Şimdi Ara

ATV Mevzusu Hakkında Yararlı Bilgiler(Ehliyet,Vergilendirme,Off/On Road..) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
580
Cevap
26
Favori
381.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hızlı cevap verebilmem ancak facebook üzerindeki TÜRKİYE ATV KULÜBÜ adlı grubumuzdan mümkün.. buraya çok sık giremediğim için özel mesajlar yıgılıyor, hepsine tek tek cevap vermek zor oluyor. ama konu baslıgı altından sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
  • Merhaba bu işi hiç bilmeyen birisi olarak, sizce bu sektör nasıl? hobinin dışında para kazandırır mı? İlk olarak alınması gereken ürünlerin markaları özellikleri ne olmalı?
  • byte101 bana yardımcı olabilirmisiniz. 0531 782 07 35 bu benim telefon numaram bu numaradan bana dönüş yaparsanız yada kendi numaranızı bana iletebilirsenz sevinirim. ACİL
    ulaşmam gerek size
  • atv motor önerisi ile ilgili sorularınızıhttp://atvmotor.web.tr/en-iyi-atv-markasi-ve-onerisi/ kısmından veya özel sorularınızıhttp://atvmotor.web.tr/atv-motor/ soru sorarak cevap alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webtaki -- 11 Haziran 2016; 17:53:16 >
  • zdravey Z kullanıcısına yanıt
    kardesler benim butcem 5000tl guzel bir 150cclik of road ve hizli bir ateve almayi dusunuyorum onereblieceginiz bir marka varmi 13yasina uygun kaliteli lutfen yardfimci olun @zdravey

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese tekrar selamlar. T3 belgeli , alırken ve kullanırken avantajlı olan ATV ler hakkında yeni düzenleme kapıda. Ulaştırma bakanlığı bu araçların T3 belgesiyle trafik tescilinin yapılmasını engellemek üzere yeni bir tasarı üzerinde çalışıyor. Bu tasarı yeni ehliyet ve motorlu taşıtlarla ilgili düzenlemeleri içeren yasanın içerisinde yer alacak. böyle araçlara sahip olma düşüncesi olanlar varsa, ellerini çabuk tutmalılar :)
  • Merhabalar,

Ucuz yollu ATV almak istiyorum;
    http://www.motoyoldas.com.tr/Urundetay/YK_23SHOCKElektrikliATV/1052 bu motoru buldum. Şehiriçinde kullanacağım. Ara ara rampalı yollarda kullanılacak. Eğer elektrikli ATV ler hakkında bilginiz varsa insanlık namına bi paylaşın yau hiç biyerde bu konuyla ilgili bilgilendirme yok :/

Teşekkür ederim.
  • Açıkçası sizi yarı yolda bırakmaması icin;
    -Cub(100cc 4vites)=maç 3000tl
    -Commuter (YBR-cbf-pulsar vb..)=3000-9000tl
    -scooter=4000-15.000tl
    -ATV:12-15.000tl civarı almak gerek Cfmoto/-Linhai (Küba) soğutma tasarım guzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu ATV nasıl

şilede ilçe merkezi ve köylerinde ve sahilde kullanmayı düşünüyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-yuki-bakimlari-yapilmis-masrafsiz-plakali-satisa-hazir-yuki-400-4x4-309112684/detay
  • Arkadaşlar merhaba aranızda kuba lh500 kullanan var mı acaba ?
    Bu atv de yağ su vs. nereden kontrol edebilirim?
    Birde sol elcikte arka tarafında bi düğme gibi birşe var o ne işe yarıyor acaba?
  • reis selamın aleyküm benim 2013 model mondial terra lander 625 bi atv var bunu abim polise yakalattı polis bi kağıt verdi bunu karakola götürünce 11 milyar istiylar çıkarmak için napmalıyım bunu nasıl alabilirim ordan ihale falan motor benim üstüme deil ilk sahibinin üstüne sadece fatura var plaka yok motorda
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedy_53

reis selamın aleyküm benim 2013 model mondial terra lander 625 bi atv var bunu abim polise yakalattı polis bi kağıt verdi bunu karakola götürünce 11 milyar istiylar çıkarmak için napmalıyım bunu nasıl alabilirim ordan ihale falan motor benim üstüme deil ilk sahibinin üstüne sadece fatura var plaka yok motorda

abin gerçek abinse çok hainmiş ne derdi varda seni ihbar etti
  • B sınıfı ehliyet yetiyor traktör grubu da sayılıyormuş, Trafik sigorta ve banzer Ödemesi 1300 motorlarla aynı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar herkese atv ve motor konularında tecrübem yok denilecek seviyede konuşma arasında gelen soru üzerine bilgi amacıyla soruyorum 15-20 derecelik (şu resimdeki gibihttp://drivingline.prd.s3.amazonaws.com/media/articleimages/2015/06/20150613_0456.jpg )bir eğime sahip pressli toprak yolda 200cc lik yaklasık 10-11hp lik 4x2 römorklu bir atv nin (şu resimdeki gibihttp://www.aysankaravan.com.tr/images/content/big/1334566531.jpg ) 2 kişi üstünde ve römorktada yaklaşık 200kglik yük ile yaklaşık 15 20 km hızlarla çıkabilmesi mümkün müdür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightingale57 -- 16 Ağustos 2016; 19:42:56 >

• nightingale57 kullanıcısına yanıt
    Bende bir süredir araştırıyorum, çekme kapasitesi aşağı yukarı her 100 cc için 100 kilo olarak hesaplıyorum. Dolayısıyla sizin dediğiniz 200 cc'lik atv'ye 200 kg yük prolem olmaz. Ancak 300-400 cc'den düşük atv'ler genelde tek kişilik. Böyle olunca şoför + yolcu + römork + yük hesabını tam yapmak lazım.

Bu yazdıklarım internetten okuyarak öğrendiğim bilgiler, pratik bilgim şimdilik yok.
  • Arkadaşlar Merhaba ,

Bende bir atv alarak aranıza katılmak istiyorum.

Başlangıç için şu model sizce uygun mudur ?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-yuki-en-uygun-fiyat-a-t-3-mtv-siz-yuki-200-cc-4x2-atv-k.k.9-tks-semsa-337835073/detay

Ayrıca T-3 MTV'siz ne demek ?

Atv dışında kalan diğer masraflar (plaka çıkartmak gibi) ve kıyafet gibi ne kadara mal olmaktadır ?

Çok Teşekkürler...
  • Evet arkadaslar 2 hafta once 2016 yeni kasa kuba jumbo 200 marka atv aldim asfalt egimsiz yolda 2 kisi (kisi basi ortalama 80 kiloya denk geliyoruz) ustundeyken 50-55 km hiza cikabildik tek kiside 65km hiza rahat cikabildim yeni motor oldugu icin zorlamakta istemedim ama 75km hiz tek kisi icin sinirdir diye dusunuyorum.evin oldugu yer ortalama 15 derece dik yokus oldugu icin almadan once ceker mi diye kaygilarim olmustu fakat cok rahat bir sekilde 2 kisi ustunde arkada da sepetle cikabildik,yokusun dikliginden dolayi cikmaya baslamadan once öndeki tekerler havaya kalkip arkaya devrilebilirmisiz gibi geldi fakat sorunsuz sekilde cikabildik.kendi atvmden baz alarak konusursam 2kisi ustunde arkada romorkorlu 100kg yukle o yokusu cikabilirim diye dusunuyorum bahsettigim yokusta gercekten dik 110bglik arabanin hizini alamamissa 2.viteste boguldugu derece biryerden bahsediyorum.

T3 mtv siz dedikleri olay artik yeni atvlerin anladigim kadariyla hepsinde (cc farketmeksizin) gecerli birsey,artik atvlere t3 traktor belgesi veriyorlar ayri motor ehliyeti almak gerekmiyor b sinifi otomobil ehliyetiyle kasksiz yada ozel kiyafet almadan sadece plaka cikartarak yolda kullanabiliyoruz.ancak atvler mtv siz degil fakat t3 belgesi cikmadan once 1000kusur dedikleri mtv suan senelik 230tlye dusmus plaka masrafi tek seferlik 250tl trafik sigortasida yaptiricaginiz yere gore degisir tabi ama ortalama 150tl senelik,ayrica muayenisi de 3 senede bir ,sehir ici yuksek hizlarda yada offroad safari turu tarzi olaylara girmeyeceksiniz ekstra kiyafet gerektigini dusunmuyorum ama kask olmassa olmaz ,olmassa olmazdan kaydimda tehlike seviyesinden ziyade 40km den sonra suratiniza vuran ruzgar seviyesinden dolayi, kendimden ornek verirsem kasksiz 65km hizla giderken gozlerimi zor acik tutuyordum ayrica soguk ruzgar o gunun aksami dahil 2 gun bas agrisi yapti,benim size tavsiyem benim aldigim atv den almaniz motorcu arkasimi yanima alarak gittim sen hangisini alirdin diye sordum dedigi atvyi aldim dik motor o-ringli zincir gibi ozellikleri varmis stokta bulmak biraz zor yerine gore ben istanbulda sislide bulabildim atv + kask + musamba + kilit + arka canta cok guzel 9500tl ye verdi kargoyuda kendi karsiladi 2 gune trabzona kargoladi.Tabi bunlarin hepsi benim kendi edindigim bilgiler siz yinede almadan once belgelerle ilgili yada kafaniza takilan herhangi bir konuyu saticiya sormanizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightingale57 -- 9 Eylül 2016; 18:37:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightingale57

Evet arkadaslar 2 hafta once 2016 yeni kasa kuba jumbo 200 marka atv aldim asfalt egimsiz yolda 2 kisi (kisi basi ortalama 80 kiloya denk geliyoruz) ustundeyken 50-55 km hiza cikabildik tek kiside 65km hiza rahat cikabildim yeni motor oldugu icin zorlamakta istemedim ama 75km hiz tek kisi icin sinirdir diye dusunuyorum.evin oldugu yer ortalama 15 derece dik yokus oldugu icin almadan once ceker mi diye kaygilarim olmustu fakat cok rahat bir sekilde 2 kisi ustunde arkada da sepetle cikabildik,yokusun dikliginden dolayi cikmaya baslamadan once öndeki tekerler havaya kalkip arkaya devrilebilirmisiz gibi geldi fakat sorunsuz sekilde cikabildik.kendi atvmden baz alarak konusursam 2kisi ustunde arkada romorkorlu 100kg yukle o yokusu cikabilirim diye dusunuyorum bahsettigim yokusta gercekten dik 110bglik arabanin hizini alamamissa 2.viteste boguldugu derece biryerden bahsediyorum.

T3 mtv siz dedikleri olay artik yeni atvlerin anladigim kadariyla hepsinde (cc farketmeksizin) gecerli birsey,artik atvlere t3 traktor belgesi veriyorlar ayri motor ehliyeti almak gerekmiyor b sinifi otomobil ehliyetiyle kasksiz yada ozel kiyafet almadan sadece plaka cikartarak yolda kullanabiliyoruz.ancak atvler mtv siz degil fakat t3 belgesi cikmadan once 1000kusur dedikleri mtv suan senelik 230tlye dusmus plaka masrafi tek seferlik 250tl trafik sigortasida yaptiricaginiz yere gore degisir tabi ama ortalama 150tl senelik,ayrica muayenisi de 3 senede bir ,sehir ici yuksek hizlarda yada offroad safari turu tarzi olaylara girmeyeceksiniz ekstra kiyafet gerektigini dusunmuyorum ama kask olmassa olmaz ,olmassa olmazdan kaydimda tehlike seviyesinden ziyade 40km den sonra suratiniza vuran ruzgar seviyesinden dolayi, kendimden ornek verirsem kasksiz 65km hizla giderken gozlerimi zor acik tutuyordum ayrica soguk ruzgar o gunun aksami dahil 2 gun bas agrisi yapti,benim size tavsiyem benim aldigim atv den almaniz motorcu arkasimi yanima alarak gittim sen hangisini alirdin diye sordum dedigi atvyi aldim dik motor o-ringli zincir gibi ozellikleri varmis stokta bulmak biraz zor yerine gore ben istanbulda sislide bulabildim atv + kask + musamba + kilit + arka canta cok guzel 9500tl ye verdi kargoyuda kendi karsiladi 2 gune trabzona kargoladi.Tabi bunlarin hepsi benim kendi edindigim bilgiler siz yinede almadan once belgelerle ilgili yada kafaniza takilan herhangi bir konuyu saticiya sormanizi tavsiye ederim.

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın :) Ayrıca bilgilendirmeniz içinde çok teşekkür ederim.
    Sayenizde biraz daha bilgi edinmiş oldum.

Çevremde ki insanlara atv almak istiyorum dediğimde bence çok mantıksız kışın ya da yağışta ne yapacaksın diye soruyorlar.
    Bu çok fazla bir sorun oluşturuyor mu onu merak ediyorum.

Ayrıca tabii bu modeline göre değişir ama rahatlık ve konfor açısından oldukça rahat mı ?

• Teşekkur ederim biraz bile bilgilendirebildiysem ne mutlu bana.

Arkadaslarinizin dedigine gelicek olursam ne amacla aldiginiza gore tabi degisir ama ben kendimden ornek verirsem atv almadan once motor yada atv arasinda karar kalmistim fakat arastirdigimda ihtiyaclarima daha uygun olan atv de karar kildim,ihtiyac kismini acacak olursam trabzonda ikametkah etmekteyim normal yukseklikte arabalarin rahat gidemedigi mezere denilen daglarin tepesine dogru yerler bulunur buralarda bende binek aracin alti tasa deydi mi, cizildi mi gibi dertleriyle ugrasmadan hem oralara cikabilmek hemde saga sola,markete bakkala gidip gelebilecegim bir yan arac bulmakti atv ilede tam bu eksigimi giderebildim.iklim bakimindan duruma bakicak olursak atv ler zaten genellikle buyuk disli lastiklerle satiliyor o bakimdan karda yada camurda hicbir sorun cikaracagini dusunmuyorum size hatta zincir takarsaniz karli iklimde binek otomobillere gore daha ileri seviyede cekise sahip olacaginizi dusunuyorum,ustunde verilen lastiklerle yazinda tutusuda tecrube edebildigim kadariyla gayet makul duzeyde,yagmur konusunda ise bazi yerlerde uzun seffaf yagmurluklar satiyorlar ayak bileklerini kadar gelen bulabilirseniz cok isinize yarar yagmurun vericegi rahatsizligi en aza dusurur hatta giderebilirsiniz diye dusunuyorum zaten genelde atvler hava sogutmali olduklari icin belli bir miktar isi surus esanasinda dizlerine vuruyor hava sicakligi cok dusuk degil ise isitma bakimindan oda yeterli olabilir.
    Rahatlik bakimdan ise dolastigim yerlerin saticilarindan ogrendigim kadariyla sadece 200cclik atvlerde benimde aldigim kuba jumbo 200 un gidonuna bagli titresim onleyici-engelleyici oldugu diger modellerde bu ozelligin olmadigini uzun yolda veya engebeli yerlerde surusun kollarda uyusma yapabilecegi yada kontrolu zorlastirabilcegini soylediler,kendi deneyimlerim ise duz yolda rahatsiz edici hicbir titresim bulunmuyor,engebeli yerlerde yine belli bir efor gerekiyor fakat gidonun bir anda kontrolden cikip ani hareket yapmasi gibi bir durum soz konusu degil,gidon biraz agir bu durum yaslilarda yada cocuklarda gidonu istedigi yere hareket ettirememeye neden olabilir,boyum 1.82 oturma ve surus pozisyonu ve oturagin sungeri konfor olarak gayet rahat tabi bunlar kendi zevkime gore siz yinede almadan once ustune cikin bir denemenizi yapin bence yardimci olabildiysem ne mutlu bana iyi aksamlar

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.