Şimdi Ara

## ATi RV670'in Güç Tüketimi 135 Watt Olabilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi RV670'in Güç Tüketimi 135 Watt Olabilir ##

AMD-ATi'nin sıkı bir şekilde yeni gpu'lar üzerinde çalıştığını sizler ile pek çok kez paylaştık. Firmanın üzerinde durduğu en önemli gpu'ların başında RV670 geliyor. Yetişirse bu sene içerisinde yetişmezse gelecek senin hemen başında anons edilmesi beklenen RV670 gpu'sunun kullanıldığı ekran kartlarının ilk prototipini sizler ile yine daha önce paylaşmıştık.

Bilindiği gibi AMD-ATi, kod adları Gladiator ve Revival olmak üzere RV670 tabanlı iki farklı varyasyon hazırlıyor. Bu iki modelden hızlı olan Gladiator modeli olacak. 55nm üretim teknolojisine sahip olan ekran kartının gelen yeni bilgilere göre ısıl güç tüketimi (TDP) 135 watt civarında olabilirmiş ki 240 watt'lık R600 ile kıyasladığımızda gerçekten önemli bir iyileşme var ki bunda 55nm üretim teknolojisinin katkısı son derece fazla.

Eğer belirtilen değerler olması muhtemel nihai sonucu değeri ifade ediyorsa RV670 temelli ekran kartları herhangi bir ek güç girişine ihtiyaç duymadan PCIe 2.0 destekli ekran kartları üzerinde çalışabilecekler gibi gözüküyor.

Detaylar geldikçe belirtmeye devam edeceğiz...

• bu beklenen bir haberdi.
    zaten ati nin yani AMD nin R600 ü alelacale çıkartmasınn bir sonucuydu sanki 240w güç olayı.
  • Ati alınacaksa bu kartlar alınır 55nm olduğu için çift slot soğutmaya gerek duymuyor ne kadar fan hızı arttırılsa bile o rahatsız edici fan sesi duyulmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 25 Eylül 2007; 9:18:41 >
  • şunlar bir çıksada testlerini görsek.
  • Vayy be. Üst seviye bir ekran karti alicaz ve ek güc girisine ihtiyaci olmayacak. Ama hem Ati hem de Nvidia ek güc girisi olan modeller mutlaka üretecektir. Ekonomiden cok performansa önem verenler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safran25 -- 25 Eylül 2007; 10:49:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sayguns

bu beklenen bir haberdi.
    zaten ati nin yani AMD nin R600 ü alelacale çıkartmasınn bir sonucuydu sanki 240w güç olayı.

alelacelemi yaw adamlar 30 kere erteledi ne acelesi
  • arada 105 wattlık bir fark var r600 ile bunlar arasında baya bi sıcaklık farkı olacak gibi görünüyor
  • Bu ayrıca R600'ün de katili olacak öyle mi
    R600'de olduğu gibi ati geciktirmeden çıkarsa bari kartı
  • ha çıktı ha çıkacak derken hala bekliyoruz
  • Gelsin bakalım
  • ha çıktı ha çıkacak felan filan.... AMD barcelona'ları çıkarttı bu ayın 10'unda alan oldumu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tokatli6061

ha çıktı ha çıkacak felan filan.... AMD barcelona'ları çıkarttı bu ayın 10'unda alan oldumu?

AMDnin genel politikası galiba ürünlerini geç piyasa sürmek
  • bu çok güzel bir haber işte bunu sevdimm bu işi beklediğime deydi yani birde testler iyi çıkarsa tmm alıyorum bir tane sipariş benden....ama pc-2.0 dediğiniz şey commando da yok ne yapacağız şimdi anakartı değiştirmem onu söyleiim....
  • iyi haber ama inşallah iş uzamaz açaba bunların üst modelleri ne zaman cıkar haberi olan var mı?
  • Valla sırf tipleri için bile alabilirim ati kartları...
    1 serisi de çirkin olsun yahu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

Valla sırf tipleri için bile alabilirim ati kartları...
    1 serisi de çirkin olsun yahu.

o beğendin tipin çok benzeri bir sapphire x1950pro var ama bu karttan okadar ço sorun yaşayan var ki biride bendim, tipi kötü olsunda soğuk olsun hiç önemli değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: tokatli6061

ha çıktı ha çıkacak felan filan.... AMD barcelona'ları çıkarttı bu ayın 10'unda alan oldumu?

server ım olsaydı alırdım ama desktop PC ler için çıkacak olanları bekliyoruz
  • quote:

bu beklenen bir haberdi.

pek alelacale degildi die hatirliyom sanki
    amd ati birlesmesinden kaynanlanan bi durum gibi geliyo bana
  • Açıkçası kartın 1950prolardan daha fazla ısınacağı kanaatindeyim. 1950prolarda dahi sapphire gibi tek slot soğutma çözümü kullanan firmalarda yaşanan ısınma problemleri varken, böyle bir karta tek slot soğutucu yetmeyecek gibi geliyor bana... Eğer ilerde bu karttan alacak olursam mutlaka powercolor, msi gibi firmaların çift slot kaplayan daha etkili soğutma çözümlerinin çıkmasını beklerim.
  • quote:

bu beklenen bir haberdi.

R600'ün alelacele çıkarılmış olması imkansız..Tam tersine sürekli çıkışı ertelendi...R600'ün güç olayı tamamen mimariyle alakalı bir konu bence...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.