Şimdi Ara

ATLAR SAATTE KAÇ...?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
21.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var oda şu ki normal bir atın saatte kaç km yürüdüğüdür.saatte 70 km civarında koştuğunu biliyorum ancak yaptığım bir araştırma için ön bilgi ve fikir arıyorum.bu yüzden atların saatte kaç km hızda yürüdüklerini öğrenmek istiyorum.

• xsilein X kullanıcısına yanıt
    Ne demek istediğini anlamadım.At belirli bir hızda yürümez otlarken ayrı,oyun oynarken ayrı,bir yere gidecekken başka hızda hareket eder net bir rakam söylemek çok saçma olur.O nasıl bir araştırma öyle?
  • Açıklayım;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsilein -- 19 Ekim 2013; 12:03:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezeryildirim

Ne demek istediğini anlamadım.At belirli bir hızda yürümez otlarken ayrı,oyun oynarken ayrı,bir yere gidecekken başka hızda hareket eder net bir rakam söylemek çok saçma olur.O nasıl bir araştırma öyle?

insanların saatte ortalama 5 km yürümesi gibi bir cevap arıyorum.yani otlarken oynarken vs. zamanlarında değil,ortalama boyutlardaki bir atın üstüne binen bir insanla yürüyerek bir saatte kaç km yürüyeceğini arıyorum.o atın üstündeki insan kendi yürüse 5 km/sa civarıda yürüyecek bir yere ulaşmak için de o atla kaç km/sa ile yol alabilir?Bunu merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xsilein

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var oda şu ki normal bir atın saatte kaç km yürüdüğüdür.saatte 70 km civarında koştuğunu biliyorum ancak yaptığım bir araştırma için ön bilgi ve fikir arıyorum.bu yüzden atların saatte kaç km hızda yürüdüklerini öğrenmek istiyorum.

Baslik sak-AT

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antik Roma'da kuryeler vardiyalı at sistemiyle 24 saatte 800 km yol gidebiliyorlarmış. Bu da bir saatte 33 km yapar, tabi bu vardiyalı sistemde olduğu için gidebileceği maksimum hız.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.