Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (232. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.197
Cevap
136
Favori
841.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RagnaroK19

uzun zamandır canımı sikan bi mevzu var. vitesi R den D ye yada D den R ye alip gaz verdiğim zaman şanzımandan " gaarrt " diye bi ses geliyo her seferinde. başına gelen var mı nası duzeltebilirz napabiliriz beyler?

kimsenin başına gelmedi heralde bi servise goturuyum bari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doncorleone06

ben de bu salı 13 şubat 2017 itibariyle 1.6tdi sb 2017ye sahip oldum çok şükür

Hayırlı olsun, kazasız belasız, güzel günlerde kullanın.

Donanım ve fiyat nedir?

• RagnaroK19 kullanıcısına yanıt
    kardeş böylesine abartılı bir ses bence normal değil. ama şunu da eklemek isterim: D-R değişimi örneğin yokuşlu ve inişli yerlerde yapıyosa stronic sanzımandan değil ama eğim kalkış asistanından bu ses gelebilir. bu da normaldir çünkü 1,5 tonluk aracı tutmaya çalışıyo ve eğimli yerde.

ama bunun dışında aklıma birşey gelmiyor. bence hiç düşünme hemen audi ye telefon aç ve göster. varsa bi kusur yapılır yoksa aklın kalmasın. unutma ki o kadar parayı yalnızca arabaya değil o markanın servis ve marka değerine de verdin. göster aklın kalmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: munans

quote:

Donanım ve fiyat nedir?

teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: munans

quote:

Donanım ve fiyat nedir?

teşekkürler

dynamic beyaz renk 137200e aldım
  • Bugün Şenyıldızı aradım, ellerinde 2017 sadece dizel kalmış.
    1.0 larda satış rekoru kırılmış, benzinli araç satışlarının arttığına çok güzel bir örnek.
  • Yeni çıkacak 1.5 dizel motorda çığır açacak iyileşmeler olmadıktan sonra benzinli araçlar alır yürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: candova

Bugün Şenyıldızı aradım, ellerinde 2017 sadece dizel kalmış.
    1.0 larda satış rekoru kırılmış, benzinli araç satışlarının arttığına çok güzel bir örnek.

Cok dogal degil mi?

1.0 ile 1.6 Tdi arasinda ki sehir ici menzil farki 100 150km arasi maximum uzun yolda o kadar dahi fark etmiyor.Senelik MTV farki 600Try oda 2 depo eder senede.

Birde ustune iki arac arasinda 30bin fark var desek faizde dursa o para 300 350Try faiz getirse,buda aylik bir depo demek.Kredi ile alanlar icin fiyat farki extra faiz odeseler cok daha fazla.

1.0 motor 1.6TDİ’a gore daha performansli ve puruszsuz calismakta.

Yani 1.0’in gercekten hem hiz hemde ekonomi acisindan cok performansli oldugunu dusunuyorum.

Kasimda arac ayirtan zam geldi diye almayan yakinim 2018 fiyatlari gordukten sonra 125 bine galeriden aldi.Bu da audinin alirkende satarkende hic kaybettirmediginin gostergesidir diye dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: EUS

quote:

Orijinalden alıntı: candova

Bugün Şenyıldızı aradım, ellerinde 2017 sadece dizel kalmış.

Cok dogal degil mi?

1.0 ile 1.6 Tdi arasinda ki sehir ici menzil farki 100 150km arasi maximum uzun yolda o kadar dahi fark etmiyor.Senelik MTV farki 600Try oda 2 depo eder senede.

Birde ustune iki arac arasinda 30bin fark var desek faizde dursa o para 300 350Try faiz getirse,buda aylik bir depo demek.Kredi ile alanlar icin fiyat farki extra faiz odeseler cok daha fazla.

1.0 motor 1.6TDİ’a gore daha performansli ve puruszsuz calismakta.

Yani 1.0’in gercekten hem hiz hemde ekonomi acisindan cok performansli oldugunu dusunuyorum.

Kasimda arac ayirtan zam geldi diye almayan yakinim 2018 fiyatlari gordukten sonra 125 bine galeriden aldi.Bu da audinin alirkende satarkende hic kaybettirmediginin gostergesidir diye dusunuyorum.

1,0 Tsi motor kağıt üzerinde 1,6 Tdi ye emsal performans gösterse bile, dik rampalarda yada araçların yüklü olduğu durumlarda hacim, tork vede 4 silindir farkı nedeniyle performans tdi den yana olur fikrimce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zvzv -- 21 Şubat 2018; 15:50:35 >
  • 1.0 ile 1.6 TDI arasında mutlaka ki güç farkı var ama kullanım sırasında 1.0 çok daha keyifli.

5 yıl A3 1.6 TDI kullanmış biri olarak 1.0 a geçtikten sonra daha keyifli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
  • Arkadaşlar, saçma bir soru gibi görünüyor ama kusura bakmayın sormam lazım. Aracı ilk çalıştırdığınızda gösterge ekranının sağ alt köşesinde vitese takınca kaybolan ve “ yan yana 3 koltuk” şeklindeki işaret ne anlama geliyor? 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Oktay_TR

1.0 ile 1.6 TDI arasında mutlaka ki güç farkı var ama kullanım sırasında 1.0 çok daha keyifli.

5 yıl A3 1.6 TDI kullanmış biri olarak 1.0 a geçtikten sonra daha keyifli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Farkı daha somut olarak anlatabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper029 -- 21 Şubat 2018; 18:6:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper029

Arkadaşlar, saçma bir soru gibi görünüyor ama kusura bakmayın sormam lazım. Aracı ilk çalıştırdığınızda gösterge ekranının sağ alt köşesinde vitese takınca kaybolan ve “ yan yana 3 koltuk” şeklindeki işaret ne anlama geliyor? 😊

Arka koltuk emniyet kemeri o isaretler.

• EUS E kullanıcısına yanıt
    Ben de o yönde tahminde bulundum ama emin olamadım. Teşekkür ederim.👍🏻

• quote:

Ben de o yönde tahminde bulundum ama emin olamadım. Teşekkür ederim.👍🏻

Ben de aylarca cevap bulamamıştım arkadaşım geçen söyledi.Kemeri takınca çok hoş bir yeşil ışaret oluşuyor. Bence kontrastı iyi ayarlamışlar.
  • Dizel aracın torku rampa ve yük altında meydana çıkıyor bu durum haricinde performans ve verimlilik ve konfor açısından benzinli motoru tercih ederim. Daha öncede söylediğim gibi 25 bin fazla verip yılda 15 bin km yol katetmeyen ben ekonomi yapacağımı düşünmüyorum.

Bugün depomu tekrar fulledim. 557 km yolu 192 liralık benzinle yol almışım. Benzin bp den lt si 5.56 lira. 33 krs km de oldukça iyi. 100-120 km/h süratlerde büyük bir bölümü şehirlerarası sakin kullanım. Hatta bi ara 150 lere çıktım duyarlı bir kardeşimiz ard arda selektor yapınca son anda radardan kurtuldum

Velhasıl herkes kendi beklentisi ve ihtiyacına göre aracını tercih ediyor. Herkese sevdiklerine beraber kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Oktay_TR

1.0 ile 1.6 TDI arasında mutlaka ki güç farkı var ama kullanım sırasında 1.0 çok daha keyifli.

Farkı daha somut olarak anlatabilir misiniz?

Bana keyifli gelen somut farklar şunlar;

+ Motor sesi daha az, daha çabuk ısınıyor ve titreşim de yok gibi.
    + Gaz tepkisi çok daha canlı, gaza dokunduğunuzda ilk olarak boş bir hırıltı gelmiyor :)
    TDI'ın en sevmediğim tarafı motorun ilk hareketteki hantallığıydı
    + S modda ani hızlanmalar çok daha başarılı, özellikle kick down anında bariz fark hissediyorsunuz

Tabi bunlara karşılık biraz daha fazla yakıyor ama onu da fiyatla kapatıyor zaten.

Bu arada henüz son hız yapmadım ve bagaj dolu olarak uzun bir rampada kullanmadım, dizel bu noktada güç olarak öne çıkabilir. Ayrıca teknik olarak dizelin üstün olduğu yerler varsa da ben sürüş keyfine odaklanmış durumdayım. Haftaiçi şirket aracı var, hsonu gezilerimi de keyifli yapmak için bana yeterli geliyor.
  • Merhaba arkadaslar. Direksiyonu tam tur cevirerek yaptigim manevralarda arac ilerlerken metal surtme sesi gibi bir ses geliyor. Daha once bu tarz bir problemle karsilasan oldumu.

• tasso40 T kullanıcısına yanıt
    Bende ses gelmiyor ama sağ ayağımın altında yani gaz pedalında hissediyorum bir sürtme zorlanma hissiyatı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 110-120 km/h uzerinde surucu kapisindan ciddi bir ruzgar sesi aliyorum. Bu seviye ses, sirket araci olarak 60.0000 km kullandigim Leon’da bile yoktu. Su anki sirket aracim Megane Sedan Icon’da yuksek hizlarda cok daha az rahatsiz oluyorum.

Bu konudan dolayi servise ugrayan, islem yaptiran, rahatsiz olan vs. var midir? Tecrubelerinizi paylasabilirseniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.