Şimdi Ara

Audi a6 c5 kasa (2004 model) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
8.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bir kullanıcı olarak 2.7t quattro hakkında bilgi verir misiniz acaba bende 3.0 quatro yada 2.7t quattro arasında kaldık kullanıcı olarak tecrübelerinizden bahseder misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahm.9 -- 4 Mart 2018; 22:25:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İbrahm.9

Bir kullanıcı olarak 2.7t quattro hakkında bilgi verir misiniz acaba bende 3.0 quatro yada 2.7t quattro arasında kaldık kullanıcı olarak tecrübelerinizden bahseder misiniz

2.7t daha yüksek mühendislik içeriyor, audinin en iyi motorlarından bir tanesidir (S4 b5 ve rs4 b5 motorudur) lakin buna karşılık bakımları daha masraflıdır; çift turbolu olması bir takım problemleri beraberinde getirmektedir, atmosferik 3.0 a göre daha komplikedir, bazı sensörleri kronik arızalanalabilmektedir (örneğin egsoz sıcaklık sensörü, n75 valfi), vakum hattında kaçaklar olabilmektedir, bu anlattığım şeyler motor yaşı 10 yıl üzeri olması sebebinden dolayıdır, motordan anlamayan sıradan bir kullanıcı iseniz tavsiye etmem, lakin iyi bir usta bulur bakımlarını yaptırır biraz üzerine düşerseniz uzun yıllar problemsiz bir şekilde binersiniz, stok halde 3.0 dan daha güçlü ve modifiyeye gayet yatkın bir motordur, gaza basıldığında koltuğa yapıştırır, kullanınca arabadan inesiniz gelmez. Tüpe uyumludur (3.0 da uyumlu bildiğim kadarıyla), piyasadaki araçların %95 veya daha fazlasına plaka okutursunuz, yaşı itibariyle düzgün bakımlı düşük kilometrelisini bulmak zordur, bulunursa kesinlikle tavsiye ederim.

• rewolwer_ kullanıcısına yanıt
    İlk defa birisi cevap verdi gerçekten teşekkürler bende motorundan korkuyorum haliyle yaşından dolayı km biraz fazla ayrıca lpg de uzun süre kullanılmasıda motor açısından sıkıntı çıkarır mı sonuçta turbolu bi araba lpg de ne yakar normal kullanımda forumlarda kimse bu arabalardan bahsetmemiş çift turbolu olması bir takım problemleri beraberinde getirir demişsiniz acaba ne gibi problemler açar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İlk defa birisi cevap verdi gerçekten teşekkürler bende motorundan korkuyorum haliyle yaşından dolayı km biraz fazla ayrıca lpg de uzun süre kullanılmasıda motor açısından sıkıntı çıkarır mı sonuçta turbolu bi araba lpg de ne yakar normal kullanımda forumlarda kimse bu arabalardan bahsetmemiş çift turbolu olması bir takım problemleri beraberinde getirir demişsiniz acaba ne gibi problemler açar

Dediğim gibi motor sağlam, ama kullanıcı kötü ve dikkatsiz kullandıysa özellikle araç yüksek kilometrede ise turbo revizyonu veya değişimi gerekebilir, şanzımanı da çok sağlamdır tiptronic zf şanzıman var araçta, benim araç şehir içi ortalama 100 km ye 13 lt benzin yakıyor, tüpte de km ye 30-35 krş yakar, kullanıcı bazı arkadaşlar lpg nin performansı düşürmediğini söylüyorlar, benzinli hiçbir araç lpg ye göre üretilmemiştir, lpg sıcaklığı benzine kıyasla ortalama 100 derece daha fazla oluyor, bu da bazı parçaların daha çabuk deforme olmasına sebep verir, aklınızda bir araç varsa aracı özel servise götürün bilgisayara bağlayın bütün arızalarına baktırın, geçici veya kalıcı arıza varsa sildirip deneme turları atın aracı zorlayıcı hareketler yapın sport modda kickdown yapın birkaç defa, en az 15 dakika böyle kullanın, D konumunda ve tiptronic konumunda kullanın, sonra tekrar bilgisayara bağlayıp arızaların ne olduğunu, kalıcı arızaların neler olduğunu, çok masraflı bir arızasının olup olmadığına bakın, eğer büyük arızası varsa aracı almayın, şu da var ki bazı küçük arızalar büyük görünebiliyor biraz da şans işi, selamlar.

Yardımlarınız için gerçekten teşekkür ederim siz Halen kullanıyor musunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yardımlarınız için gerçekten teşekkür ederim siz Halen kullanıyor musunuz

Evet 2,5 senedir araç bende kullanıyorum.

dün bi tane araç sahibiyle görüştüm yağ lambası yakıyormus birde sürekli motor lambası yakıyormuş LPG den dolayı sizdede böyle problemler oldu mu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahm.9 -- 7 Mart 2018; 11:48:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

dün bi tane araç sahibiyle görüştüm yağ lambası yakıyormus birde sürekli motor lambası yakıyormuş LPG den dolayı sizdede böyle problemler oldu mu acaba

Benim araç lpg li değil, bir defa hortum yırtığından arıza lambası yaktı, bir defa da fren şalterinden, lpg de yağ lambası yakmaması lazım, motor lambası zaten yakıyor lpg de.

yok ztn o lpg den değil yağ müşüründenmiş değiştirmiş sonra tekrar yanmış yağı filan normalmiş ama neden olur ki acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İbrahm.9 İ kullanıcısına yanıt
    Arıza koduna bakmadan birşey demek doğru olmaz, karşılaştığım bir arıza değil.

• İbrahim bey 3 yılı aşkın zamandan beri A6 2.7 t quattro kullanmaktayım. Malesef piyasada değeri bilinmeyen çok konforlu tabiri caizse çita gibi hızlı bir araç temizini bulmak kaydı ile evladiyelik diyebilirim. Ben aracı aldığımda düşük kilometrede ve lpg takılmamıştı. Ben uzun yıllar binmek için aldım araştırmalarım sonucu en iyi lpg sisteminin Prins olduğunu anladım aracıma taktırdım biraz pahalı sistem ama değer. Performans kaybı yok denecek kadar az motor arıza lambası dahi yanmıyor bende. Nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bu araca sahip olsanız kışın kar yağmasını dört gözle beklersiniz quattro farkını kullanan bilir 😊

Yakıt konusuna gelince lpg şuan 2.90 tl 45/50 kuruş civarı yakıyor bu sizin kullanmanızla alakalı

• konuyu tekrar canlandırıcam.... abiler kardeşler bu motorun ustası yokmu genel bakım eksiklerimiz için Anadolu yakası kocaelinde kime sorsam yanaşmıyor gittiğiniz bildiğiniz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: A6sline

konuyu tekrar canlandırıcam.... abiler kardeşler bu motorun ustası yokmu genel bakım eksiklerimiz için Anadolu yakası kocaelinde kime sorsam yanaşmıyor gittiğiniz bildiğiniz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum teşekkürler

Biraz geç gördüm mesajı, ne gibi bakım yaptırmak istiyorsun, ben yardımcı olayım.

• merhaba arabayı halen kullanıyor musunuz? eve ikinci bir araba almayı planlıyorum daha çok uzun yolda kullanacağım bir araç. superb vardı aklımda 2010 model üstü ama c5 kasa a6 da birden çok mantıklı gelmeye başladı temizi zor geneli 300.000 km üzeri c6 kasalar daha çok elektronikleşdiğinden sorunları daha çok oluyor gibi gördüm (genelde elektronik elfreni arızası filan). siz nedersiniz bir 8-10yaş genç superb mi audi a6 mı ?

• atabr kullanıcısına yanıt

Evet araç hala bende 147bin km de, triger değişimi yapacam yakında, suberb de güzel araç pişman etmez, yedek parça fiyatları yakındır, alacağınız c5 kasa süperb ye göre yaşlı olacağı için ekstra masraf çıkarabilir, ikisinede bakın hangisi sorunsuzsa ve hangisi içinize siniyorsa onu alın.

• Merhaba , benimde 2004 1.9 tdi multitronic aracım var,400.000 km yi devirdim..

Genel olarak araçtan çok memnun olmama rağmen şanzımanda kronik problemlerle başedemez duruma geldim.

Bu tip şanzımandan iyi anlayan usta önerisi olan varsa faydalanmak isterim.

• selam merhabalar 4 ay önce a6 2.7 t quattro aldım brc mtm kitli 354000 kmde. araca 20bin masraf yaptım fakat malesef piyasada usta kalmamış bu araçlar hakkında kimsenin bilgisi yok adamlar motoru görünce korkuyorlar dükkana sokmuyorlar ve başından savmaya çalışıyorlar,aracımı gürcistana götürüp a.dan z ye aklıma gelen herşeyini yenileyip tekrardan binmek olacak aracımdan çok memnunum şubat ayında yağan karda yazlık lastikle gitmediğim yer kalmadı çok keyifli bir araç içide çok geniş 4 kişilik aile olduğum için bu aracın genişliğini bildiğimden aracı aldım,bundan önce 2004 audi s4 v8 344 hp quattroya bindim burada değil tabiyki gürcistandan alıp bindim audinin kalitesini gücünü s4 de tattım almanların audiyi kendilerine diğerlerini ise piyasaya yaptıklarını bu araçlarda anladım.herkeze iyi günler selamlar

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.