Şimdi Ara

AudioEngine A2+ ya da alternatif?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun süredir bu taraflara göz atmıyordum. Nette baya bi vakit harcadım ama piyasanın artık eskisi gibi olmadığını gördüm. İyiden iyiye piyasa amatör kulaklara hitap eden sistemlerle dolmuş. Hani biraz daha iyi kalitede müzik dinlemek isteyene piyasada sistem yok. Belli başlı sistemler kalmış, onlar da fahiş fiyatlara satılıyor. Neyse konuya gelelim. %25 müzik, %25 film, %50 oyun amaçlı kullanacağım bir ses sistemine ihtiyacım var. Bass'ları yumuşak ve dolu, uyduları canlı ses veren, kulağı yormayan, dip gürültüsü olmayan ses sistemi almak istiyorum. Audioengine A2+ gözüme takıldı. DAC'lı, stüdyo tipi ama sub çıkışı da var bass yetersiz gelirse sub da eklerim. Ne düşünüyorsunuz bu amaçlar için doğru tercih midir?

• A5+ 'nın küçük kardeşi olarak hakkında bir sürü iyi şey duydum. Son derece popüler bir sistem. Ama zaten iyi bir DAC'iniz varsa başka bir aktif hoparlör sistemi öneririm (RCA girişli).
  • A2+ alacağınıza Creative T20 alın paranız cebinizde kalsın.
    "stereo mecmuası" sitesinde konu ile alakalı uzun incelemeler mevcut. Ben şahsen A2+ ve A5+ denedim Mavi Hi-Fi Kadıköy'de ve biraz daha param olunca A5+ alırım dedim A22+ a hiç bulaşmadım.
    Creative T20 bana yeterli geliyor ama ses işi kişiden kişiye de değişir çokta net kkonuşmak istemiyorum.
  • Fikirler için teşekkür ederim. Mevcut sistemim Altec Lansing MX5021. Aslında sisteminden memnunum. Ama biraz dip gürültüsü var akşam işten yorgun argın geliyorum kafamı şişiriyor. Bi de bass'ları çok tatmin etmiyor. O yüzden bi değişikliğe ihtiyacım var.

@soqo

Hocam ben de mavi hi-fi ile telefonda görüştüm. Gitmeye hiç fırsatım olmadı. A2+ lar görüntü olarak çok küçük göründü gözüme hani tamam sürücüler artık küçüldü falan ama yine de insan bi güç görüntüsü görmek istiyor. T20'nin subwoofer'ı yok. Çok masaüstü bir çözüm gibi geliyor bana. O zaman siz A2+ a hiç bulaşma A5+ a mı git diyorsunuz.
  • MoRaCe kullanıcısına yanıt
    İmkanınız var ise A5+ alın derim. Bass istiyorsanız zaten ne A2+ ne de A5+ sizi tatmin etmeyecektir. Olaya hi-fi giriş seviyesi olarak bakacaksanız A5+ ve D1 DAC seti ile girmenizi tavsiye ederim. Ayrıca mutlaka gidip deneyin. Kişiden kişiye farklı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soqo

İmkanınız var ise A5+ alın derim. Bass istiyorsanız zaten ne A2+ ne de A5+ sizi tatmin etmeyecektir. Olaya hi-fi giriş seviyesi olarak bakacaksanız A5+ ve D1 DAC seti ile girmenizi tavsiye ederim. Ayrıca mutlaka gidip deneyin. Kişiden kişiye farklı olabilir.

Hocam A5+'ta dahili dac yok mudur var diye biliyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

quote:

Hocam A5+'ta dahili dac yok mudur var diye biliyordum.

Hocam Heconun aktif bir Hop.leri var yeni gelmiş galiba daha önce görmemiştim.Dikmen Müzikte gördüm model nosu aklımda değil ama sanırsam tek modeldi bana çok iyi geldi tabiki fiyatıda biraz iyiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MoRaCe kullanıcısına yanıt
    A5+ DAC bulunmuyor. Ses kartı yada bir DAC bağlantısı gerekiyor.
  • quote:

A5+ DAC bulunmuyor. Ses kartı yada bir DAC bağlantısı gerekiyor.

Auzen X-Meridian 2g ses kartım var. Bu hoparlörler için yeterli olmaz mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.