Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (230. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.207
Cevap
134
Favori
842.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Katılıyorum hocam, olmazsa olmaz değil gerçekten. İyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

İstanbul'da elinde 2017 model araç olan bayii var mı bildiğiniz?

1.0’da birakin İstanbul’u Turkiye’de arac bulmaniz imkansiz bayide.Galerilerde bulabilirsiniz ancak sifir. 119 125 bandinda satiliyor.

• db3 kullanıcısına yanıt
    Servis girişi bile yapmadılar. Sahiplenmediler. Üstünkörü yağlayıp gönderdiler.

• 2018ler 130 üstüne veriyorlar. bence değmez, 2-3 ay önce aynı aracı 110 altına veriyorlardı. Audi'nin fiyat politikasını anlamak zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

2018ler 130 üstüne veriyorlar. bence değmez, 2-3 ay önce aynı aracı 110 altına veriyorlardı. Audi'nin fiyat politikasını anlamak zor.

Symbol 100 lira bence değer.
  • Merhaba,

1.0 dynamic sedan aracım tam durmadan stop/start devreye giriyor olmasından çok rahatsızım, direksiyon kilitleniyor ve ani hareket ihtiyacı durumlarında çaresizce kalıyorsunuz. Bu durumu çözen, çözümü bilen var mı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oktay_TR

Merhaba,

1.0 dynamic sedan aracım tam durmadan stop/start devreye giriyor olmasından çok rahatsızım, direksiyon kilitleniyor ve ani hareket ihtiyacı durumlarında çaresizce kalıyorsunuz. Bu durumu çözen, çözümü bilen var mı?

Teşekkürler.

ya her bindiğinizde manuel kapatacaksınız yada vag com kablosuyla bilgisayari arabaya bağlayıp iptal edeceksiniz. 70 liraya felan yapiyolar disarda.

aynı sıkıntı bende de var 3 kere başıma geldi 3ünde de aklım çıktı

• Oktay_TR O kullanıcısına yanıt
    Tahminim start-stop’un marş dinamosuna yük bindirmemesi ve araç stop ettiğinde turboya yağlama yapmak için gereken enerjiyi sağlıyor. Çözülecek bişey değil yani, araç bu şekilde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbell -- 15 Şubat 2018; 19:46:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oktay_TR

Merhaba,

Teşekkürler.

Aynı aracı kullanıyorum

Ama bu sorunu yaşamıyorum

Çünkü sürekli s mod da kullanıyorum

Böyle yapın sorun kalmaz

• aracı çalıştırır çalıştırmaz kapatıyorum.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi s mode, manuel mode ve arka reziztans çalışıyorken devreye girmiyor.

• Daha önce bende aynı durumu dile getirmiştim. Bundan önceki araçım golf 7 onda start&stop kusursuz çalışıyordu. Bence direksiyonunda kilitlenip motorun stop etmesi hemde 5 km/h süratlerde gerçeklesmesi risk oluşturuyor

• direksiyonu hafif çevirmeye çalışınca motor tekrar çalışması lazım, golf7 de bu şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakom52

direksiyonu hafif çevirmeye çalışınca motor tekrar çalışması lazım, golf7 de bu şekilde

Yok bunda.Normalde tam durmadan devreyede girmemesi gerekli ama giriyor iste.Gecen sene ilk aldigimda mahalle arasinda devreye girdi son anda durdum

• Merhaba bahsettiğiniz golf araçlar ne motor acaba? Ben bu start-stop sorununun 1.6tdi ve 1.0tfsi'a has olduğunu düşünüyorum. 1.4 golf kullandım böyle değil, 1.6tdi a3 aynı bahsettiğiniz gibi, şu an 1.5 a3 kullanıyorum alakası yok aynı 1.4 golf'te olduğu gibi durduktan sonra stop ediyor ve çalışırken ilk kez marşa basıyor hissi olmuyor daha rafine bir şekilde çalışıp kalkıyor. 1.4-1.5'lerde sıkıntı yaşayan var mı bilmiyorum ama şahsi görüşüm 1.0 ve 1.6tdi'da sistemin sağlıklı çalışmadığı yönünde gerek stop gerekse start kısmı.
  • Arkadaşlar 2017 dynamic sedan araç ikinci elde kaça gider? 130 yazanlar var ama pek gerçekçi gelmedi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EUS E kullanıcısına yanıt
    Arac durmadan devreye girmesi normal. Kullanim kitapçığında durmadan devreye girebileceği yazıyor. Kullanisli mi derseniz kesinlikle hayır. Direksiyonu cevirince motor calisiyor bende. O yuzden tehlikeli bir durum yaratmadi.

• Arkadaşlar start-stopu nasıl kullanıyorsunuz şaşırıyorum ben hiç sevmedim çünkü çok sarsıntılı çalışıyor bizim araçta..Kime sorsam marş dinamosuna zarar verir diyor o da ayrı bir konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil_ibrhm

Merhaba bahsettiğiniz golf araçlar ne motor acaba? Ben bu start-stop sorununun 1.6tdi ve 1.0tfsi'a has olduğunu düşünüyorum. 1.4 golf kullandım böyle değil, 1.6tdi a3 aynı bahsettiğiniz gibi, şu an 1.5 a3 kullanıyorum alakası yok aynı 1.4 golf'te olduğu gibi durduktan sonra stop ediyor ve çalışırken ilk kez marşa basıyor hissi olmuyor daha rafine bir şekilde çalışıp kalkıyor. 1.4-1.5'lerde sıkıntı yaşayan var mı bilmiyorum ama şahsi görüşüm 1.0 ve 1.6tdi'da sistemin sağlıklı çalışmadığı yönünde gerek stop gerekse start kısmı.

Sorun yazılımsal ve Doğuş bu konuda ilgisiz, sistem böyle diyerek geçiştiriyor. Sistemin böyle kurgulanmış olması doğru olduğu anlamına gelmiyor. İlla ki birileri kaza yapıp haber olmasını mı bekliyorlar?

Yukarıda bahsedildiği gibi vagcom üzerinden kapatılabiliyorsa komple kapattırmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lightandwithlove

Arkadaşlar start-stopu nasıl kullanıyorsunuz şaşırıyorum ben hiç sevmedim çünkü çok sarsıntılı çalışıyor bizim araçta..Kime sorsam marş dinamosuna zarar verir diyor o da ayrı bir konu.

Özellikle kullanmayı tercih etmiyorum ancak kapatmayı unuttuğum durumlarda sıkıntı yaratıyor maalesef.
  • Lightandwithlove kullanıcısına yanıt
    Start-stop kapatılırsa marş dinamosu ekstra marş basmayacağı ya da çalışır durumdaki motor zaten turboya yağlama yaptığı için sakıncası olmaz. Olan cebinize olur sadece. Işıkta beklerken boşuna yakıt tüketmiş olacaksınız, başka da bir zararı olmayacak.
  • 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.