Şimdi Ara

AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.742
Cevap
68
Favori
379.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben sordum nisan sonu teslim olacak dediler, heralde olabilecek en gec tarihi soylediler ya da hakikaten gec teslim de olabilir. Kapora verirken mart sonu nisan basi demeyi iyi biliyorlardi ama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • EUS E kullanıcısına yanıt
    Hocam siz mi soyluyordunuz bu kasa a3 un tum siparisleri dolmus, baska arac olmayacak, agustosta da yeni kasa gelecek diye? Sizseniz, nasildi o durum tam olarak?

• eapantherea kullanıcısına yanıt
    Hayır yaşamadım. Bahsedilen kanguru efekti şuanki Jetta 1.2 TSI aracımda var ama her zaman olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bu arada, su anki kur seviyesine gore arac fiyati gayet makul, tabi burada 8v pi kasanin son demleri olmasinda da pay var.

Kasim 2018 otv indirimi dönemi.. 1.5 a3 sb design+prestige opsiyon olarak ara blue renk olan araca 184 bin ₺ fiyat vermislerdi. Rengin ekstrasinin fiyatini 4 bin ₺ olarak saysak, normal metalik renk secenekli araci 180 bin ₺ oldugunu baz alsak. (O donem varsa fiyat alan daha net hesap yapariz aslinda)

((180000*100/118)*100/135)₺/6₺=18832€ imis vergisiz fiyati.

Bugunku kurdan 120000₺/6.6₺=18181€ oluyor vergisiz fiyati.

Buradan bir de @EUS beyin dedigi gibi 7₺ ye kadar ayni fiyat olacagini dusunursek, 120000₺/7₺=17142€ gibi bir vergisiz fiyat cikiyor ortaya...

Baya uygun fiyatlar kasanin son donemi olsa bile. Euro kuru 6.6₺ icin %3.5, 7₺ icin %9 daha ucuza arac verecekler bizlere.

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Aslinda eski kullaniclardan kullandiklari araclarin motor kodlarini buraya paylassalar ne zaman ne degisti daha net olur. Ilk cikan 1.5 tfsi larin motor kodu DADA diye biliyorum. Yenileri farkli olmasi lazim gpf ile gelenlerin.
    Bize verilecek araclarin ya da 2019 sonu gpf li araclarin motor kodunu bilen var mi?

Bir de 1.5 motorlar icin de vw 504 507 yag kullanilabiliyor sanirim. (vw 508 asil istenen ama ileride arac elde kalip iyi niyet vs. Bitince disarda kendimiz yaptiracak olsak bulunamiyor bu yag)

Bir de, motorda triger zinciri var sanirim

• Ben de zincirli diye biliyorum.

Hocam ne zaman sipariş vermiştiniz, ben de sipariş verdim bana şubatın sonunda teslim olacak dedi, hatta forumda yazılan mesajları söyledim, marttan önce kimse yazmamış teslim diye dedim, benim önce kapora verdiğimi ilk gelecek araçlardan olduğunu söyledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Auditfsi

Hocam ne zaman sipariş vermiştiniz, ben de sipariş verdim bana şubatın sonunda teslim olacak dedi, hatta forumda yazılan mesajları söyledim, marttan önce kimse yazmamış teslim diye dedim, benim önce kapora verdiğimi ilk gelecek araçlardan olduğunu söyledi.
    2 hafta once verdim kaporayi siz nezman verdiniz

• quote:

Hocam siz mi soyluyordunuz bu kasa a3 un tum siparisleri dolmus, baska arac olmayacak, agustosta da yeni kasa gelecek diye? Sizseniz, nasildi o durum tam olarak?
    Butun siparisler doldu.8V kodlu 2020model gelecek tum A3 sb opsiyonlanmis kaporalari alinmis dahada gelmeyecek.
    Bana nisan sonu diye soylenmedi zaten uretime gecse net bir tarih buluruz ama hala uretime alinmadi,zaten realist olursak nisan sonu getireceklerse daha oncede soyledigim gibi 214 binlere getirmeleri cok zor mucize gerek.Ben mucizeye oynadim birazda kapora vererek oyuzden arac ile ilgili herhangi bir beklentim yok gelirse alirim gelmezsede karalar baglamam.Tek sinirlenicegim nokta 5bin kaporami isletmeleri olur,simdi birileri 5binden ne olur flan diyecekte 100kiside 500bin vw seat audi gibi tum marka araclarda bu kapora aliniyor 500 aracta 2.5 milyon eder ve bu parayi iyi bir finansci cok guzel isletip cok guzel para kazandirabilir firmaya.Araclarda zamlanip kaporalar geri alindiginda bedavadan para kazanilmis olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUS -- 16 Şubat 2020; 12:49:21 >

Ben 3 şubatta göndermişim kaporayı maslak doğuş otoya, kesinlikle şubat sonu geleceğini söyledi, üstüne basa basa tekrar sordum aynı cevabı verdi, hatta son 2 araç vardı beyaz ve kosmos mavi, kosmos maviyi tercih ettim. Bakalım ben de sizin gibi düşünüyorum, nisan mayısta bu araç 214 e imkansız gibi geliyor çünkü yüzde 50 vergi diliminde araç ve ufak bir kur artışı yüzde 60 a çıkaracak, fiyatı 20-25 bin etkiler gibi geliyor, mercedes ve bmw sordum onların yüzde 50 vergi diliminde hiçbir aracı yok, yüzde 60'tan başlıyor, 214 e alabilirsek bence bu piyasa şartlarında iyi bir fiyat, hayırlısı diyelim

Mucize dediginize gore euronun 7₺ ye dayanmasini/gecmesini bekliyorsunuz o zaman. Ben karalar baglarim cunku aracimi sattim :( hayirlisi bakalim, nasip kismet. Bu araci alamazsam 508 in prime versiyonunun lansman fiyatina, %50 otv ye dusmesini beklerim ya da parami altinda bekletip butce de artis saglayip (bu da garanti bir sey degil gerci) ilerde alim gucume geri gelirse yeni kasa a3 alabilirim.

Bana nisan sonu gorunuyor dediler ama dedigim gibi bu en kotu ihtimali soyleme taktigi olabilir. Yani benim arac da hep soyledikleri gibi mart sonu nisan basi teslim olacak oldugu halde sorunca en genis haliyle soylemislerdir belki.

Ben de gecen hafta kaporalamistim, belki size gore gec kaporaladigim icin gec teslimdir arac. Siz hangi rengi kaporalamistiniz? bir de araclar uretimde olmadigi icin doseme rengi degisikligine izin veriyorlar mi acaba? Bazi sport paketlerde ilanlarda goruyorum dosemenin bir bolgesi mavi renkli mesela, biz de oyle bir degisim isteyebiliyor muyuz? Bazilarinda alti kesik direksiyon var ve tahminimce ozel siparis degiller, dogus oyle cekmis zamaninda araclari gibime geliyor.

Sizce hakikaten euro oynar mi o kadar 7₺ ye kadar? 1 senede %10 artmis, 2 ayda %6 artis saglar mi? Gerci neyin ne olacagi belli olmaz ama, bir beklentiniz var sanirim o yuzden soruyorum.

Dogus bu araclari otv dilimini asirirsa satamaz gibime geliyor, yine mecbur kampanya vs. yapmasi gerekecek satabilmek icin ya da otv matrah degisimini bekleyecekler ve oyle satabilecekler 4-5 bin₺ zamli sekilde. Kimse 18-20 bin₺ fazla odemez gibime geliyor.

Tamamen sahsi gorusum, biz araca kapora verenlerin alana kadar canini en cok sikacak durum ya matrahin guncellenip fiyatlara 5bin₺ vs. zam yapilmasi olur ya da araci aliriz ama sonrasinda otv indirimi yaygaracilarinin bahsettigi indirimin gelmesi olur gibime geliyor. Tabi bunlar ihtimal ama aracin soz verdikleri fiyattan cikip ust otv dilimine sokmalarindan ziyade bu bahsettiklerimi yasamak istemem acikcasi.

• Ben de aracı hemen satsam mı kararsızım. Bu fiyata elimize geçecek mi araba. Arabayı satarsam zararım olabilir piyasa çok oynak.

Beklersem de önümüzdeki ay teslim olacağını söylediler bana, kısa zamanda aracı satmak sorun olabilir.

Diğer taraftan aracı satarsam bir ay arabasız Ne yapacağım o da ayrı bir sorun. Ne yapmam gerektiğini çok da bilmiyorum açıkcası.

• quote:

Orijinalden alıntı: temur5465

Ben de aracı hemen satsam mı kararsızım. Bu fiyata elimize geçecek mi araba. Arabayı satarsam zararım olabilir piyasa çok oynak.

Beklersem de önümüzdeki ay teslim olacağını söylediler bana, kısa zamanda aracı satmak sorun olabilir.

Diğer taraftan aracı satarsam bir ay arabasız Ne yapacağım o da ayrı bir sorun. Ne yapmam gerektiğini çok da bilmiyorum açıkcası.
    Aracinizi satip beklemeniz buyuk risk olur eger araclar o fiyata gelmezse ne o araci o praya alabilirsiniz ne de sattiginizi sattiginiz paraya yerine koyabilirsiniz.

• quote:

Mucize dediginize gore euronun 7₺ ye dayanmasini/gecmesini bekliyorsunuz o zaman. Ben karalar baglarim cunku aracimi sattim :( hayirlisi bakalim, nasip kismet. Bu araci alamazsam 508 in prime versiyonunun lansman fiyatina, %50 otv ye dusmesini beklerim ya da parami altinda bekletip butce de artis saglayip (bu da garanti bir sey degil gerci) ilerde alim gucume geri gelirse yeni kasa a3 alabilirim.

Bana nisan sonu gorunuyor dediler ama dedigim gibi bu en kotu ihtimali soyleme taktigi olabilir. Yani benim arac da hep soyledikleri gibi mart sonu nisan basi teslim olacak oldugu halde sorunca en genis haliyle soylemislerdir belki.

Ben de gecen hafta kaporalamistim, belki size gore gec kaporaladigim icin gec teslimdir arac. Siz hangi rengi kaporalamistiniz? bir de araclar uretimde olmadigi icin doseme rengi degisikligine izin veriyorlar mi acaba? Bazi sport paketlerde ilanlarda goruyorum dosemenin bir bolgesi mavi renkli mesela, biz de oyle bir degisim isteyebiliyor muyuz? Bazilarinda alti kesik direksiyon var ve tahminimce ozel siparis degiller, dogus oyle cekmis zamaninda araclari gibime geliyor.

Sizce hakikaten euro oynar mi o kadar 7₺ ye kadar? 1 senede %10 artmis, 2 ayda %6 artis saglar mi? Gerci neyin ne olacagi belli olmaz ama, bir beklentiniz var sanirim o yuzden soruyorum.

Dogus bu araclari otv dilimini asirirsa satamaz gibime geliyor, yine mecbur kampanya vs. yapmasi gerekecek satabilmek icin ya da otv matrah degisimini bekleyecekler ve oyle satabilecekler 4-5 bin₺ zamli sekilde. Kimse 18-20 bin₺ fazla odemez gibime geliyor.

Tamamen sahsi gorusum, biz araca kapora verenlerin alana kadar canini en cok sikacak durum ya matrahin guncellenip fiyatlara 5bin₺ vs. zam yapilmasi olur ya da araci aliriz ama sonrasinda otv indirimi yaygaracilarinin bahsettigi indirimin gelmesi olur gibime geliyor. Tabi bunlar ihtimal ama aracin soz verdikleri fiyattan cikip ust otv dilimine sokmalarindan ziyade bu bahsettiklerimi yasamak istemem acikcasi.
    Ben araci kendim konfigure ettim,muson gri sport line olarak.Hatta antrasit tavan ekliyemedim cunku limite sadece 300lira oynuyordu yani bu sekilde 119.700’e geliyordu extra herhangi bir ekleme yapamadim.Koltuklari kirmizi yapalimmi diye dusunduk fakat bir kac kez istemisler yakismiyor en iyisi standarti dedi satis muduru.

Sizin durum biraz uzucu dogmamis araba icin butun planlamanizi kesin olmayan bir fiyat uzerinden yaptiginiz icin.
    Benim bir yatirim tavsiyesinde bulunmam soz konusu olanaz fakat varsayimlardan cikardiginiz dogru diyebilirim bu yuzden kendinizi olumsuz duruma gore hazirlamaniz cok daha dogru olacaktir,olduda o paralara gelirsede beklenmedik guzel olur hepimiz aliriz.
    Otv matrahinin artmasi suan icin isimize gelmez,cunku su anda 214 luk araclari matrahtan dolayi buralarda tutuyorlar herhangi bir matrah artiminda kafadan 10 15 bin yani ust limite kadar koyabildiklerini koyarlar.

Benim euro ile ilgili bir öngörüm yok, kurun ne olacağını kestirmek zor, satış danışmanı bana 7 liraya kadar fiyat sabit demedi, arabanın net fiyatı yüzde 50 vergi diliminde sınırda dedi, kurda biraz artış yüzde 60 vergi dilimine sokabilir dedi, benim öngörüm audi son kez üreteceği için bu kasayı fiyatta olabildiğince verdikleri fiyattan vermeye çalışacaklardır, ben birkaç opsiyon istedim bu yüzden hiçbir şey ekleyip çıkartamadılar, vergi diliminden dolayı, kesik direksiyon simidi istedim direk yüzde 60 vergi dilimine girdi, o yüzden eklettiremedim, ben design+prestij paket aldım kosmos mavi

• Dostlar son kez üretecek yazıları okudum da yeni kasayı kaplamasız göremedik bile?

Ne zaman üretime başlayacakmış ?

• mrkb kullanıcısına yanıt
    Mart 2020'de Cenevre'deki fuarda tanıtılacak.
  • Designe, designe + prestige, sport paket arasındaki fark Ne?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.