Şimdi Ara

Audio Technica AT-LP120 Pikap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar bu pikabı almayı düşünüyorum sizce nasıl tavsiye edermisiniz. Bu pikaptan kullanan oldu mu?

• Merhaba,
    Bu konu hakkında bir bilgisi olan yok mu ?

Bir de Citronic PD-1 pikabi nasildir sizce bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aligur.81 -- 26 Mayıs 2011; 15:26:30 >
  • yakın zamanda cüneyt nacar'a sormuştum bu pikap nasıldır diye. kesinlikle tavsiye ederim demişti. bende düşünüyorum açıkçası satın almayı.
  • aligur.81 A kullanıcısına yanıt
    Tchibo'nun Lenco pikabına ancak bu kadar benzeyebilir...
    http://forum.donanimhaber.com/m_71270071/tm.htm

Citronic PD-1 de keza...

Anlaşılan belirli bir fiyat skalasındaki bir çok ürün fason üretim.
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Normaldir Hocam Ortofonun iğne fiyatına pikap satıyorlar.Zaten Replika ürünler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Audio technica lp120 kullanıyorum. Mükemmel bir cihaz. Harika bir sesi var. İmkanınız varsa kesinlikle tavsiye ederim.. iyi bir amfi ile pişman etmez.;)

Audio Technica AT-LP120 Pikap

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • efsane technics 1200 serisi klonu hepsi,birbirine benzemeleri doğal.audio technica daha profesyonel duruyor aralarında.biraz araştırdım içindeki preamp devre dışı bırakılınca ve güzel bir phono preamp ile kullanılınca sesi çok daha iyi oluyormuş.türkiye fiyatı 2000-2500 arası değişiyor.ben de ilerde amazondan almayı düşünüyorum arada baya fark var yarı yarıya gibi ama kısmet artık bakıcaz.
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Klon olduğu doğru. Technics 1200 den bence daha iyi. Çünkü kaliteli bir firma, yeni teknoloji bileienler, kaliteli ve sıfır üretim. Audio technica için söylüyorum bunu. Mükemmel sesi var. Firmanın oldukça profesyonel olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Firmanın kulaklığınıda kullanıyorum. Gayet güzel sesi var. İçindeki preyi devredışı bırakmaktan kasıt ne anlamadım. Üzerinde phono ve line seçenek düğmesi mevcut zaten. Sanırım onu kastettiniz. Birde line devreyi cihazdan tamamen sökenler oluyor. Bu bnce gereksiz olur. Phono ve line ikisindende dinledim ses aynı kalite olarak. Umarım alırsınız. Memnun kalacağınızdan eminim. .;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamen sökmekten bahsediyorum devre dışı bırakıp direkt olarak phonu amfisiyle dinlersen daha kaliteliymiş,videolar var youtubeda.
    technics 1200 den daha iyi olması ise fazla iddialı bir cümle.yeni çıkan üretimin en ucuzu 2000 euro.arada büyük kalite farkı var.daha iyi araştırın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 1 Nisan 2017; 14:41:0 >
  • seko.tr kullanıcısına yanıt
    Bu cihazı iyi bir Ampliye bağlasanızda cihazın kendi içinde Pre katı var bağladığınız Amplinin Pre katını kullanmayacakki.İlkerİnanç beyin size anlatmak istediği Pikabın içindeki Preyi devre dışı bırakıp harici PreAmp kullanmak.Ayrıcada bu cihaz bırakın Tecknics ten daha iyi olmayı kıyaslanması bile 1210 a hakaret olur..

• Eğerki daha iyi olsaydı dünya scratch şampiyonasında SL1200 yerine tork şampiyonu Stanton str-150 modelini kullanırlardı. Hepsi Technics takliti lakin 1200'ün atası SL1100 benim için hep ayrı bir yerdedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Bu cihazı iyi bir Ampliye bağlasanızda cihazın kendi içinde Pre katı var bağladığınız Amplinin Pre katını kullanmayacakki.İlkerİnanç beyin size anlatmak istediği Pikabın içindeki Preyi devre dışı bırakıp harici PreAmp kullanmak.Ayrıcada bu cihaz bırakın Tecknics ten daha iyi olmayı kıyaslanması bile 1210 a hakaret olur..

Kendi pre katını kullanması şart değil. Arkasında basit bir anahtar ile içindeki pre devre dışı bırakılabiliyor. Yani tamamen sökmek gereksiz.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    İlk verdiğiniz link'i izledim.
    Anlaşıldığı kadarı ile sinyal sokete gitmeden önce bir seri bobinden geçiyor, ardından bir paralel kondansatör var.
    Bu elemanların muhtemelen USB devresinin dijital kalıntılarını filtre etmek için konulmuş olabileceğini söylüyor.
    Benim pek de hoşuma gitmeyen bir uygulama da var... Pre'ye göndermeden önce koldan çıkan tellerde kartuştan gelen mavi (L) ve yeşil (R) toprakları bir jumper ile birleştirilmiş. Topraklar pre'ye ayrı gönderilse daha iyi olurdu...

Neden preamp'ı sökmek ihtiyacını duydu onu da anlamadım. Devredeki L606 ve L607 bobinlerini kısa devre etse ve C631 ve C632 kondansatörlerini sökse bence aynı işi daha basit olarak hallederdi diye düşünüyorum.

Önce ve sonra sesleri için bir şey söylemek mümkün değil. Zira her iki türlü de ses berbat. Herhalde çok kötü kaydedilmiş bir plak olmalı... :)

Neticede USB çıkışı olan pikap almamak en iyisi gibi görünüyor.

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Bende bu vardı. Ve arkasındaki bir switch ile iç yada dış pre arasında seçim yapabiliyordum.

Ve amfimde iyi bir pre katı olduğundan da aradan preyi kaldırıp direk bağlamıştım.
  • My analog journal kanalinda gordum bu pikabi. Ust modeli Lp-140xp cikmis. Usb cikisi yokmus. Lp120 pek bulunamiyor sanirim.

• boombip kullanıcısına yanıt
    Yurt dışında LP140, LP120'den yaklaşık %40 daha pahalı satılmasına rağmen bizim akıllı satıcılarımız tersine bir fiyat politikası uyguluyor.
    https://eu.audio-technica.com/turntables

LP140'ın bir avantajı da topraklama terminali (ground post) olması...
    AT-LP120'de ground post olmayışı harici phono pre kullanıldığında bazı durumlarda hırıltı problemi yaşanması idi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.