Şimdi Ara

Atiker mi, BRC mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam ilgin için tekrar teşekkür ederim. yarın Başer otoyla ve sizin bahsettiğiniz Anelsan oto ile görüşeceğim. bakalım ne diyecekler
  • Dostum forumda ustalarımız var onlarada sordum ben bazı araçlarda gerek olmuyor sökmüyoruz dediler ben sanmıyorum çapak vs gidicek benim aracımada Lpg takılırken ben ustaya bıraktım gerek yok abi dedi ben 400-500 hondaya taktım hiç bir sıkıntı yaşamadık dedi zaten çok titiz bir şekilde çalışıyorlardı Bende birşey demedim ve şuan çokda memnunum yağ değişimden sonra ise yağ takibini yapıcam bakalım eksiltme ne kadar olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_emre34 -- 3 Mayıs 2013; 0:15:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECOOTOGAZ

quote:

Orijinalden alıntı: Akustik

quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Yalniz Baser Atiker takiyor mu bilmem.

PRINS taktirdik orada... Baslarinda muhendis duruyor. BMW 5.20 manifoldunu sokup oyle deldiler...

baktım atikerin resmi sitesine bayisiymiş atikerin Başer. yarın bir görüşeyim ve sizin söylediğinizi özellikle sorayım ne diyecekler bakalım.

ATİKER DEN şaşmayın asla iyi montaj yapıldıysa sorun yaşamazsınız

hocam son 2 aracımıza Atiker taktırdık 2 sinde de hiç sorun yaşamadık. İnşallah bu montajda da yaşamayız

• quote:

Orijinalden alıntı: By_emre34

Dostum forumda ustalarımız var onlarada sordum ben bazı araçlarda gerek olmuyor sökmüyoruz dediler ben sanmıyorum çapak vs gidicek benim aracımada Lpg takılırken ben ustaya bıraktım gerek yok abi dedi ben 400-500 hondaya taktım hiç bir sıkıntı yaşamadık dedi zaten çok titiz bir şekilde çalışıyorlardı Bende birşey demedim ve şuan çokda memnunum yağ değişimden sonra ise yağ takibini yapıcam bakalım eksiltme ne kadar olucak

Ankaradaysanız bahsettiğiniz ustanın adresini verebilirmisiniz?
  • Malesef İstanbuldayım ben , Lütfen direk teslim etmeyin aracı iyice araştırın eğer forumdaki ustalarımızada sorarsanız sizi yönlendireceklerdir.
  • Sayın ustalar Megane 3 aracıma LPG takıldı ancak manifold delinmedi benzin enjektörlerine en yakın yerden direk motora delik açıldı.
    Çapak kaçma ihtimali varmı diye sordum. yok ama yanıp atılır. dediler. ama şimdilik 2 bin kmde oldu çok memnunum.
    Şu manifold a takılanlarda sorun çıkıyormuş belki araca özeldir.
     Atiker mi, BRC mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 3 Mayıs 2013; 0:21:16 >
  • Metal manifoltlarda capaklarin motora zarar verme olasiligi yuksek.

Plastik manifoltlarda ise olasilik daha dusuk. Eger plastik capak egzoz subabina yapisamadan-degmeden atilirsa egzoz filtresine kadar gider ve sorun olmaz. Ama bir yapisirsa iste o zaman motor bir piston yokmus gibi hantal calisir.

Ornegin; Nissan ALMERA gibi kalin aluminyum alasim manifoltlarda risk cok yuksektir. Boyle bir bas belamiz da var, arkadasin araci... Adam bagajda surekli motor yagi tasimaya mahkum. Babam da oyle, Renault Clio 1,2 HB aracinda surekli yag tasiyor. 5000 km'de bir 1 litreye yakin yag ekliyor. Yine isyerinden bir arkadas, 2002 Octavia aracinda surekli yag tasir.

Ben bugune kadar bu dertlerlebugrasmadim cok sukur. Ikinci el arac alacaksam ya bildigim kisiden LPG'li arac alirim, ya Ankara piyasasindaki guvenilir ustalarda montaji yapilmis arac alirim, o da olmazsa hic riske girmem. Son aracimda oldugu gibi gider ozellikle BENZiNLi arac alip bildigim yere LPG taktiririm. Bildigim yerde bile manifolt delinirken basinda beklerim :))

Cunku patronuna guvenirsin, ama elemani isini iyi yapmayabilir, kolaya kacabilirler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ANKARA da KAYRA OTO GAZ Tufan usta tavsiye ederim ,sanatkar bir ustadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_kan teknik

ANKARA da KAYRA OTO GAZ Tufan usta tavsiye ederim ,sanatkar bir ustadır.

saygılar ustam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Her araca olmuyormuş gerçi ama pipolu sistemle manifolt delinmeden yapılan montajda var.Honda için BRC bu yöntemi uyguluyor.Başka markalarda da pipo yöntemi var mıdır araştırmak lazım.
  • Arkadaşlar bugun sistemi araca taktırdım. Evet bu manifold sökme olayını konuştum sökeriz ancak uzun iş aracını pazartesi teslim ederiz dediler.Ancak bugunde yapıp teslim ettiğimizde en ufak sorunda gel her türlü yardımcı oluruz dediler. Zaten ben bu Sait usta LPG yi bayağı araştırmıştım olumsuz bir yoruma denk gelmedim. bugun tüm gün aracımı kullandım şuan için sıkıntı yok. ileriki zamanda göreceğiz bakalım ne olacak. selamlar...
  • quote:

Arkadaşlar bugun sistemi araca taktırdım. Evet bu manifold sökme olayını konuştum sökeriz ancak uzun iş aracını pazartesi teslim ederiz dediler.Ancak bugunde yapıp teslim ettiğimizde en ufak sorunda gel her türlü yardımcı oluruz dediler. Zaten ben bu Sait usta LPG yi bayağı araştırmıştım olumsuz bir yoruma denk gelmedim. bugun tüm gün aracımı kullandım şuan için sıkıntı yok. ileriki zamanda göreceğiz bakalım ne olacak. selamlar...

1-2 Gün sorunsuz kullandıkdan sonra ilerdede problem olmuyacaktır :) Performansı felan nasıl memnun kaldınız mı ?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bugun sistemi araca taktırdım. Evet bu manifold sökme olayını konuştum sökeriz ancak uzun iş aracını pazartesi teslim ederiz dediler.Ancak bugunde yapıp teslim ettiğimizde en ufak sorunda gel her türlü yardımcı oluruz dediler. Zaten ben bu Sait usta LPG yi bayağı araştırmıştım olumsuz bir yoruma denk gelmedim. bugun tüm gün aracımı kullandım şuan için sıkıntı yok. ileriki zamanda göreceğiz bakalım ne olacak. selamlar...

1-2 Gün sorunsuz kullandıkdan sonra ilerdede problem olmuyacaktır :) Performansı felan nasıl memnun kaldınız mı ?

Hocam Allah razı olsun. şuan için bir sıkıntı yok. bende yeni olduğu için sıkıştırmıyorum aracı. 3-5 güne net izlenimlerimi yazarım.performans olarak da bir problem gözükmüyor.

• quote:

quote:

quote:

Hocam Allah razı olsun. şuan için bir sıkıntı yok. bende yeni olduğu için sıkıştırmıyorum aracı. 3-5 güne net izlenimlerimi yazarım.performans olarak da bir problem gözükmüyor.

Hayirlisi olsun. Gule gule kullanin.

Filtre bakimlarini ihmal etmeyin hocam. Biz yillar once ilk LPG montaji yaptirdigimizda filtre bakimi nedir bilmezdik. Tam 70 bin km sonra arac dolu depoda bile gaz bitmis gibi LPG'ye atmaya baslayinca Sait Usta'ya gittik, adamlar da sasirdi. 70 bin boyunca hic filtre degismemisti ve aracin ustundeki filtre iyice kirlenince gaz basinci dustugu icin arac benzine atip duruyordu.

BRC sistemde ideal bakim araligi 15 bin km doyorlar. Gerci ben 15 binde bir kac defa gittigimde filtreleri tertemiz gorunce deneme yaptim. Tam 27 bin km sonra arac depoda LPG varken benzine atmaya basladi. Ondan sonra da 25 binde bir gitmeye basladim, zaten ikinci 25 bin km araliktan sonra da araci sattim. Siz tabi bu kadar uzatmayin.
    Bir kac kez 15 binde bir gidin. Baktiniz ki problem yok, garanti de bitmeye yakin. Iste o zaman bakim araligini arttirabilirsiniz.
    Aracinizin motor bakim araligi 10 bin km ise her 2 motor bakiminda bir lpg filtresine de baktirin mesela...

Yalniz LPG montajini yaptirdiginz yer 1,5 yil once BRC filtre bakimi icin tam 60TL istemisti. Bugun 40TL'ye yapan yerler var. Filtre bakimini illa ayni yerde yaptirmaniz da sart degil. Ilk bakimdan sonra baska yerlere filtre bakimlarini yaptirmanizi oneririm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 2005 Chevrolet Kalos 16 V SX HB Sahibiyim.8 yılda 65.000 Km yol yaptıktan sonra yıllardır yaptığım araştırmaların sonunda BRC Marka LPG yi Ankara MOCAN da meşhur Aydın ustaya taktırdım.Yıllardır hakkında birçok yazı okuduğum Aydın ustanın bu şöhreti boşa kazanmadığını ,daha seti açıp tezgahına dizmesinden,takımlarını ameliyata giren bir doktor gibi sırasıyla yerleştirmesinden,bu işi gözü kapalı yapabileceğine kanaat getirdim.Evim yakın olsa aracımı bırakıp giderdim.Ellerine sağlık Allah işini gücünü rast getirsin.Ek-1 Belgesi ve sızdırmazlık raporu almak için Ostime gittik
    EK-1 Belgesi 2 adet 20.00TL
    Sızdırmazlık raporu 25.00 TL
    Araç Muayene 160.00 TL
    Ruhsat yenileme 2 sayfa 155.00 TL

TOPLAM :360.00 TL

3 Günlük kullanım tecrübelerime gelince ,performans olarak benzinmi LPG mi yakıt kullandığını anlayamayacak kadar bir performans sergiliyor ve 94 beygirin hakkını veriyor.
    LPG Dönüşümü düşünen arkadaşlara şiddetle BRC ve MOCAN da Aydın ustayı tavsiye ediyorum.BRC ye ve MOCAN OTOGAZ ekibine teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

• brc mi atiker mi mocan mı ibocan mi cvp marka değil usta:)

atiker yılda 10bin satısa sahıp dıyelım brc de 1000 oran olarak kıyaslama yapıldıgında şikayet sayısı aynıdır .ORAN olarak ama sayısal yogunluk olarak değil..

Atiker cok satısından dolayı ustune dusememekte buda bı gercek Brc ıtalya ve uluslararası platformdan dolayı daha titiz Genel itibariyle 2 yıl garanti bilmem kacbin garanti söz konusu hepsınde ve iş o zamanda baslıyor parcalar garantıden sonra bozuluyor ve atıker brc ye oranla daha ucuz parca polıtıkasına sahıp
    atıker sahıbıyım brc ıcın yasanmıs tecrubem yok fakat atıker ustaları daha ısguzar parayı verırsenız hepsı usta kesılıyor ama garantı kapsamında ıken ses soluk cıkmıyor:)

garantıde ıken olusan ufak bır arızam ıcın sorun yok duzelır ayar cekelım denılıp postalandım ve arızam daha da nuksettıgınde baska bır servıse gıttıgımde anında arızamın sebebı anlasıldı fakat saglam parcalarıda degıstırıp yaslama polıtıkasına gıdıldıgını sezıp baska bır ustaya servıse gıttım ki ALLAH ondan bın kere razı olsun Emegı neyse onu yaptı ve aldı bulundugum yerde ıkamet ettıgım surece o usta ne takıyorsa onu taktıracagım sorunu cozmek ıcın ıdeal bırısı fakat baska bır ıle gıdersem yazılımı parcası kalıtelı olan ve bırebır herseyıne garantı verebılecek olan tezgah altı degılde buyuk bır yerı olan markaları tercıh edecegım ..Tabıkı her buyuk yerde ıyı dıye bır kaıde yok yasadıgım sorunu buyuk bır yere sordugumda lpg de sıkıntı olmadıgını belırtıp daha 50bın km dekı aracımın pompasını degıstırmeye kalkısmıs ve aracımın markasına gore ustası oldugunu ıddıa eden VELED(17 ) yaslarında daha pompanın nerde oldugunu bıle bılmıyordu...

Velhasıl Kelam USTA IYI OLSUN YOKSA gerısı hıkaye USTA elıne dustugunuzde o parcalardan sıze AK47 de yapar Kalıtelı kit de yapar:)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.