Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5830 için yeni lansman tarihi 5 Şubat (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • biri izine denk gelirse haber versin cidden sıkıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

bence DX11 için kitlenin kullandığı kartlardan en önemlisi olacak bu.
    5850 ve 5870 ile birlikte bunların artık her nezamansa çıkacak olan nVidia muadilleri kitle ekran katları olacak.
    ve asıl para bundan kazanılacak hem ATI hemde nVidia tarafından.

bir ekran kartına 600$ verenler firma karlarında istatistiklere bile girmez.
    onlar sadece prestij ve reklam ürünüdür, önemli olan kitle...

Aslında yüksek segmentteki kartlar da iyi kar getiriyor ama sizin dediğiniz gibi onların kitlesi çok az, bu kart beklentileri karşılarsa büyük rakamlara ulaşılır.:)
  • Kartın gpu yapısı ve bellek veriyolu geniliği ile ilgili kesin bilgiler yok hâlâ. Şüphelerim devam ediyor. Kart 1280 adet güncel tümleşik akış işlemcisi ile hd4890'a benzer bir performans sunacak! Bu konu ilginç olur.

Çıkış tarihi ise bana hd5870 Eyefinity Edition ile birlikte sunulabileceği sinyalini veriyor. Belki de giriş seviyesi ekonomik kartlarla birlikte piyasaya sunulabilir. Böyle bir durumda Ati ürün gamını, Nvidia yeni seri kartlarının çıkışı hakkında herhangi bir tarih veremeden tamamlamış olur ki, bu da tarihi farkın boyut değiştirdiğinin kanıtı olur.
  • Şuanda PC topluyorum içinde hd5770 ekran kartı var..Sizce bunu beklemelimiyim?

5770'ten ne gibi artıları var?
  • Bana kalırsa en sağlam kartları bu olacak. Satış rekorunu ben 5830'dan bekliyorum bu seride.
  • @sahafiec

Teşekkürler :)
  • İyi kart olacağı kesin de Türkiye de 5770 den ne kadar pahalı olacak Örneğin 5770 den %10 performanlı ve 100

tl pahalı olursa almaya degermi? .(Tabi performan testlerine de bi bakmak lazım)
  • crossfire yapacaksın bunla güzel olur acaba 5850 almayıop bunu bekleyip cf mı yapsam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kickboxer_18

crossfire yapacaksın bunla güzel olur acaba 5850 almayıop bunu bekleyip cf mı yapsam ?

bende o noktaya basacaktım cf baya sağlam olur bunlarla bellek bant iyi olacak sonuçta 256bit. birazda frekans verdimmi belleklere 5870 i baya yer
  • bu kartın 199usd olması lazım.
    bu şekilde hem gtx275i hemde 4890i sahadan siler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

@kickboxer_18
    hocam CF yapacaksan ne 5830 ne de 5850 ye gerek var.
    5770 çok daha iyi seçim bence, maliyet avanajı çok yüksek ve performans da harika.
    yani 58xx lere yüzlerce TL fazladan ödeyip kaşılığında alacağın performans fazlalığına değmeyecek bence..

benmki bi düşünceydi sadece çıksında bi bakalım sonuçlarına
  • @sahafiec

Evet hocam haklısın bencede fark 100 tl olursa değmez Tabi burda varsayım konuşuyoruz sürekli, benim de yaptığım yanlış bi bakıma(performansada bakmak lazım)
    Kartlar çıksın o zaman daha sağlıklı yorum yapılır Özellikle fermiden hala bi haber olmamız forumda da huzursuzluk yarattı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.