Şimdi Ara

Atlanta Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.660
Cevap
42
Favori
803.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: goldcan

Herkeze iyi akşamlar. Bende dün atlanta hD BOX aldım candostumdan. Digiturk uydunun yerine koydum. kartıda taktım. fakat bir türlü ayarlayamıyorum. € işareti çıkıyor kanalların yanında sadece TRT ve TJK gibi kanallarda € işareti yok ve seyredilebiliyor. Biraz desteğe ihtiyaç var.

kartı tersten takın , şifresiz kanalları seyredersiniz şifreliler için karta ihtiyaç var.
  • bende bugun candostum'dan sipariş verdim. bir aksilik olmazsa cihaz yarın elimde olacak. şimdiye kadar çok yardımcı oldu sağolsun
  • Bende candostum dan atlanta aldım. sağolsun fatih kurulum sırasında çok yardımcı oldu. hani filmlerde olurya, uçaktaki pilot ölür. uçak kullanmayı bilmeyen birisine kuleden telsizle yardım gelir ve uçak aşağı iner...:) (buradan tekrar tekrar teşekkürler candostum sağol)
  • Hocam abartma yaw:)
    ama vıdeo guzel oldu degılmı yakında forumda paylasacam onu ben :)
    bırde yazılım nasıl yuklenır onu yapacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: candostum2007

Hocam abartma yaw:)
    ama vıdeo guzel oldu degılmı yakında forumda paylasacam onu ben :)
    bırde yazılım nasıl yuklenır onu yapacam

Fatih kardeşim, yarın sabah 8:30-9:00 gibi yanındayım uyar mı? Bir atlanta'da ben alıyım artık.
  • beklerim hocam başım üstünde yeriniz var )
  • quote:

Orijinalden alıntı: candostum2007

beklerim hocam başım üstünde yeriniz var )

eyvallah kardeşim, görüşürüz yarın.
  • Beyler selamlar

-TF de bir süredir HD-Receiver lara bakıyorum;DH de bu bölümlere bakmak nedense hiç aklıma gelmedi yaw

Kısaca 2 sorum var

1-Bu cihaz alınır bir Receiver mıdır?? yani gaz vermeden konuşursak;bu paraya(hatta parasınıda geçiyorum)alınırmı?

2-Benim gibi PC ve CS v.s işlerinde "acemi" birisi için alınır bir cihazmıdır??

++
    Bende şuanda CRT de kullandığım CS işini hallettiğim DB500Clone var,panele bağlamıyorum çünkü Humax5400 den sonra
    oldukça kötü geliyor bundaki SD ler

Ayrıca SD içinde zaten 11.seneye girdiğim Humi ile devam edeceğim,dolayısıyla geriye adam gibi HD Video kalitesi olan bir
    Receiver lazım bana!

Konu hk.bilgi rica ediyorum+

++

• duyduğum bir yoruma göre

atlantaların tüm modellerinde sinyal algılama zafiyeti var nextle alınabilen düşük sinyalleri atlanta ile hiç alamazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler selamlar

-TF de bir süredir HD-Receiver lara bakıyorum;DH de bu bölümlere bakmak nedense hiç aklıma gelmedi

1-Bu cihaz alınır bir Receiver mıdır?? yani gaz vermeden konuşursak;bu paraya(hatta parasınıda geçiyorum)alınırmı?

2-Benim gibi PC ve CS v.s işlerinde "acemi" birisi için alınır bir cihazmıdır??

++
    Bende şuanda CRT de kullandığım CS işini hallettiğim DB500Clone var,panele bağlamıyorum çünkü Humax5400 den sonra
    oldukça kötü geliyor bundaki SD ler

Ayrıca SD içinde zaten 11.seneye girdiğim Humi ile devam edeceğim,dolayısıyla geriye adam gibi HD Video kalitesi olan bir
    Receiver lazım bana!

Konu hk.bilgi rica ediyorum+

++

her 3 platformun cihazına sahip biri olarak rahatlıkla diyebilirim ki atlantayı aldığıma hiç pişman değilim hatta temmuzda digi bitiyor onunda pus cihazını iade edeceğim . Candostuma bir mesaj at sana cihaz konusunda yardımcı olur.

Her 3

• versiyon 162 çıkmış, yükledim ama ne gibi degişiklikler var bilemiyorum, ilgililerden bilgi rica etsek
  • Sn.modakartalı

Kardeş bu msg dediğin "özel" msg mıdır?? ayrıca neden??
    buda ilginç doğrusu,yani sırmı sordum yoksa malum işimi sordum!

++
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Sn.modakartalı

Kardeş bu msg dediğin "özel" msg mıdır?? ayrıca neden??
    buda ilginç doğrusu,yani sırmı sordum yoksa malum işimi sordum!

++

Serverlar aleni konuşulmuyor , bildiğin gibi yerl, serverlar da yasak ! o yüzden o gibi konularda bilgi için özel mesaj lazım . onun dışında verdiğin paraya aldığın karşılık açısından bence de iyi bir cihaz benim ilk cs yaptığım cihaz işlem çok kolay o yüzden de tavsiye ediyorum
  • Hele bir cihaz hk.bilgiler v.s alalımda en son CS ye bakarım gari(zaten bende DB500 var CS ile kullanıyorum!)

Apt.müşterek sistemde sinyal sorunu çıkarıyormu örneğin! Tuner hassasiyeti böyle durumlarda nedir gibi daha önemli
    noktalara bakmam lazım!

++
  • Hocam ATLANTA HD BOX ta sharp tuner kullanılıyor. yukardakı arkadasın belırrıtıgı gıbı um ATLANTA ürünlerıde sınyal sorunu demesı tamamen ben bunu art nıyetle yazılmıs brı yorum olarak kabul edıyorum. sorsam acaba kendısınıe hangı modellerını alıpta boyle sorun yaşadınız ve sorunu cozmek ıcın nereye basvurdunuz acaba ne der bılemıyorum. SHARP tuner kullanılan bu üründe G.KORE den ıthal hiç bır sekılde tuner sınyal sorunu olmadı olmazda. illakı arada cıkan olacaktır olsa getırın bıre bır degıstıreyım :)
    Lütfen yorum yaparken dogruları yazalım arkadasları olumsuz yonde etkılemek ıcın çeşitli uydurmasyonlar yaratmıyalım
  • Adaşım sen keyfine bak,ben anlarım bu tipleri hem HD den hemde TF den

Zaten kendimde arada böyle birileri ile uğraşıyorum panel işlerinde
    Bazen bakıyorum olmuyor,veriyorum odunu tabiki
    Çakallık yok,herkes dürüst olarak takılacak buralara!

-Tuner ve Merkezi sistemi şunun için sordum;örneğin bende malum Humi 5400 var ve böyle sorunu yok ama Apt.daki
    diğer dairelerde dandik bir sürü Receiver var!!çoğunda kırılma veya hiç açılmama v.s olabiliyor(bazı Hotbird kanalları)
    ama bende sorun yok

Adamların cihazlarında Sinyal Seviye-Kalite değerlerine bakıyorum kimisi 90 kimisi 100 ama yayın kırılıyor
    Sonra benim Humi yi onlara götürüp deniyorum,harbi sinyal değerini o zaman anlıyoruz çünkü kırılan yayında örneğin
    Seviye-Kalite aslında 15/20 lerde geziyor ama benim Humi hala açıyor

Bu Atlanta için güzel sesler geliyor gibi kulağıma sanırım CCCam de OK????

Ayrıca bu Atlanta benim bildiğim Marmara İşhanındaki Firma değilmi???ben bunları temiz ve dürüst olarak biliyorum ve çok eski esnaf bunlar orada
    diye hatırlıyorum!

Neyse bir ara yeniden bakarım,hayırlı işler+

TF yede senmi takılıyorsun bu arada konu ile ilgili olarak?

Saygılar++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 15 Mayıs 2010; 19:21:53 >

• bu fiyata cccam destekli hd receiver oldugunu bilmiyordum, next 18500hd almistim.
    2. bir receiver alma durumu var. baska model aliyim diyorum.

olumsuz bi yani yok mu aletin ? :)

next 18500hd
    hmdi kablosu da cikiyor icinden, 720p ve 1080i ayarlari, kanal gecisleri ayarlari hersey mantikli calisiyor.
    cs yi bu aletle yapan karsilastirabilecegim kimse bulamadim daha. su anda newcamd destekliyor sadece (cccam icin yazilim bekliyoruz)
    Rusyadayim kullandigim serverdan herseyi cozuyorum, ama bazen sifreli kanali acmasi 2-3 saniye surebiliyor.

alet kucucuk 300YTL.

buna gore ne artilari olabilir Bu Atlantanin (cccam destegi bir arti tabi ama su an serverim zaten newcamd de yapiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 17 Mayıs 2010; 12:35:25 >
  • C.tesi günü Fatih'in (candostum2007) yanındaydım, sağolsun bayağı ilgilendi.

Giderken takip ettiğim 2 receiver vardı, Atlanta ve Baff 2000 HD. Gittim Fatih'in yanında atlanta ya baktım, sonra sağolsun bir arkadaşına yönlendirdi Baff'ıda gördüm. Baff'ıda kötülemek istemem ama tam anlamıyla ucuz etin yahnisi! Menüleri arayüzü falan çok amatörce. Cihazın tek artısı fiyatının diğer HD'lere göre düşük olması. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki eğer maddi yönden bir sıkıntınız yoksa Atlanta alın. Maddi sıkıntınız varsa da para biriktirin yine Atlanta alın.

Artıları;
    Görüntü kalitesi şahane, kanal geçişleri çok hızlı, arayüzü bayağı güzel, kumandası ergonomik ve kullanışlı, Boyutu bayağı ufak tefek yer kaplamıyo.

Eksileri;
    Öndeki mavi led ekran ışıkları parlak mavi ve fazla dikkat çekiyor.

Diğer cccam, kayıt v.s gibi özelliklerine bakma şansım olmadı ama onlarında en az diğer özellikleri kadar iyi olacağını tahmin ediyorum.

• arkadaşlar bu ürün şuan en ucuz nerede ve ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okttay

arkadaşlar bu ürün şuan en ucuz nerede ve ne kadar?

benim aldığım arkadaşı tavsiye ederim, fiyatıda bayağı uygun (foruma özel indirimi var). Fiyat konusunda birşey diyemem PM atarsanız kendisine daha sağlıklı sonuç alırsınız. Ayrıca çok ilgili ve alakalıdır, satış esnasında ve sonrasında da destek alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.