Şimdi Ara

ATİKER TSİ MONTAJI YAPTIRAN VAR MI? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
8
Favori
51.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/123379899

bu mesajımdan itibaren en ince ayrıntısına kadar yazdım. bu yazdıklarımın üzerine hiç bir değişiklik yok. 20 bin km oldu taktıralı. doğrudur bir depo 33 lt ile 4-5 lt benzin harcıyor.
  • reyuna R kullanıcısına yanıt
    Tüm mesajları okudum. Aklımda hiç soru işareti kalmadı. En kısa zamanda montajı yaptıracağım. Çok teşekkürler
  • Cumartesi günü Atiker Atikfast DI kitini 1.4 TSI Tiguan CAX motor kodlu aracıma taktırdım. Henüz yaklaşık 80 km kullandım. İlk izlenimim çok iyi. Öncelikle 100 km'de kaç lt lpg yakıyor onu öğreneceğim. Sonrasında ise 100 km'de ne kadar benzin tüketiyor ona bakacağım. 48 lt'lik simit depo taktırdım 39,5 lt lpg aldı. Start stop'u kapatmayı unutursam kırmızı ışıkta vs. durunca ve tekrar çalışınca tekrar benzinde çalışıyor, hemen sonrasında yeniden lpg'ye geçiyor. Bir de birinci viteste iken devir çok düşük olursa stop edebiliyor. Bunlar dışında sorun yok. Bunlar da önemli değil zaten. Çıkan verileri de paylaşırım.
  • athırsızı A kullanıcısına yanıt
    FD ve FE kodlu motorlara takılıyormuş, ECU da son hane 3150 olacakmış. bu ikisi varsa atikfast di sorunsuz çalışıyormuş. bu cuma taktırıyorum inşallah.
  • 100 km'de 9,5 lt gaz yaktı. Gayet iyi sanırım. 1-2 hafta içinde de 100 km'de yaktığı benzini ölçmeye çalışacağım. Bilgi veririm.

Çekişte hiç düşme hissetmedim. Hatta psikolojik midir bilmiyorum araç daha bir rahat gidiyor sanki. Daha az korkarak gaz pedalına basmaktan dolayı da böyle hissediyor olabilirim :) Keşke daha önce yaptırsaydım. Neyse zararın neresinden dönülürse kardır...

Bir de şu benzin sarfiyatını yarı yarıya düşüren modül de çıktı mı tadından yenmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dikembe mutombo

Benim arabam 2013 clio sport tourer 1.2 turbo 120 hp.

8.000 km oldu. İlk etapta tekleme sorunu vardı. Son ayarla tekleme bitti. Stop ışığı sorunu da var. Çözülmüyor. Hic sakınmadan kullanıyorum. 27 lt gaz ile 8-10 lt benzin tüketimi var. Son çıkan modüle ulasabilirsek daha iyi olacaktır. Çekiş sorunu yok.
    bu tüketim ile kac km yol yapıyosunuz ?
  • dikembe mutombo D kullanıcısına yanıt
    Evet GDI motorlarda kullanılıyormuş şu anda. TSI motorlar için modülün 1-2 aya kadar çıkacağını söylemişlerdi geçtiğimiz Cumartesi montajı yaptırırken ama dün bu modülün lisans sorunu nedeniyle iptal edildiği yönünde söylentiler duydum. Taktırdığım yerden bilgi almaya çalışıyorum. Alınca iletirim.
  • Montajı yaptırdığım Üçel Otogaz'a danıştım. Atiker Marmara Bölge Yetkilileri ile görüşmüşler. Modülün iptal olduğu gerçeği yansıtmıyor dediler. Modül geldiği zaman haber verecekler. Bilgi gelince yazarım.
  • EricCartman kullanıcısına yanıt
    takipteyim sizden bilgi almış olalım.mümkünse cihaz resmi fiyatı vs
  •  ATİKER TSİ MONTAJI YAPTIRAN VAR MI?

ATİKER TSİ MONTAJI YAPTIRAN VAR MI?

ATİKER TSİ MONTAJI YAPTIRAN VAR MI?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TAŞKIN OTOGAZ SITKI USTA T kullanıcısına yanıt
    Yeni ürün modül montaj resmi

Tabii. Geçen gün sordum modül için, halen beklemede kalın diyorlar. Bu arada 100 km'de yaktığı benzin testini de dün gece itibariyle bitirdim. 2,65 lt yaktı ama test süresi içerisinde 9-10 kere kontak çevirmişimdir yani kısa süre de olsa tamamen benzinle gitti. Asıl o zaman çok yaktı tabii. Eğer 1-2 kere kontak çevirerek 100 km'ye ulaşsaydım benzin tüketim değeri muhtemelen 2 civarı olurdu diye tahmin ediyorum, belki daha da düşük. Ayrıca 1000 km olunca ayar yaptırınca daha da düşer diyorlar.
  • bu modül için nekadar ödeniyor acaba? montaj işlemi uzunmu?
    bu modül için nekadar ödeniyor acaba? montaj işlemi uzunmu?
    300 TL demişlerdi ama gelince yine yardımcı oluruz dediler. Montaj 5-10 dakika sürüyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyuna

bu modül için nekadar ödeniyor acaba? montaj işlemi uzunmu?
    400 tl montaj fiyatı. Yaklaşık 1 saat sürer montaj işlemi

• Teşekkürler.

Arkadaşlar takipte olun yarın bu modulu taktiriyorum inşallah.sizleri bilgilendiririm.

• Durumlar nedir, modulu taktirdinizmi? Gelismeleri yazabilirmisiniz?

Sıtkı bey CZC motor kodlu 1.4 tsi aracıma atiker takıyormusunuz fiyatı nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkamsiz

Sıtkı bey CZC motor kodlu 1.4 tsi aracıma atiker takıyormusunuz fiyatı nedir
    Modül şu an sadece cav ve cax motor kodlu motorlara bağlanır

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.