Şimdi Ara

Audi A3 Satıp Volvo V40 Cross Country Almak? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
0
Favori
2.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Valla ben olsam yeni aracımı değiştirmezdim. Malum fiyatlar da uçtu gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1nvdr

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

A3 sevenleri kızacak ama A3 tamamen balon bir araba.

Bir önceki kasası EuroNcap'ten 4 yıldız almış güvenlik zaafiyeti olan bir araçtı.

Şimdiki de premium olduğunu iddia eden bir modelde asla kabul edilmeyecek torsiyonlu, dingilli arka süspansiyona sahip. İç mekanı ayrı bir mevzu zaten.

Bunlar premium olmayan bir araçta kabul edilir şeyler ama premium iddiasındaki bir araçta kabul edilecek şeyler değil.

V40, A3'ten bir kaç gömlek üstün. Tasarımı çok daha güzel, işçiliği ve malzeme kalitesi C-segmentinin çok üstünde. Motor seçenekleri daha iyi.

Ama gelgelelim A3 almışken satıp V40 almak mantıklı olur mu ? Ancak A3 şu anki sıfır fiyatlarına göre çok az bir kayıpla satılabilirse mantıklı olur. Yoksa mantıklı olmaz.

A3 sahibi olarak buna cevap verme zorunluluğu hissettim, kusura bakmayın. Güvenlik olayını bilmiyorum. V40 iç mekan ve malzeme kalitesinin A3ten yüksek olduğunu mu iddia ediyorsunuz şimdi ? VAG karşıtı kitle bile A3'ün bu sınıfta en iyi işçilik ve malzeme kalitesine sahip olduğunu kabul etmişken bunu yazmanız komik olmuş.

Gelelim iç mekan tasarımına, ben çok seviyorum mesela iç mekanını A3 ün, ne yapıcaz şimdi ? Sizin beğeninize uygun olmayan iç mekanlar premiumda kabul edilmiyor mu ? Siz bilirkişimisiniz ?

Gelelim torsiyonlu, dingilli arka süspansiyona. Yani yorumlarınızdan A3ün içine oturup seyahat etmediğiniz çok anlaşılıyor aslında.http://www.youtube.com/watch?v=lNdZwu44c8A Yine tüm forumun sevdiği ve yorumlarını dikkate aldığı oto-parkın videosunda bakın bakalım ne diyorlar o arka süspansiyon için.

Gelelim V40'ın A3'ten BİRKAÇ GÖMLEK ÜSTÜN olmasına Hadi boşverin ya.

İki aracı da inceledim. V40'daki işçilik ve malzeme kalitesi A3'ten daha iyi, hatta segmentinin en iyisi. Forumda V40'ın C-segmentinde en kaliteli işçiliği sahip olduğunu söyleyen çok insan var.

A3'te de aynen Golf gibi 1.6TDI gibi düşük güce sahip modellerinde torsiyonlu arka süspansiyon var.

Eski kasa A3'ün de EuroNCap testti :http://tr.euroncap.com/tr/results/audi/a3.aspx

Aynı dönemim araçları olan Megane 2, Focus 2, Golf 5 falan 5 yıldızlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 11 Mart 2014; 10:16:14 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.