Şimdi Ara

Ataması yapılmayan öğretmen yaşamına son verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kastamonu'nun Merkez Hisarardı mahallesinde, ataması yapılmayan 21 yaşındaki matematik öğretmeni Kevser Abdülkadiroğlu'nun, arefe günü kendini asarak yaşamına son verdiği öğrenildi.

Kastamonu'da, ataması yapılmayan 21 yaşındaki matematik öğretmeni Kevser Abdülkadiroğlu intihar etti.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümü mezunu olan 21 yaşındaki Abdülkadiroğlu’nun kesin intihar nedeni bilinmiyor. Ancak CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, genç öğretmenin ölümüne ilişkin şu açıklamayı yaptı:
    “Yok başka cehennem yaşıyoruz işte! Kevser ataması yapılmayan öğretmen kardeşimizdi. Küçükken heyecanından uyuyamadığı arife gecesinde intihar ederek yaşamına son verdi. Bu intiharın sorumlusu Kevser gibi yüzlerce kardeşimizin hayallerini ellerinden alanlardır. Unutmayacağız!”
    https://sptnkne.ws/m9Zm

• Başlıkta ALGI yapılmaktadir.
    ""Abdülkadiroğlu’nun kesin intihar nedeni bilinmiyor""

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cumhuriyet 10 yıldır cumhuriyet düşmanı bir gazetedir sözcüde öyle.
    odatv yine hafiften daha iyi bunlara kıyasla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 5 Haziran 2019; 9:42:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öğretmen değil “öğretmen adayı”

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat__

Öğretmen değil “öğretmen adayı”
    Öğretmen adayı değil, öğretmen! "habere göre Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümü mezunu"

• Eğitim fakültesinden her mezun olan öğretmen olmuyor. Atandığında bile aday öğretmen olarak göreve başlıyor. He kanunda senin dediğin gibi her eğitim fakültesi mezunu öğretmendir diye bi ibare varda ben görmediysem beni de aydınlat bende öğreneyim. Hükümet her üniversite mezununu atamak zorunda değil bende dusuk puan alıp ilk yılımda atanamadım ikinci yılımda yüksek puan alıp atandım. Atanamadigimda gidip hükümeti suçlamadım zira 70 puanla beni atamak zorunda değildi. Hükümeti sadece eğitim politikası konusunda her ilde üniversite açılması konusunda eleştiririz bunada saygı duyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat__ -- 5 Haziran 2019; 10:24:44 >
  • Cihat__ C kullanıcısına yanıt
    Pardon Sayın TDK BAŞKANI. Özürlerimizi kabul edin.

• Yahu bu insanlar neden direk intihar ediyor hiç mi umutları yok?Ben kendimi koyuyorum intihar edenlerin yerlerine yine de sağlıklı empati yaşamıyorum ama insan yaşamı bu kadar ucuz olmamalı böyle sebeplerden intihar etmek hiç hiç mantıklı değil

• 21 yaşında nasil mezun olmus ?
    Ve daha ilk yili atanamayinca intihar ediyorsa ohooo.

• general4242 kullanıcısına yanıt
    Hadi erken yaştan okumuş bitirmiş olsun da cidden ilk denemeden böyle olacaksa, o zaman işimiz çok.

• kaç yıldır bu öğretmenlerin atanamama sorunu var ama hala eğitim fakülteleri full çekiyor. atanamadığını biliyorsunuz işte niye hala tercih ediyorsunuz ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat__

Eğitim fakültesinden her mezun olan öğretmen olmuyor. Atandığında bile aday öğretmen olarak göreve başlıyor. He kanunda senin dediğin gibi her eğitim fakültesi mezunu öğretmendir diye bi ibare varda ben görmediysem beni de aydınlat bende öğreneyim. Hükümet her üniversite mezununu atamak zorunda değil bende dusuk puan alıp ilk yılımda atanamadım ikinci yılımda yüksek puan alıp atandım. Atanamadigimda gidip hükümeti suçlamadım zira 70 puanla beni atamak zorunda değildi. Hükümeti sadece eğitim politikası konusunda her ilde üniversite açılması konusunda eleştiririz bunada saygı duyarım
    " Hükümeti sadece eğitim politikası konusunda her ilde üniversite açılması konusunda eleştiririz bunada saygı duyarım " Ülkede eğitim bitmiş durumda. Ciddi ciddi bir eğitimci olarak böyle düşünüyorsanız konuşacak birşey yok.

• Cihat__ C kullanıcısına yanıt
    Diplomani alinca resmen öğretmen ünvanını almış oluyorsun diplamada da böyle yazar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21 yaşında nasıl atamasını bekleyen öğretmen adayı olabiliyor?

Kaç yaşında başladı üniversiyeye?

18 yaşında başlasa ingilizce hazırlık olmasa 4 yıl desen zaten 22 oluyor.17 de başlasa zaten anca 21 oluyor.Daha ilk sınavındamı intihar etti.Bu dediklerim tabiki yandaş aktroll ve yandaşlarının hiç hakkı olmadan kademelere yerleştirilmesiyle alakası yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.