Şimdi Ara

ATİKER TSİ MONTAJI YAPTIRAN VAR MI? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
8
Favori
51.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lpg için işin pirine denk gelirseniz aracınızı kullanmaktan zevk alırsınız.iyi sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyuna

Ürünü taktırdım 3 gün boyunca dengesizlik oldu.bu arada benzin tüketiminde değişiklik olmadı. gittim kablonun biri yanlış bağlanmış düzelttiler ve araç çalışması düzeldi.2 gün önce, bunun üzerine 120 km yol yaptım ve dün aracı sattım.120 km de inanın hiç benzin kullanmadi desem yeridir.anlayacaginiz güzelliğini gördüm ama yasayamadim :) kesinlikle taktirin derim her türlü faydası var.
    hocam bu yeni çıkan benzin kitinde bahsediyorsunuz değil mi? ben 1.4 tsi motora atiker atikfest taktırmıstım. usta öyle bi ürün çıktığını ancak henüz bayilere gelmedi demişti.
  • Bu kitten baska taktıran varmı arkadaslar? Son tahlilde durum nedir, bi Prins gibi benzini az tüketmeye başladımı gerçekten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ankara

Bu kitten baska taktıran varmı arkadaslar? Son tahlilde durum nedir, bi Prins gibi benzini az tüketmeye başladımı gerçekten?
    Bugün kontrole gelen 1.4TSI VW Passat Atiker-DI kit taktığımız müşterimizin bizimle paylaştığı bilgilere göre;
    uzun yolda 75TL (gaz-benzin) ile 320km yol yaptığı ve hızınında pek düşük olmadığı zaman zaman 200km/h sürate çıktığı şeklinde.
    Bu 75TL'nin 3Lt'si benzin,
    Benzin ve Gaz deposu iki defa fullenerek yapılan ölçüm doğru ve net olması açısından önemli,
    Modül uygulaması henüz yapılmadı,
    Araç CAXA motor koduna sahip ilerleyen günlerde şehir içi benzin sarfiyatına bakarak modüle karar vereceğiz,
    İsteyen olursa referans olması için numarasını paylaşabilirim.

• goqmen G kullanıcısına yanıt
    aynen öyle yeni çıkan modülü bağlattım. 2 arkadaş bir bağlattık. ancak iki araçtada sıkıntı oldu yolumuz ankaraya düştü. 2 aracı da üçel otogaz kablo bağlantılarının hatalı olduğunu söyleyip bağlantıyı düzelttiler. ben aracı sattım diğer arkadaş kullanıyor. araç gidiş ve benzin yakıtı mükemmel oldu.bir gezi yapmış 4000 km ye 90 tl benzin kullanmış.kesinlikle taktırın ancak ustalar (bilenleri tenzih ederim) bunu takmakta sıkıntılı.doğru bir yer bulmalısınız
  • MERLPG kullanıcısına yanıt
    modülün faydası zaten şehiriçindeki kullanımda ortaya çıkıyor.kesnlikle takılması lazım. şunu anlamadım atiker yeni kitlere bu modülü dahil etmedenmi satıyor.öyleyse yazık ediyor
  • reyuna R kullanıcısına yanıt
    LPG taktırdığım yeri aradım şu an tsi motorlar için takılmıyor dedi atikerin sitesinde fln yazıyor mu böyle bi şey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    TSI motorlarda şu am için bir kaç motor kodunda modül uygulanabiliyor.
    Antakya da İstanbul oto LPG ve Ankara da uçel otogaz.birebir irtibata girip modül taktirdigim işyerleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Bende 2012 Passat 1.4 Tsi BMT CAXA motor kodlu aracıma taktıralı henüz 3000 km civarı oldu. Kit modüllü. Genel olarak memnunum. Çekiş biraz düştü ama çok fazla kayda değer değil.

Yalnız benim yakıt değerlerim sizin söylediklerinizi tutmuyor.

1 depo Lpg ( 42 Lt Simit ) 3.03 Lira / Litre ile 105 TLye doluyor ve 50 TL civarı Benzin harcamam oldu.
    Bu değer uzun yolda ve genellikle sabit 100-120 Km hızda oldu. Yani bir depo lpg + 50 TL benzin ile yaklaşık 550-580 KM yol yaptım.
    Benzin tüketimim kayda değer diye düşünüyorum. Sizin bahsettiğiniz gibi hiç yakmayan bir bantda değil.

Sizce bu hesaba göre modül değerleri doğrumu? Değerli yorumlarınız için şimdiden Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ageofali -- 2 Ağustos 2018; 11:24:50 >
  • ageofali A kullanıcısına yanıt
    sizin araçta modül takılmışmı.bu değerler benim eski modülsüz değerlere yakın.
    ayrıca bu sistemde benzin tüketimi bilgisayardan değer girilerek ayarlanıyor.bu ayar nasıl acaba?
  • Merhaba, kit modüllü ve ayarları taktırdığım günkü gibi. Ayrıca kısa süreliğine rolanti dalgalanması da oluyo ilk çalıştırmada motor sogukken sizin daha önceki msjlarınızdaki gibi

taktırdığım 1000 km günden sonra usta bana benzin tüketimini özellikle yükselmiştik şimdi kısıp normale dündürüyoruz demişti.acaba böyle bir durum varmı? aracı satın alan kişinin ilettiğine göre ankara üçel otogaz obd kablo bağlantılarının hatalı olduğu ve düzelttiğini, akabinde sorun kalmadığını söyledi.ancak benim burdaki usta ısrarla bağlantıların düzgün olduğu ve uzak bağlantıyla atiker merkezinde kontrol ettiğini söyledi.üçel otogaz aynı durumda iki aracımızın bağlantılarını yeniledi.diğer tucson hala arkadaşta, artık benzin almıyorum neredeyse diyor.ama ben modülsüz baya benzin alıyordum. acaba sizin modüldemi doğru bağlanmadı?bir ihtimal
  • Dediğim gibi benimde benzin tüketimim 1 depo / 50 TL civarı. Bağlantıları kontrol ettirmem için buralarda çok fazla yetkili servis yok. Küçük bi ilçede yaşıyorum. Ankara bana 300 KM :) Özelden yaptırdığınız yerin bilgilerini atarsanız görüşmek isterim. Teşekkürler.
  • sessiz_avci S kullanıcısına yanıt
    Hangi lpg ci takmıştı sizin kiti

• Dolar 5 tl olmusken yakit fiyatlari ucmusken TSI araclara ve GDI , DI motorlara lpg OLMADIGINI insanlara kabullendirmek kadar zor bisey yok

Arkadaşlar kisaca özetlersek araclarimizdaki motorlar direk injection

yani benzin enjektörleri performans ve yakit ekonomisi adina motorun bujileri gibi yanma odasinin içerisindedir!!!!!!

Lpg kitlerinin benzin kullanmalarinin TEK AMACI sadece enjektörleri sogutup kisa surede ateşte kavrulmamalarini bozulmamalarini saglamak

Siz ne takarsaniz takin ister modul ister notül benzin tuketimi azaldikca enjektörlerin soguma orani azalacak yani kar ettim derken 800 derecelerde enjektörlerinizi kavurup elinize alacaksiniz tanesi 400 500 tl arasi🤔

Hangi marka olursa olsun Gdi Di yada Tsi motorlar kendi benzin enjektorlerini kullanmadigi surece lpg de duzen tutmaz!!!!

Buda sadece sivi sistem lpg ile olur ama Ne yazikki ülkemizde AR-GE yok denecek kadar azki bu isi adam gb yapabilen bir firma yok ...

Kendimde sivi sistem Vialle lpdi takili TSI aracim var 2250 euro ya taktirmistim fakat sistem sorunsuz diyemiyorum!!!!!

fiyati ucuk ve yedek parça lari feci pahali oluşu cabasi zaten uzun lafin kisasi

Gdi ,tsi Araclara simdilik lpg olmuyor kendinizi bosyere uzmeyin

Lpg saticisi arkadaslarin yorumlarina kanmayin 👍

BENZIN ENJEKTORLERININ MOTORUN YANMA ODASINDA OLDUGUNU AKLINIZDAN CIKARTMAYIN😂😂😂

• Unutmadan söyliyim Karma Sistem icin bazi firmalar motor garantisi adi altinda bir nevi aldatmaca yapiyor.

Siz Birakin motoru sadece aracinizin benzin enjektörlerine 2 yil yada 100000km demiyorum 50000km garanti veren firma varsa hemen taktirabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cfxroyal01 -- 3 Ağustos 2018; 0:52:52 >
  • Cfxroyal01 C kullanıcısına yanıt
    kendim 23 bin km tucsona sahip arkadaşım sıfır alıp 50 bin kmdir "karma" sistem kullanıyor. aman aman dert yanacak, yolda kaldım bittim benzeri sorunlar yok.bende rolanti sorunu vardı ki lpg takmadan önce daha fazlaydı. montaja bağlı bahsettiğimiz modül hataları oldu ve çözüldü.
    direk enjeksiyona lpg olmuyor deyip kestirip atmak muhtemelen sizin sıvı sistemde, pompa, geç marş, sabah sendromları vs sorunlarınızdan yakınmanızdır.sıvı sistemin nekadar sorunlu olduğunu birçok kez okuduk.emin olun o sorunların yarısı karma sistemde yok.en fazla şikayetçi olduğum konu benzin tüketimiydi o da halloldu.
    sıvı sistem taktırıp 2250 eur ödendikten sonra tabikide en ufak sorun dahi istenmeyecek.olursa da hertürlü eleştiriye maruz kalacak bu ürün.
    ben o rakamın tlsine taktırdım ve çokta keyifle kullandım aracımı. ustasına bulana da muhakkak tavsiye ederim taktırsınlar.sıvı sistem hariç
  • tuna703 T kullanıcısına yanıt
    İlk lpg kitini sistem otogaz taktı, sonra modulu ise üstün otogaz taktı.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.