok kablo markası piyasada mevcut. Kaliteli ses için kaliteli kablo kullanın birde teybinizi değerini bilin benim arabanın teybinin aux girişi yok da!!!
  • ne alayım bnede de ford focus titanyum var.ipod mu mp3 player mı
    ben oto teyp üzerinden şarkı değiştirebilmekk istiyorum 6600 sony var aracın orjinali
  • denildiği gibi line in yani 2 tarafıda erkek stereo jackın bir ucunu aux girişine diğer ucunuda mp3 çalarınızın kulaklık çıkışına takın işlem tamam ama bir sorun var kabloyu torpidodan çıkarınca kapak zorlanıyor kapanırken keşke orda kablo çıkması için yuva olsa. ben mp3 çalar tavsiye ederim araç harici kullanmayacaksanız ipodlar çok pahalı malum. benim zaten iriver t10 mp3 çalarım vardı cd ile dinlerken çıkan sesten daha kaliteli çıkıyor aux ile bağlayınca.
  • ARKADAŞLAR 2008 FORD FOCUS 1.6TDİ COLLECTİON ARACIM VAR VE AUX GİRİŞİ BENİM ARACIMDA YOK.
    AMA BEN SORUNU ÇÖZDÜM.
    HERKESE YARDIMCI OLMAK AÇISINDAN BİLGİ VERMEK İSTİYORUM. AUX GİRİŞİ TESİSATI ARAÇTA MEVCUT TEK YAPMANIZ GEREKEN
    ARACIN TORPİDOSUNU AÇMANIZ UYGUN BİR TORNAVİDA İLE 7 ADETVİDAYI AÇIP TORPİDO GÖZÜNÜ ÇIKARMANIZ GEREK.

SÜPRİZZZZZ.!!!!!!!!!!!!!!
    AUX GİRİŞİ ORADA DURUYOR ÜST TARAFTA BANTLANMIŞ SOKET 2 ADET. BİRİ 4 LÜ DİĞERİ 6 LI....
    4 LÜ OLAN AUX GİRİŞİNİZ 6 OLAN SANIRIM TELEFONLA ALAKALI ONU ÇÖZEMEDİM.
    BURDAN SONRASI ELEKTRONİK BİLGİSİ İSTİYOR.
    BİR ELEKTRONİİKÇİYE GİDİP ORADA UYGUN BİR 3.5 MM DİŞİ JACK YAPTIRIP KULLANABİLİRSİNİZ. TABİİİ TEYP ÜZERİNDEN AUX TUŞUNA BASMANIZ GEREKİYOR UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR ARKADAŞLAR.
    FOCUS AUX GİRİŞİ OK.
    LÜTFEN PALAŞALIM ARKADAŞLAR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S_SELCUKCOBAN

ARKADAŞLAR 2008 FORD FOCUS 1.6TDİ COLLECTİON ARACIM VAR VE AUX GİRİŞİ BENİM ARACIMDA YOK.
    AMA BEN SORUNU ÇÖZDÜM.
    HERKESE YARDIMCI OLMAK AÇISINDAN BİLGİ VERMEK İSTİYORUM. AUX GİRİŞİ TESİSATI ARAÇTA MEVCUT TEK YAPMANIZ GEREKEN
    ARACIN TORPİDOSUNU AÇMANIZ UYGUN BİR TORNAVİDA İLE 7 ADETVİDAYI AÇIP TORPİDO GÖZÜNÜ ÇIKARMANIZ GEREK.

SÜPRİZZZZZ.!!!!!!!!!!!!!!
    AUX GİRİŞİ ORADA DURUYOR ÜST TARAFTA BANTLANMIŞ SOKET 2 ADET. BİRİ 4 LÜ DİĞERİ 6 LI....
    4 LÜ OLAN AUX GİRİŞİNİZ 6 OLAN SANIRIM TELEFONLA ALAKALI ONU ÇÖZEMEDİM.
    BURDAN SONRASI ELEKTRONİK BİLGİSİ İSTİYOR.
    BİR ELEKTRONİİKÇİYE GİDİP ORADA UYGUN BİR 3.5 MM DİŞİ JACK YAPTIRIP KULLANABİLİRSİNİZ. TABİİİ TEYP ÜZERİNDEN AUX TUŞUNA BASMANIZ GEREKİYOR UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR ARKADAŞLAR.
    FOCUS AUX GİRİŞİ OK.
    LÜTFEN PALAŞALIM ARKADAŞLAR.

Kardeş Torpido gözünü nasıl söktün detaylı anlatabilirmisin. Ben geçenlerde sökmeye kalktım bir türlü olmadı. foto varsa ekleyebilirmisin.

• arkadaşlar ilk fırsatta resim eklerim.
    ama kısaca açıklayayım torpido gözünü açık orada üst tarafta 4 vida görceksiniz uygun tornavida ile o vidaları sökün.yine torpidonun alt hizasında 3 adet kare şeklinde kapak var bastırdığınızda çıkıyor altındaki vidalarıda sökün sonra torpido gözünün içi çıkıyor.kablo orada banlı olarak görülüyor.resimleri ekleyince daha pratik olur.kolay gelsin
  • Selamlar,

Bende 2005 Focus Collection var. Ben de AUX istiyorum. Ancak teyp üzerinde AUX tuşu dahi yok. Nasıl yapabilirim? Sizin teyp modeli nedir? benimki 5000 RDS
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efgan

Selamlar,

Bende 2005 Focus Collection var. Ben de AUX istiyorum. Ancak teyp üzerinde AUX tuşu dahi yok. Nasıl yapabilirim? Sizin teyp modeli nedir? benimki 5000 RDS

merhaba
    sizin cihazın aux girişi özelliği yok ama cihazıniçine modifikasyon yapılarak aux yapılır
    iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efgan

Selamlar,

http://forum.donanimhaber.com/m_51906744/tm.htm

linkte anlatmıştım. incelerseniz, yapabiliriz. ama sizin teybinizde aux tuşu bile yok ise; muhtemelen aux özelliğide yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi admylmz -- 10 Ekim 2011; 0:14:14 >
  • Aux girişleri 2.5 mm jack olabilirmi ??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.