Şimdi Ara

ATRIX için MIUI, CM7, CM9 ve dahası... [REHBER] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.142
Cevap
26
Favori
81.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tomartos

Merhaba
    cm7 yükledim ama ekran Unlocked şeklinde bekliyor Motorolanın simgesi ile birlikte, hafıza kartından kurdum cm7 rc1'i çok hızlı kurdu reboot ettim ve öylece bekliyorum şimdi!
    Ne yapmam lazım yardım lütfen...

Hocam rsdlite ile orjinal romu flashlayın ardından tekrar unlock yaptıktan sonra marketten rom manager indirip rom manager ile recovery kurarak romu flashlayın bendede ilk seferde öyle olmuştu.
  • Teşekkür ederim, öncelikle orjinal rom linki lazım :(
    Birde Unlock işleminden sonra telefonun arayüzüne ulaşamıyorum, sadece acil çağrılar deyip bekliyor yani, sim kart takılı olmasına rağmen bu şekilde kalıyor!

Şimdi önce orjinal rom linki bulmam gerek, ardından yeniden deneyeceğim
  • quote:

Merhaba
    cm7 yükledim ama ekran Unlocked şeklinde bekliyor Motorolanın simgesi ile birlikte, hafıza kartından kurdum cm7 rc1'i çok hızlı kurdu reboot ettim ve öylece bekliyorum şimdi!

Wipe'ları yapmış mıydınız recovery'de?

Tekrar kurmayı deneyin CM7'yi. Son sürümü kurun 08-05.
  • Hocam başka romlarda ekleyemez misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

quote:

Merhaba

Wipe'ları yapmış mıydınız recovery'de?

Tekrar kurmayı deneyin CM7'yi. Son sürümü kurun 08-05.

08.05 denemiştim hocam zaten, ama wipe etmedim ondan mıdır diyorsunuz? şu an pm'de bir arkadaşımız daha yardımcı oluyor sağolsun kendisinden org rom linki aldım, şarj azalmadan org roma döneyim diyordum
  • quote:

Teşekkür ederim, öncelikle orjinal rom linki lazım :(
    Birde Unlock işleminden sonra telefonun arayüzüne ulaşamıyorum, sadece acil çağrılar deyip bekliyor yani, sim kart takılı olmasına rağmen bu şekilde kalıyor!

Şimdi önce orjinal rom linki bulmam gerek, ardından yeniden deneyeceğim

Recovery menüye girip wipe data ve cache yapın daha sonra en baştan CM7'yi yükleyin sorunun düzelmesi lazım
  • Hocam wipe'ları yaptım, en baştan kur derken orjinal romdan sonra mı kurayım bunu mu kastettiniz? zira wipe'tan sonra da denedim, çok hızlı installing package yazdı ve menüye döndü, 95mblik rom bu kadar hızlı yüklenemezya, demekki başarılı olmuyor ve unlocked ekranında öylece kalıyor, sanırım RSD lite ile en başa dönmem lazım dediğiniz buysa
  • quote:

Hocam wipe'ları yaptım, en baştan kur derken orjinal romdan sonra mı kurayım bunu mu kastettiniz? zira wipe'tan sonra da denedim, çok hızlı installing package yazdı ve menüye döndü, 95mblik rom bu kadar hızlı yüklenemezya, demekki başarılı olmuyor ve unlocked ekranında öylece kalıyor, sanırım RSD lite ile en başa dönmem lazım dediğiniz buysa

Orjinal Rom'u kurmadan Recovery'deyken tekrar kurun Cm7'yi.
  • Yeniden denedim ve durum aynı, installing package dedi 3-4 saniye sürdü 95mb zip dosyası ve menüye geldi, reboot ettim belki boot ekranında arka planda yüklüyordur diye 20dk bekledim ama olmadı hocam...
  • bulabildin mi orjinal romu
    senin için filefactory ye upload ediyorum ama biraz zaman alır
  • quote:

quote:

Hocam wipe'ları yaptım, en baştan kur derken orjinal romdan sonra mı kurayım bunu mu kastettiniz? zira wipe'tan sonra da denedim, çok hızlı installing package yazdı ve menüye döndü, 95mblik rom bu kadar hızlı yüklenemezya, demekki başarılı olmuyor ve unlocked ekranında öylece kalıyor, sanırım RSD lite ile en başa dönmem lazım dediğiniz buysa

hocam arada bu recoveryde böyle bir sorun oluyor bende ilk unlock yapıp recovery kurduğumda arkadaşın dediği sorunla karşılaşmıştım bütün gece uğraşmıştım hatta romu yüklerken 3-4 saniyede yükleme yapıyor normal olan şekilde değil yani ben orjinal romu atıp tekrar rom manager ile recovery atınca düzelmişti sorunum arkadaştada aynısı olmuş muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: morpheuse

bulabildin mi orjinal romu
    senin için filefactory ye upload ediyorum ama biraz zaman alır

hocam yine forumdan bi arkadaşımızın verdiği bu linkteki rapid versiyonu sağlam sadece, şu an inanılmaz yavaş indiriyor 250kb görünsede tıkanarak indiriyor, belki siz upload edene kadar buda inmiş olur, kimseye zahmet vermek istemem Allah hepinizden razı olsun, kimse üşenmeden paylaşıyor, çok güzel!
  • Aynen ttt01'in dediği gibi bende durum!
  • Ben de bir şey sorucam hazır bir kaç kişi konuya bakıyorken şimdi bende CM9 ROM yüklü (4.0.4) bunu restore back up yaparak CM7'ye döndürmede sıkıntım yok ama CM7'nin sürümü 2.3.7 ben RSD ile orjinal 2.3.4 TR flashlarsam cihaz hard brick olur mu? Yoksa hard brick 2.3.4'ten 2.2'ye düşerken mi oluyor sadece?
  • Pardon aradan girdim!
    CM9'da da aynı durum söz konusu, yani yükleme çok hızlı, başarılı görünsede boşuna... az önce ne hikmetse mozilla çöktü ve rapid indirmem yarıda kesildi orjinal rom için :(
    bende arap moda dadandım ttt01 arkadaşımızın tavsiyesi üzerine..
    yeniden teşekkür ederim

2 adet sorun

1.Unlock işleminden sonra sadce acil çağrılar ekranının kullanılabiliyor olması ve dolayısıyla rom manager'i kuramamam! (fastboot cmd ile recovery.img flashladım o yüzden)
    2.Bildiğiniz üzere kurulumların başarılı olmaması

arap modu, tr modu ne denk gelirse kurup cm7 yi yeniden deneyeceğim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomartos -- 8 Mayıs 2012; 21:25:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttt01

quote:

quote:

hocam arada bu recoveryde böyle bir sorun oluyor bende ilk unlock yapıp recovery kurduğumda arkadaşın dediği sorunla karşılaşmıştım bütün gece uğraşmıştım hatta romu yüklerken 3-4 saniyede yükleme yapıyor normal olan şekilde değil yani ben orjinal romu atıp tekrar rom manager ile recovery atınca düzelmişti sorunum arkadaştada aynısı olmuş muhtemelen.

Aslında öyle bir problem varsa dışarıdan bir recovery flashlayarak da düzelebilir sorun. (Fastboot ile)

RSD Lite ile flashlamaya sıcak bakmıyorum o sebeple o çözümü önermedim. Elektrik gitse, kablo çıksa veya pc durduk yere reset atsa tam flashlama esnasında, elde kalıyor telefon. Sonra yaptır yaptırabilirsen.

• CyanogenMod 7 bunda webtop desteği yok.Televizyona bağlama diye birşey varmı mirrong muydu neydi ?
  • Bugün XDA'da gezerken şunu buldum.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1642185

Görünen oki Motorola Atrix cihazlarımızla istersek linkte belirtilen dual boot yöntemi ile iki farklı rom kullanabileceğiz. :)

Böylece stabil bir CM7 ile sorunsuz devam ederken henüz olgunlaşmamış ama yeni özelliklere sahip CM9 deneyebileceğiz :)

Sizi bilmem ama ben sevindim. Vakit bulursam deneyeceğim :)

Dip Not: Bugün itibariyle (08.05.2012) CM7 için yeni nightly build çıkmış durumda.
    İndirmek içinhttp://download.cyanogenmod.com/?device=olympus
    Yapılan değişiklikler içinhttp://cm-7-nightlies.appspot.com/?device=olympus

• orjinal rom yükleme sırasında pc hata verdi ve çöktü flashlamanın yarısında ama ne hikmetse telefon çalıştı yarım kalan org rom atmama rağmen ne iştir anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: messi93

CyanogenMod 7 bunda webtop desteği yok.Televizyona bağlama diye birşey varmı mirrong muydu neydi ?

Webtop yok.

Hdmi mirroring var. Gayet guzel birmirroring olay mirroring.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.