Şimdi Ara

ATI ve NVIDIA PARALEL İŞ HATLARI FARKI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bu arada yetiştiğinize sevindim, tam sizlik bir konu idi zira. Ben bilgimin yettiğince yazmaya çalıştım bir şeyler ama bu konularda ciddi bilgi sahibi birinin el deyip olayı tam açıklaması lazımdı. Şimdi başlık çok daha güzel bir hal almış oldu.

Bu arada elimden geldiğince anlatmaya çalıştım Menow arkadaşım. Ama konuyu açtığın için bizim sana teşekkür etmemiz lazım. Aklında soru işareti kalan birçok kişi için çok yararlı bir konu oldu gerçekten.
  • -----------------------------------------MUTLU SON-----------------------------------------
    Evet yazıların hepsini okudum ve cidden kimin neyi nasıl hak ettiği belli oluyor bundan sonra tuğer sdurust yanlış bişey sölese bile gık çıkarmıycam nazar değmesin cidden değer veren insanlarsınız ne üzel uzun uzun açıklamışsınız ve hiç sıkılmadan okunabiliyor çok güzel bilgiler dolu ve izniniz olursa bu bilgileri bilgisayarımda saklı tutmak isterim[tamam abartmayalım ama bu kadar uzun uzun anlatmıssınız bi izin istemek adettendir] yani kısaca diyeceğimiz

--------------------------------------------------------------------------

Başlıktaki gibi evet farklı ve bu cidden cok güzel ve cok kötü sonuçlar yaratabiliyor.
    Hayır tek buna bağlı değil etki eden diğer bileşenlerde bulunuyor ve
    Evet bunlar birbirlerine karşı çeşitli sınırlar koyabiliyor.
    Evet bu sınırlar çok rahat aşılabilir.
    Hayır hemen yapılamaz.
    Evet son kullanıcı sömürme durumu.
    Evet 2 si birlesse güzel olur.
    Hayır bize cogu yönden kötü sonuclar sunar.
    Evet ekran kartı konusu cok karmasık
    Hayır yukarda cok güzel anlatım sonrası olay yavas yavas cözülüyor
    Evet devrelerim bozuldu
    Hayır iyi değilim

sorularını yazayım dedim birde -----------------------------------------

sonuc nedir?
    tek shaderlara mı baglı?
    peki bunlar ne gibi etki yaratıyorlar?
    bu sınırlar asılabilir mi?
    Hemen yapılabilir mi?
    Kullanıcı sömürme yüzünden mi? ^^
    Peki 2 si birlesse güzel olur mu yeni teknolojiler için?
    Peki bize güzel etki yaratır mı?
    Cok karısık?
    Cözemiycem?
    Bisey mi oldu? ^^
    İyi misin? ^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 2 Kasım 2008; 22:03:14 >

• forumda kesinlikle övgüyü hakeden iki kişidir Tuğer ve sdurust (mutlaka birkaç kişi daha var parmakla gösterilecek, onlardan özür dileyerek gözümün önündekilerden bahsediyorum)
    yazdıkları yazıları hem sıkılmadan zevkle okuyorum, hem de bu gpu gibi karmaşık dipsiz kuyunun kapılarını aralayıp orada neler döndüğünü az çok anlayabiliyorum artık sayenizde. çok sağolun.
    güzel yazılarınızın devamını diliyorum. (Tuğerin özellikle, bu böyle olabilir mi acaba gibi sorularla konuya yaklaşmasını, çok bilmişlik yapmayarak alçakgönüllü tavırla yazmak istediğinden yaptığına inanıyorum, o yüzden fan klubu açılsa kendisinin ilk üyesi ben olurum o kadar yani )

Saygılar..
  • Herkesin anlayabileceği bir örnek vereyim:
    Aynı teknolojiye sahip 1400 CC 135 beygir motor ile 2000 CC 125 beygir motoru karşılaştıralım.
    2000 CC olan motor daha güçlüdür.

Geforce un GPU boyutu ati den daha büyüktür.. Ati daha küçük alana daha fazla ünite nasıl koyar? Tabi ki üniteleri küçülterek koyar.
    Boyut küçüldükçe o ünitenin gücü de azalır. Nvidianın GPU su 6 şeritli bir otoban olsun. Ati de bu durumda en fazla 4 şeritli bir otoban olur. Mevcut trafik yükü nvidia da daha fazladır. Trafik olarak veri trafiği aklınıza gelsin.
    Geforce lar, aynı sınıftaki radeonlardan daha fazla güç tüketirler.
  • yaa ati teknolojiyi kullanıyor kartlarda teknolojisi güzel.Teoride adamlar çok güzel kart yapıyolar.ama bu teoriyi pratiğe dönüştürmekte başarısızlar.
    şuan nvidia gibi driver işine düzgün asılıp oyunları ellerine gçirebilirlerse ati kartların yanlarına nvida yaklaşamaz.yada nvidia bir vites daha atlamak zorunda kalır.
    Teoride ati>nvidia , Pratikte ati<nvidia
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.