Şimdi Ara

Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nun kitapları, Atatürk kütüphanesinde! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
3.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hiçbirini dostumuz diye nitelendirmedim. Yazdıklarım çok net, çarpıtmaya gerek yok. Ben kağıt üzerindeki projelerden bahsediyorum. Yoksa sermayeyi yöneten yahudi lobisinin siyasete etkisi konusunda farklı düşünmek zaten mümkün değil, hepsi kendi menfaatine bakacak doğal olarak. Ama ABD'de İsrail yanlısı olduğu kadar İsrail karşıtı da çok, bize ne Orta Doğudan diyen de çok. ABD sözde demokrasi yanlısı değil mi, sözde misyonu bu değil mi? Hadi gel o zaman dürüstçe buralarda da demokrasiyi yerleştirelim, istikrarı sağlayalım dediğinde bi yere kadar mecburi varlık gösteriyorlar. Ne zaman İsrail için tehdit noktasına geldi, hakim güç süreci tersine döndürdü. Mesela Esed'in gitmesini Rusya kadar ABD de istemedi. İsteseydi çoktan dengeler değişirdi Suriye'de. Irak'ı İran'a kendi elleriyle teslim ettiler, ama kameralar karşısında en büyük düşmanlar. Yine Afganistan'ı sözde Taliban'a karşı İran'la işgal ettiler, Irak gibi oranın da içine edip çıktılar. Kısa ve uzun vadede iki büyük kazanan oldu, İran ve İsrail.

Bop konusunda da Mısıroğlu kağıt üzerindeki tezlere göre bu süreci biz de kendi lehimize kullanalım demiş. Bu onun batı sevici olduğunu gösteriyorsa, bugün tarihimizde kahraman sayılan isimlerin bir çoğunun hain sayılması gerekir. Ben objektif bakıyorum, ideolojim yok, ülkemin ve insanlığın yararına göre değerlendiriyorum herşeyi.

Arap baharı süreciyle Türkiye'nin rol model olacağı istikrarlı demokratik rejimlerin en başta İsrail'i korkuttuğu açık. Siyonizmin hedefine ulaşması için en temel ihtiyacı kaos ve istikrarsızlıktır. Çevresinde müslüman coğrafyasında istikrarını sağlamış devletler siyonist ideoloji için tehdittir. Bugün Avrupanın ortasında İsrail gibi bi devlet bu siyasetle barınabilir mi? Pkk ve benzerlerinin olmadığı bir ortamda bölgedeki yapıyla nasıl oynayabilirler? Aklı olan herkes bunu rahatlıkla görebilir.

Ayrıca İngiliz'i, Fransız'ı vs işine gelince dost edinenlerin kim olduğunu da yazdım. Kemalist ideolojinin öncülleri jöntürkler, ittihatçılar İngiliz, Fransız, İtalyan devletlerinin desteklerini alarak Osmanlı'da iktidarı ele geçirdiler. Onlardan destek alırken bu devletler bizim iyiliğimizi mi düşünüyordu? Bir kısmı direk onlarla iş tutarken, bir kısmı da Mısıroğlu gibi bakıyordu. Abdülhamid karşısında gücü ve yönetimi ele alana kadar her anlamda onlardan yararlanalım mantığı. Ya ikisini de reddedin ya da Mısıroğlu'nun söylediklerine ses etmeyin. Ben objektif olarak bunu söylüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sonic.Storm kullanıcısına yanıt

Senin savunduğun kadir denen şahıs tamamen din tüccarı olan biridir. Uydurma bir tarih yazmıştır. Hatırat dediği hikayeyi Arabistan da basımını yapıp gurbette ki cahil kitleye satıp maddi kazanç elde etmiştir. Yetmezmiş gibi milletin umre paralarını da cebe indirip tüymüştür. Genel olarak zihniyetiniz aynı.

• Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nun kitapları, Atatürk kütüphanesinde!

Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nun kitapları, Atatürk kütüphanesinde!

Fesli 27. Dönem MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut'a karşı açtığı davayı kaybetti. Mahkeme yoluyla Mehmet Akif Ersoy'a "P.venk" dediği ve hacıları dolandırıp ingiliz vatandaşlığına geçtiği mahkeme tarafından kabul edilmiştir.

Kimin arkasında durduğunuza dikkat edin taraf gazetesi trolleri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 25 Ağustos 2021; 8:41:18 >

quote:

Kemalist ideolojinin öncülleri jöntürkler, ittihatçılar İngiliz, Fransız, İtalyan devletlerinin desteklerini alarak Osmanlı'da iktidarı ele geçirdiler.

Bu hatalı bir sallama bilgi. Abdülhamid ingilizlere kıbrıs i altın karşılığında satan şahıstır. Adalar, balkanlar onun yüzünden onun zamanında kaybedildi. İttihatçılar buna baş kaldırdılar. İngiliz fransız italyan kontrolünde olduklarıyla ilgili tarihi veri sizden rica ediyorum.

Kaldı ki adamlar almancıydılar, almanlar silah gönderirken koliler üstüne enverland yazarlarmış. Almanların yanında söylediğiniz cepheye karşı dünya savaşına girdiler. İttihat terakki yurt içinde örgütlendiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 25 Ağustos 2021; 9:34:26 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 25 Ağustos 2021; 9:5:1 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 18:26:38 >
  • Yurtiçinde mi örgütlendiler? :) Vay arkadaş tarihi bu boyutta çarpıtanı da ilk defa görüyorum. Gerçekten bilmediğini varsayarak sadece jöntürk kongrelerine bakabilirsin. Yurtiçindeki adamlara Avrupa başkentlerinden liderlik ettiler. İstihbarata yakalanmamak için sefirlikleri ve mason localarını kullandılar. Yurtiçi dediğin kısım Selanik'te, Makedonya'da İtalyan masonluğuna bağlı localarda örgütlendiler mesela. Bu adamlar o kadar destek verirken Türkleri sevdikleri için yapmadı, ki gün geldi diyetini aldılar. 1.Dünya Savaşı sonraki iş. Zaten o mesajımda da yazdım, bu adamların bir kısmı da kendince iyi niyetliydi, masonlarla iş tutarken bile kendilerince onları kullanacaklardı. Bu noktada iş işten geçtikten sonra hata yaptıklarını itiraf edip pişman olanları da tarihi kayıtlardan, hatıratlardan görüyoruz. Bu adamların çoğu zaten Avrupa'da eğitim almış adamlar. Batılı devletler "hürriyet" adı altında kendi menfaatine destekledi.

Padişahın baskısından kaçmak için yurtdışında çalışmış olabilirler. Nerede çalışacaklardı başka, alpha centauride mi? Tamamen milli bir harekettir. Makedonya Türk vilayetiydi hatirlatirim. Neyse onu geçelimde, kemalistler milli mücadelede ittihatçıları dışladı zaten. Kemalistlerle ittihatçılar bağlantılı değil. Milli mücadeleyi , kemalistleri yanlış tanıtmak için uydurma tarihi kalıplar kullanmayın.

• Enver Paşa ittihatçıların kaybedenler grubundan, önceki mesajımda bahsettiğim ikinci gruptan. Batı desteğine çıkar odaklı bakanlar kullanılıp atıldı. Enver Paşa Kemalist değildi. Kemalizm kurdurulan kadro ittihatçıların çoğunu harcadı zaten. Milli Mücadele gazisi paşalar istiklal mahkemelerinde yargılandı, ötesi var mı? Ayrıca bu kadar biliyordularsa kendileri niye toprak kaybetmeye devam etti? 1909'da devleti ele geçirdiler. Kendilerini hatasız göstermek için her konuda Abdülhamid'i suçlamaları normal. Tarihi kazananlar yazar. "Suçlu güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş" derler.

• Bu feslinin kitabını okuyacağıma wattpadden ergen vampir mafya kitaplarını okurum daha iyi

Miş muş la tarih yazılmaz. Yazdıklarım abdülhamid in yaptıkları ve gerçekler. Çarpıtma yada uydurma değil , algı operasyonu yapan yandaş kanallardaki diziler gibi değil yani, tarihi gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 25 Ağustos 2021; 12:12:9 >

• Dostuna yakın ...
    Düşmanına daha yakın ol demişler

• M.Kemal İngiliz ajanı diyen sensin. Ben ilk mesajımda bile yazdım, Kemalizm M.Kemal'i de arkada bırakan siyasi bir ideolojidir. Adam 1938'de öldükten sonra kim şekillendirdi bu ideolojiyi. 12 Eylül darbesi bile Kemalizm adına yapıldı, Atatürk mü yönlendirdi mezardan? Atatürk istismarı yapanlar tarafından uyutuluyorsunuz. Masonlar konusunda ben de aynını düşünüyorum. Bu adamlarla böyle iş tutarsan kaçınılmaz sonuç bu olur. Diyetini senden alırlar. Fetöcüler de baktığında aynı mantık.

Ayrıca ben bop konusunda yazdıklarımı iktidarı savunmak için yazmadım, iktidardan bağımsız olarak bi realiteyi söylüyorum. Bop bop diye facebooktan öğrendiniz hepiniz. Kağıt üzerinde olumlu şeyler içerdiğinden bahsettim. İlk mesajımı tekrar oku. Siz değil misiniz demokrasi isteyen? İş orta doğudaki totaliter rejimlere gelince demokrasi düşmanı olup onların avukatlığına soyunuyorsunuz. ABD'nin kötü olması Saddam'ı, Esad'ı vs iyi mi yapar? Türk soluna göre yapıyor. İki yanlıştan birini niye seçmek zorunda olalım?

Ben demedim. Sen dedin kemalistler ingiliz, fransız, italyan projesi diye. Fesli kadir tayfası öyle diyor.

• Tarih bir bilimse objektif bakacaksın. Tek taraflı dinlemekle olmaz. Bi de diğer tarafı dinle. Herkes kendini kahraman göstermeye çalışır, yanlışları itiraf edenlerin hatıratlarını da oku bakalım ne diyorlar.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 18:27:34 >
  • Ben fesli kadir tayfası değilim, olsam söylerdim. Kemalist de değilim. Başından sonuna Batılı devletlerin desteği alındığından bahsediyorum, doğru oku. Sen örgütlen diye sefirlikleri, mason localarını kullandıranlar babalarının hayrına yapmadı bunu diyorum. Fesli Kadir bunu dedi diyorsanız, aynı şey değil mi dedim. O da kendi menfaatimize kullanalım mantığında söylüyor. İttihatçılar da aynısını yaptı. Normalde aynı şey, siz biri hilafet dedi diye karşı çıkıyorsunuz. Nutuk'ta Atatürk'ün hilafetle ilgili düşüncelerini okuyun. Ayrıca bak burada masonik "tek dünya devleti, tek dünya dini" projelerinsen nasıl bahsediyor oku.

Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nun kitapları, Atatürk kütüphanesinde!www.atam.gov.tr
    Hilâfet konusunda halkın şüphe ve endişesini gidermek için yaptığım açıklamalar | Atatürk Araştırma Merkezi
    https://www.atam.gov.tr/nutuk/hilafet-konusunda-halkin-suphe-ve-endisesini-gidermek-icin-yaptigim-aciklamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonic.Storm -- 25 Ağustos 2021; 12:33:52 >

Alternatif uydurma tarih yaratmaya çalışıyorlar. Fesli kadir in yazdıkları rıza nur un hatıratı güya öldükten sonra açıklansın diye. Ama kaynağı belli değil ingiliz istihbarat kara propaganda birimi büyük olasılık.

• Neyse senle anlaşamayacağız. Aynı şeyleri tekrar etmek istemiyorum. Açık net yazdım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.