Şimdi Ara

>>Atrix Case Moding<<(güncel 26-01-08)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
5.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar uzun bir araştırmadan sonra bende elimden geldiqi kadar azda olsa artık deqişiklik arayan biri olarak şu an kendi kasamı Modlamaya çalışacaqım...

Öncelikle bilqisayar kasamızı bi tanıyalım...

Pegasus Atrix Kasa...

ßunlar yan ve üst kapak

Önde saat-tarih, işlemci-ekran kartı-hard disk ısılarını ve 2 adet fan hızını gösteren Lcd ekran var

Kasa icinde qelen Psu 460 watt olarak yazıyor ama ne kadar doqru bilinmez ancak imzadaki Sistemi yaklaşık bir yıldır kullanıyorum daha hiç bir sorunla karşılaşmadım. Yinede her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak extra fan, neon v.b seyler için cift psu kullanarak yönetmeyi düşünüyorum.

Kasa ici kesinlikle vidasız montaj icin tasarlanmış...

Orjinalinde 1 adet 92 mm arka ekzos çıkısı, yan kapakta 120 mm Ledli fan Bulunmakta ancak ben 2*80 hard disk soqutmak icin önlere,
    yan kapaqa ve üst ezgos olarak kullanmak icin ilaveten 4 fan ekledim. Kasa icinde psu+işlemci+ekran kartınıda sayarsak 9 adet fan bulunuyor cıkartıkları seslere alıştım

Şimdi bize gerekli olan malzemeler.

Plexi: Yan ve üst kapaklar icin ölcüleri (38*35 Yan) (38*15 Üst) 30 ytl

Fan: 2*120mm Ledli yan kapak icin, 80mm Ledli üst Kapak icin, 92mm Ledli Arka Eqzos Çıkışı icin 55 ytl

Neon Lamba: 2*30cm Uv kit 20 ytl

Kablo toplama: Uv Turuncu kablo toplama kiti 10 ytl

Psu: 250 watt psu ( ßedava (: )

Yapılacak olan işlemler.

Yan ve üst kapaklar plexi ile deqişecek onlara ilaveten fanlar takılacak.

Psu Uv desteqi ile kırmızı'ya boyanacak ve 120 mm ledli fan takılacak.

Kasa ici pasif aydınlatma ve Uv ışık sayesinde mükemmel görüntü elde edebilmeye çalışmak.

Evet arkadaslar simdilik aklıma qelenler bunlar buqün itibari ile mod işlemine başlamış bulunmaktayım her türlü yoruma ve fikir alış verişine açıqım insallah bu hafta sonuna bitirmeyi düşünüyorum...

Kasa ile ilgili yapılan deqişiklikler ve resimler qüncel olarak eklenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ__SeLo -- 26 Ocak 2008; 2:48:55 >

• ilk gözüme çarpan sistemin. gerçekten güzel bir sistemin var.

bu sisteme ek olarak birde lcd panel güzel gider. şimdi diceksin zaten lcd var olsun fazla mal göz çıkarmaz
    kasanın dışını siyaha boyasan içini ise uv duyarlı sarı veya yeşile boyasan güzel olur
    plexi leri kestirdiğin zaman onlara güzel birde işleme yaptırsan ve led ışıklarla desteklersen plexi yi gerçekten mükemmel olur göze güzel gelir
    fan kontrol sistemide iyi gider. çünkü baya fan koyacaksın

şimdilik aklıma bunlar geldi

• quote:

Orjinalden alıntı: guneysınır

ilk gözüme çarpan sistemin. gerçekten güzel bir sistemin var.

bu sisteme ek olarak birde lcd panel güzel gider. şimdi diceksin zaten lcd var olsun fazla mal göz çıkarmaz
    kasanın dışını siyaha boyasan içini ise uv duyarlı sarı veya yeşile boyasan güzel olur
    plexi leri kestirdiğin zaman onlara güzel birde işleme yaptırsan ve led ışıklarla desteklersen plexi yi gerçekten mükemmel olur göze güzel gelir
    fan kontrol sistemide iyi gider. çünkü baya fan koyacaksın

şimdilik aklıma bunlar geldi

Cok tsk ederim sistemi bir yıl önce dizmiştim ve o zamanlar dolarin ve ürünlerin yüksek olduqu dönemdi çok para harcamıştım ama hiç bir zaman pişman olmadıqım bir sistem oldu...

Aslında kasanın siyah olanı vardı ama ben bu rengi tercih ettim fakat dışını boyamayı düşünmüyorda deqilim :) iç kısma qelince bende qercekten sizin gibi düşünmüştüm fosforlu yeşil yada fosforlu turuncu qercekten qüzel bi tercih olacaktır. Şu an icin Lcd panele qerek duymuyorum zaten ilerdede resimleri köyduqumda qöreceksiniz extra bir lcd icin yer yok

O qüzel yorumunuz icin tekrar tesekkür ederim..

• soğutma sistemi falan yapacakmısın arkadaşım
  • Demek istediqiniz su ile soqutmaysa şimdilik malesef yapmıycam
  • evet su soğutma demiştim. artık onuda ilerde yaparsın

• quote:

Orjinalden alıntı: guneysınır

evet su soğutma demiştim. artık onuda ilerde yaparsın

Şu an icin o kadar bütce yok ama askerden sonra insallah askere iki ay kaldı
  • Öncelikle PSU dan baslayayım dedim öncelikle gittim boyacıdan Florasan Özellikli Kasati Kırmızı Boya aldım baska renk çeşidi yoktu çünkü

Kasadan psu yu söktüm ve ince bi zımpara ile her yerini bi 10-20 dakika zımparaladim sonra üzerinden su zımparasi ile tekrar qectim.

Önce tek kat boyayı attım Merdiven bosluqunda

Sonra ikinci kat...

Ve Son olarak ücüncü kat

Buda son hali orjinalindeki siyah fanı söküp onuda boyadım ancak elimde 120mm lik ledli fan vardı onun daha qüzel duracaqını düşünerek Ledli fanı
    taktım.

Şimdilik bu kadar arkadaslar şiparizler qeldikten sonra yapılan deqişikler qünlük olarak eklenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ__SeLo -- 8 Ocak 2008; 1:32:59 >

• Güzel Olmuş Ama Bir Kat Daha Atsana Boya Yada Bir Vernik At Kasanın İçini Gold Altın Rengine Yada Siyaha BoyaÇok Güzel OlacaktırBaşarılarının Dewamını Dilerim
  • quote:

Orjinalden alıntı: AzadArda

Güzel Olmuş Ama Bir Kat Daha Atsana Boya Yada Bir Vernik At Kasanın İçini Gold Altın Rengine Yada Siyaha BoyaÇok Güzel OlacaktırBaşarılarının Dewamını Dilerim

Öncelikle tesekkür ederim. Tabiki boya ileriki zamanlarda olcaktır sistemi söktüqüm an psu icinde dediqiniz qibi tek kat boya ve akabinde vernik atılacaktır hayırlısıyla siparişler bi qelseydi

• Devamı merakla bekliyoruz. Kolay gelsin
  • iyi gidiyor ellerine sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: dJ__SeLo

hayırlısıyla siparişler bi qelseydi

----------------------------------------------------------------

Merak etme, siparişlerini hazırladım, ve bir saat kadar sonra kargoya vereceğim..Yarın elinde inşallah..
  • quote:

Orjinalden alıntı: AMFİBİ

quote:

Orjinalden alıntı: dJ__SeLo

hayırlısıyla siparişler bi qelseydi

----------------------------------------------------------------

Merak etme, siparişlerini hazırladım, ve bir saat kadar sonra kargoya vereceğim..Yarın elinde inşallah..

Tamam abi ellerine saqlık cok tesekkür ederim.

Kargolar qeldikten sonra kaldıqımız yerden devam edeceqiz arkadaşlar..

• ya ben şu fanı sökemedim boyayacamda nasıl yapılıo o dj_selo
  • quote:

Orjinalden alıntı: SERHOUL

ya ben şu fanı sökemedim boyayacamda nasıl yapılıo o dj_selo

Fanın ortasında kücük bi kapak var hani fanı yağlamak icin kullanırız onu cıkartıyorsun sonra icinde fan miline tutulmuş küçük bir conta gibi birşey var ince bir tornavida ile onu cıkar yerinden sonra fanı gövdesinden ayırabilirsin...

Kolay qelsin..
  • teşekkür ederim arkadaşım saol gerçektende çıktı :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERHOUL -- 10 Ocak 2008; 0:24:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SERHOUL

teşekkür ederim arkadaşım saol gerçektende çıktı :D

Rica ederim yardımcı oldumsa ne mutlu ßana
  • Evet arkadaslar beklenilen siparişler qelmiş bulunmakta bi kac sey yapıldı ancak bi kac eksik sey var onlarda tamamlandıktan sonra sizlere sunulacaktır.
  • bu kasayı almayı çok istedim

nası guzel kasa dımı ?

ama siyahı daha iyii duruyor bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagan34 -- 15 Ocak 2008; 17:21:13 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.