Şimdi Ara

AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp (190. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
32 Misafir (1 Mobil) - 31 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.742
Cevap
68
Favori
380.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bur tane SD kart aldım. Oh mis usb bellek yerine gayet güzel iş görüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen gün youtube'da İngiltere'deki bir Audi bayisinin 8V kasa 35 TFSI A3 Sportback S Line bir araç hakkındaki videosunu izledim. Şanzımanı sordum. Cevap MQ250. 6 ileri manuel. 400 nm torka dayanan bir şanzıman. Elbette 7 ileri olana göre daha pahalı.

• Selamlar, aracım 2020 Haziran çıkışlı 1.5 DPCA motor kodlu. 13.000 km yaptım.

Geçen servisin yanından geçerken yağı bir kontrol ettireyim dedim. Baktılar yarım litreden az eksiltme var dediler.
    Gelmişken ekleteyim bari dedim, yağı kayıtlardan kontrol ettiklerini söyleyip 5-30 göründüğünü ifade ettiler. Ben 0-20 yağ olduğunu sanıyordum falan dedim ama yok 5-30 dediler. Neyse uzun yola çıkacağım için yarım litre kadar ekleme yaptırdım yine de.

Burada daha önce konusu geçtiğinde 0-20 olduğunu yazan çok olmuştu ama serviste böyle bir olay yaşadım.
    Haziran ayında senelik bakım için gittiğimde tekrar sorgulayacağım ama bakalım.

Yağ eklettiğim yer Adana Aykan bayine bağlı Osmaniye ilindeki servis idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkelleci -- 25 Nisan 2021; 22:51:26 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dkelleci kullanıcısına yanıt
    Servislerin cogu yanlis bilgiye sahip... Top up icin 5w-30 vw 504 00 onayli yagda hic bir sikinti yok (sanirim 1 litreye kadar olmasi lazimdi)... Eklettiginiz iyi olmus
  • Aynı yıl aynı aylarda alınmış, aynı motora sahip araçlara kimi servis 0-20, kimi servis 5-30 yağ koyuyor.
    İnsanın da kafası karışıyor.
    Bu noktada kullanıcı olarak 504 veya 508 onaylı olmasına mı dikkat etmeliyiz yoksa viskoziteye mi acaba?
    Yani bildiğim kadarıyla bizim motorlar için 508/509 onayına sahip yağlar tavsiye ediliyor.
    Bu onaya sahip ama 5-30 yağ konulursa yeterli midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkelleci -- 26 Nisan 2021; 11:13:3 >
    O onaya sahip 5w30 yag yok hocam.. Onay cunku ince yaga zorluyor, yakit tuketimi ve karbon salinimi dusuk olsun diye...
  • Anladım evet tahmin ediyordum olmadığını, cevabınızla emin oldum.
    Teşekkürler.

• eapantherea kullanıcısına yanıt
    Ben servisle detayli yag konusunu gorustum turkiye olarak kafamiza gore koymuyoruz yada dogusa ozel birsey olarak 5 30 koymuyoruz elimizde 0 20 side var sase kodunu sorgulatip ilk uretimde icine hangi yag konuluyorsa burda onu koyuyoruz bizden ureticinin istedigi bu dedi . Sizin arac icin sasenizi girince 5 30 cikiyor buraya gelip 0 20 cikanlarda var dedi ilk uretimde hangi yag kullanilmissa devamina onunla devam ediyoruz dedi sizinkine 5 30 ile baslanmis dedi 5 30 devam edilecek dedi beni tatmin etti konusmasi . Kendilerine ozgu yag koymasi yok cunku ureticinin yani almanya ile ortak kullandiklari bir siteden veya yazilimdan hangi yag konuldugu kontrol ediliyor ona gore koyuyorlar saseyi girince bakimda hangi marka hava filtresi vs olmasi gerektigi heosi yaziyor onlari koyuyorlarmis . Ucuz maliyetten kacinma tarzi birsey kullanmiyoruz burda dedi ne isteniyorsa onu koyuyoruz dedi.

Benim aracımda haziran çıkışlı 0/20 yağ koydular bakımda bursa doğuş oto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arda1043 -- 26 Nisan 2021; 21:22:9 >
  • Son zamanlarda aracımda geri vitese aldıktan sonra ilk frene basınca tak diye bir ses gelmeye başladı, bazı yerlerden araştırdım frem balatalarından diyor herkes, bu durumla karşılaşan var mı, bir de bu brembo fren taktırmak mantıklı mı sizce çok bir farkı olur mu bizim frenlerden

• Auditfsi A kullanıcısına yanıt
    Tak siddeti ne sekilde ben manevra yaparken geri geri direksiyon tam kirilkken tik tik ufak ufak bisiden atliyomus givi ses geliyodu balata spreyiyle 4 balatayi temizledim 1 kutuyu bitirdim tek seferde 4 une oyle yaptigimdan beri hic gelmedi bidahada birde yokus assagi sola tam kirip manevra yapinca islik sesi geliyordu balatadan o seste gitti

• Merhaba, uzun zamandır foruma girmiyordum ancak konuya yazabilmek için giriş yaptım. Paylaşımlar için teşekkürler.

2018 dizayn+prestij sportback alarak aranıza katıldım.AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp 

Bir sorum olacaktı. 2 silindir moda geçtiğini nasıl anlıyoruz? yol bilgisayarında yazdığı söyleniyor ancak ben göremedim henüz :)

• kimiferhat kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun

Kadran arasindakk ekranda ayari ‘yol bilgisayari’ ayarina aliyorsunuz, sanziman modu ‘d’ veya ‘e’ de filan olmali, ‘s’ de muhtemelen goremezsiniz.. Yokus asagi veya duz bir yolda belli bir hizla akiyorken gaza cok hafif dokunursaniz gorursunuz (anlik tuketim 2 litrelere filan geriler) altta da 2 silindir modu yazar...
  • eapantherea kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim, yarın deneyeceğim. Umarım herkes kazasız belasız biner araçlarına.

Teşekkürler. Bu arada bir bilgi paylaşayım. 19 Martta 5 bin küsür km'de aldığım 2020 eylül Doğuş oto Bursa çıkışlı Sportback 35 TFSI aracımı İzmit'te bin kilometredir kullanıyorum. Pandeminden dolayı uzun yola gidemedim henüz, şu an bin km ortalamam 6.3 lt/100 km. Genelde efficiency modda kullanıyorum.

Mercedes A200, Volvo V40 T3, BMW 1.18i, Audi A3 35 TFSI modelleri arasında yakıt sarfiyatı, görünüş, 0-100 ve fiyat kriterleri açısından araştırma yaparak almıştım. Öncesinde gerek şahsıma gerek te şirket aracı olarak uzun zamandır dizel otomobil kullanıyordum. Bu deneyimle dizel yerine benzinli alarak doğru bir iş yapmış olduğumu anladım. Esasında 2008 Golf V TSI 140 ve 2009 Golf V GT 170 hp araçlarım da olmuştu geçmişte. VAG grubu küçük hacimli benzinli motorların keyifli ve verimli olduğunu eskiden tecrübe etmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AA3437 -- 29 Nisan 2021; 11:15:26 >
  • Bir konuda fikirlerinizi almak istyorum. Burada çok bilgile ve değerli fikirleri olanlar var . Bayinin ikinci elinde 2019 model sportback dynamıc + prestij araç var . Aracın durumunu sorduğumda farlarının değiştiğini ve kaputta sök oldgunu söylendi . Ama araç ilanda hatasız boyasız olarak geçmekte . Aracın trameri kendi servislerinde yaptığından dolayı yok gözüküyor. Açıkçası bu araç güven konusunda şüphe uyandırdı. Alınır mu bu araç

• Kıngsmannnnn K kullanıcısına yanıt

Kendiniz de söylüyorsunuz kaput sök tak bile yapılmış olsa ikinci elde değişen olarak kabul görür ve fiyatı ona göre olur. Ben hiç bir zaman kazası olup da trameri olmayan hiç bir arabaya sıcak bakmadım. He bu arada her şeyin bir ederi var tabiki uygun fiyatsa tercih edilebilir. Araç ağır hasar kayıtlı fiyatlı araçların değerine yakın bir fiyattan alınacaktır, airbagler patlamamıştır, o zaman tercihi mantıklı olur ancak. Şahsi fikrim bu yönde.

Teşekkür ederim hocam Bilgi için . Aracın kaza fotoğraflarını isteyeceğim nasıl bir kaza oldgunu öğrenmek için. Fiyat olarak piyasasına göre çok uygun 20 bin civarı. Güvenilirlik konusunda şüphe uyandırdı. Bayilerin aracı kendi tamir edip , tramersiz olarak sattıklarını hiç duymamıştım . Motor kaputu sök tak işlemi mevcuttur (far ve tampondan dolayı ) denildi. Garanti, şeffaf ve güven aracında kötü bir hasarı yoksa alınır diye düşünüyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıngsmannnnn -- 30 Nisan 2021; 21:34:13 >
  • AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp bizim audi a3 un ciplak zemini izolasyonun beni neden rahatsis ettigi belli puntodan daha bos bir zemin var 😅👏

• 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.