Şimdi Ara

auris yakıt tüketimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
54.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 1,5 ay oldu alalı. Henüz 800 km yaptım. 4-D4 Düz vites Auris Comfort Extra

Şu anda 24 kuruş yakıyor kilometrede. Arkadaşlar ile konuştuk iyi buldular. Bende çok memnunum ki 1000 km den sonra daha iyi olacak diyorlar.
  • Bizimki 7.000 km de şu an 100 km ortalama 4.8 yakaladık.
  • arkadaşlar merhaba bende auris kullananlara bişi sormak istiyorum.. 2007 model dizel-otomatik auris buldum tanıdık vasıtasıyla..araba 96.000 binde şuan.. sizce tavsiye edermisiniz..yakıt tüketimi kullanışı parçası yada arızası olması durumunda çok sorun yaşarmıyım..bazı arkadaşlar parçası çok pahalı v.s dedi..bide size sormak istedim.. 2007 model auris dizel-otomatik 96.000 de şuan.. teşekkürler
  • Bu değerleri nasıl yakalıyorsunuz? benim 1,33 comfort benzinli. 14000 km'de.şehir içi 10 litre civarında. şehir dışı da 7 litre yakıyor. hızlanınca tabi 7nin yukarısı..bagaj küçük olmasa lpg düşünecem. gaza mı basmıyonuz ne yapıyonuz anlamadım.. basmayınca gitmiyo kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: benediction

Bu değerleri nasıl yakalıyorsunuz? benim 1,33 comfort benzinli. 14000 km'de.şehir içi 10 litre civarında. şehir dışı da 7 litre yakıyor. hızlanınca tabi 7nin yukarısı..bagaj küçük olmasa lpg düşünecem. gaza mı basmıyonuz ne yapıyonuz anlamadım.. basmayınca gitmiyo kardeşim

Forumda 1.33 LPG taktıran arkadaşlar var. Bagaj değiLde yedek lastik yerine simit depo şeklinde taktırabilirsiniz. Yakıt tüketimi dizelden bile az yakmaya başlıyor. Forumda LPG taktıran arkadaşlar ile irtibata geçin bence.
  • tavsiye için sağol...
  • Merhaba Arkadaşlar..Bende yeni bir Auris kullanıcısıyım.. Ben bu yakıt göstergesine takmış durumdayım bence çok az gösteriyor :) 4.6 ortalamayla kullanıyorum şehir içinde. Genelde sakinm bir sürüş karakterim var. İnanın lüzumsuz gaza basıp durmalardan kaçınca bu ortalama tutturulabiliyor.. 5.5 5.7 gibi değerler dizel auris için biraz fazla gibi geldi bana.

örnek vereyim:
    geçen ay;

Depomu 170 TL ye doldurdum.
    Yol bilgisayarını sıfırladım.
    ve şehir içi 800 km yol yaptım
    yani 170/800= 0.21 krş civarı bir tüketimim var şehir içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRS3480

Merhaba Arkadaşlar..Bende yeni bir Auris kullanıcısıyım.. Ben bu yakıt göstergesine takmış durumdayım bence çok az gösteriyor :) 4.6 ortalamayla kullanıyorum şehir içinde. Genelde sakinm bir sürüş karakterim var. İnanın lüzumsuz gaza basıp durmalardan kaçınca bu ortalama tutturulabiliyor.. 5.5 5.7 gibi değerler dizel auris için biraz fazla gibi geldi bana.

örnek vereyim:
    geçen ay;

Depomu 170 TL ye doldurdum.
    Yol bilgisayarını sıfırladım.
    ve şehir içi 800 km yol yaptım
    yani 170/800= 0.21 krş civarı bir tüketimim var şehir içinde.

3/4 çevre yolu, 1/4 şehir içinde (Konya) 118tl GTL ile (litre fiyatı 4.19tl) 620km yol yaptım Corolla D-4D ile önceki depomda. 100km'de 4.54lt ediyor. Km'de 19kr oluyor. Kullanımım genelde sakin, bazen hafif agresif ama 2400 deviri geçmiyorum.
    132hp Auris'in yaklaşık 700km'dir sıfırlamadığım ortalaması 5.9lt/100km. (Çoğunlukla sakin kullanım, çok nadir 4000 devir)

• Ouuv küçük bir düzeltme tam depo (48 LT mazot aldı) ışık yandı biraz daha gittim şu anda aracım 1070 km de... Bu bir şehir içi hatta Beylikdüzü Avcılar trafik çilesinin içi kullanım değerleridir. :)
  • Kilosuna rağmen(1300 kg.) yakıt tüketimi gayet iyi bence. 4.6 ile şehir içi sakin kullanımım devam ediyor.
  • arkadaşlar 1.33 aurıs 2011 model aracımla 41.000 kmyı devırdım ortalama yakıt tuketımı sadece uzun yolda doğru verılere ulaşmanızı sağlıyor sehırıcı anı dur kalk yokuş vs gıbı hallerde 1 vıteste aracı azcık hızlandırdınızmı uçuk değerlere çıkıyor ve cok zor düşüyor.

ıstanbul gıbı bı sehırdeysenız ustelık anı hızlanmalar ve dur kalklar 9 lt gıbı verılere ulaşmanızı rahatlıkla sağlıyor. En ıyı yakıtı km den hesap yaparsınız

lpg ye takılın sehırıcı en fazla 0.23 yaktım sımdıye kadar Toyotanın motorları gaza uyumlu bırde

En son ne zaman benzınde motor kestınız lpg sart :)
     auris yakıt tüketimi
     auris yakıt tüketimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semdear -- 23 Ekim 2013; 23:36:59 >

• 2012 model otomatik vites auris dizel aracım uzun yolda 100 km de 4.5 lt gördüm bir depo ile 1150 km gördüm hiç zorlamadım 90-120 arası ortalama
  • quote:

Orijinalden alıntı: semdear

arkadaşlar 1.33 aurıs 2011 model aracımla 41.000 kmyı devırdım ortalama yakıt tuketımı sadece uzun yolda doğru verılere ulaşmanızı sağlıyor sehırıcı anı dur kalk yokuş vs gıbı hallerde 1 vıteste aracı azcık hızlandırdınızmı uçuk değerlere çıkıyor ve cok zor düşüyor.

ıstanbul gıbı bı sehırdeysenız ustelık anı hızlanmalar ve dur kalklar 9 lt gıbı verılere ulaşmanızı rahatlıkla sağlıyor. En ıyı yakıtı km den hesap yaparsınız

lpg ye takılın sehırıcı en fazla 0.23 yaktım sımdıye kadar Toyotanın motorları gaza uyumlu bırde

auris yakıt tüketimi
     auris yakıt tüketimi

benim aracımda 2012 model dizel otomatik auris motor devir saati 3000 de 150km hızı gösteriyor üstad

• quote:

Orijinalden alıntı: semdear

arkadaşlar 1.33 aurıs 2011 model aracımla 41.000 kmyı devırdım ortalama yakıt tuketımı sadece uzun yolda doğru verılere ulaşmanızı sağlıyor sehırıcı anı dur kalk yokuş vs gıbı hallerde 1 vıteste aracı azcık hızlandırdınızmı uçuk değerlere çıkıyor ve cok zor düşüyor.

auris yakıt tüketimi
     auris yakıt tüketimi

Doğru
    Sadece İstanbul Şehiriçi trafiğinde kullandığım 1.6 benzinli otomatik 2013 Auris 10.6' nın altını asla göremedi.

• merhaba arkadaşlar aracım auris 1.6 elegant 2010 model makyajlı kasa manuel vites aracımla kayseri samsun arası 486 km lik yolda 4.9 ortalamayla geldim ve samsuna geldiğimde de depoyu tekrar fulledim yol bilgisayarının hesabının aynısı çıktı fotoğrafınıda gönderiyorum
     auris yakıt tüketimi auris yakıt tüketimi

• Meraba arkadaşlar aracım 2008 auris blue 1.6 mmt 90 binde brc marka lpg taktırdım ilk depoyla şehiriçi kmde 0.29 kuruş yaktı nasıl sizce.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06bey06 -- 3 Temmuz 2014; 2:29:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizelde bence piyasanın en az yakan araçları bunlar. otomatik veya dizel.
    Benzinlide ise bende 2012 1.6 otomatik vites benzinli var : şehir içi sürekli çok kısa mesafe kullanımlarda çok yakıyor ortalama 0,60 krş km de.
  • 06bey06 0 kullanıcısına yanıt
    bence sizin değerler süper lpg de olması gerekn rakamlar, sıkıntı yok
  • Arkadaşlar 2012 auris düşünüyorum bütçem 45000 tl kadar otomatik tericihimdir ama sanırım bu rakama biraz zor bulucam,

aracı kullanan arkadaşlar bir kaç sorum olacak,

mesela yakıt durumu ne olur muhtemelen benzinli olacak,
    birde çok ses aldığına dair şikayetler var doğrumudur ?
  • oguz_ua O kullanıcısına yanıt
    Benzinli auris ve otomatik, kullanımına ve trafiğe göre değişmekle birlikte en iyi ihtimal 8 lt lerde gezersiniz. Daha aşağısı (Ortalama) imkansız gibi bir şey. Vaktiyle bu yüzden benzinli aurisimi satıp dizele geçtim. Tabi ben 9-10 yakıyordum İzmir'de.

Japon araçları genel olarak daha gürültülüdür ama bu aşırı rahatsız eder şekilde değil. Yumuşak lastikle yol sesi azalır hatta.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.