Şimdi Ara

AT&T Iphone Unlock Platformu / online chat eklendi [Konu Anlatımılı] (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.143
Cevap
28
Favori
240.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: runo84

uzun süredir uğraşıyorum ama bir türlü açtıramadım. Her seferinde at&t ye faks çekmeme rağmen, faksın hatalı olduğunu söylüyorlar.
    Şimdi e-bay den açtırmayı düşünsem sizce hangileri güvenlidir? sonuçta imei numarası verilecek.

Benden istemislerdi fax yollamadim actilar...sonradan garanti olsun diye yine de faturayi faxladim... Biraz once mail geldi at&t den fax ulasmadi unlock islemini yapamiyoruz diye... Suan telefonum calisiyo...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: na-nick

quote:

uzun süredir uğraşıyorum ama bir türlü açtıramadım. Her seferinde at&t ye faks çekmeme rağmen, faksın hatalı olduğunu söylüyorlar.
    Şimdi e-bay den açtırmayı düşünsem sizce hangileri güvenlidir? sonuçta imei numarası verilecek.

Benden istemislerdi fax yollamadim actilar...sonradan garanti olsun diye yine de faturayi faxladim... Biraz once mail geldi at&t den fax ulasmadi unlock islemini yapamiyoruz diye... Suan telefonum calisiyo...

aynı şekilde faks ulaşmadı diyorlar.
    senin yine de açıldı mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: na-nick

quote:

aynı şekilde faks ulaşmadı diyorlar.
    senin yine de açıldı mı?

Benimki faxi gondermeden acilmisti...

• quote:

Orijinalden alıntı: Meeysut

quote:

Orijinalden alıntı: Celalll

Kardeş sağol gerek kalmadı. Eşimin Amerikada'ki bir arkadaşına AT&T'yi arattım. Telefon bizde Unlock gözüküyor dediler. Bende netten kontrol ettim. "Unlocked" olmuş. Şu an hattım açık.

1 haftaya yakın niye bekledim. Hala bilmiyorum.

Darısı diğer arkadaşların başına.

Benim kullandığım yöntem

-AT&T'nin sayfasındaki Formu doldurdum. "NON-CUSTOMER" seçerek.https://www.att.com/deviceunlock/client/tr_TR/

-Sonrasında bana gelen emaildeki numaraya, Telefonun faturası ve Formu doldururken verilen "REQUEST NO" ile İMEİ no'yu da yazarak (Printerda) fax çektim. Kaç para tuttu ay sonu belli olur.

-Sonrasında da Unlock Onay maili geldi.

Ama benim hatam İmei'den unlock olup olmadığını kontrol ettirmeden, Mailde söylendiği gibi 24 saat'ten fazla bekleyip; sonrasında direk 5.1.1'e yükseltmek oldu.

Geçen Cuma mail geldi, fakat geçtiğimiz 1-2 saat içinde açıldı.

Açılma işlemi Itunes üzerinden gerçekleşti.

Bu yoldan gidecek arkadaşlara tavsiyem benim düştüğüm hataya düşmeyin.

Herkese kolay gelsin.

Request no nasıl edindin? Ben Alabama best buy subesınden 2010 sonbaharda almıstım Iphone 4 u fakat sımdı faturasını tedarık edemıyorum ya :( Nasıl yapabılecegım konusunda yardımcı olabılecek var mı ???

https://www.att.com/deviceunlock/client/tr_TR/

Bu sayfadaki şartları kabul edip "agree" butonuna tikladiktan sonra, açılacak sayfadaki formu doldurunca, sana o numarayı veriyor.

Ama, benim sana tavsiyem, fatura bulma işlemi ile uğraşıcağın için, ebay'dan unlock satın alsan daha kolay olur.

• quote:

quote:

quote:

Kardeş sağol gerek kalmadı. Eşimin Amerikada'ki bir arkadaşına AT&T'yi arattım. Telefon bizde Unlock gözüküyor dediler. Bende netten kontrol ettim. "Unlocked" olmuş. Şu an hattım açık.

Benim kullandığım yöntem

-AT&T'nin sayfasındaki Formu doldurdum. "NON-CUSTOMER" seçerek.https://www.att.com/deviceunlock/client/tr_TR/

-Sonrasında bana gelen emaildeki numaraya, Telefonun faturası ve Formu doldururken verilen "REQUEST NO" ile İMEİ no'yu da yazarak (Printerda) fax çektim. Kaç para tuttu ay sonu belli olur.

Ama benim hatam İmei'den unlock olup olmadığını kontrol ettirmeden, Mailde söylendiği gibi 24 saat'ten fazla bekleyip; sonrasında direk 5.1.1'e yükseltmek oldu.

Herkese kolay gelsin.

Request no nasıl edindin? Ben Alabama best buy subesınden 2010 sonbaharda almıstım Iphone 4 u fakat sımdı faturasını tedarık edemıyorum ya :( Nasıl yapabılecegım konusunda yardımcı olabılecek var mı ???

Bu sayfadaki şartları kabul edip "agree" butonuna tikladiktan sonra, açılacak sayfadaki formu doldurunca, sana o numarayı veriyor.

Ama, benim sana tavsiyem, fatura bulma işlemi ile uğraşıcağın için, ebay'dan unlock satın alsan daha kolay olur.

Unlock alıcam da ne kadar guvenlı yanı bundan 2 gun kullanıp tekrar kılıt yersem geveydende olmak var ondan korkuyorum :D

• Arkadaşlar merhabalar. yaklaşık 2 gündür forumda ebay üzerinden unlockfusion adlı unlock açma işlemlerini takip ettim ve att (sandığım) cihazı olan 5.1.1 4.10.01 olan ıphone için geveyden kurtulmak istedim ve satın aldım ebayden. bana mail geldı zıp ve kullanıcı kısmının yazdıgı lınkte gereklı bılgılerı gırıdıgımde bekleyen kod yani pending codes yazıyor. buraya kadar sıkıntım yok sanırım. benim aklıma takılan şu. cihazımın operatör kısmına geldıgımde carrier lab 12.0 yazıyor acaba bu at&t malımıdır? ben ürünü bi alışveriş sitesi üzerinden 2. el olarak aldım aldığım arkadaş kutusu dahi herşeyi yolladı. kutunun arkasında att malı california yazıyor ama telefondamodel a1332 çin de üretilmış diyazn california yazıyor. beni bilgilendirirseniz sevinir. doğru unlock işleminimi satın aldım acaba. pazar günü akşam 8 civarında satın aldım hizmeti ve gece 1 oldu çıt yok daha :) ve bir başka sorumda okuduğum kadarıyla bu işlemlerim doğru olup unlock işlemi yazısı geldiğinde sam ile unlock işlemi kesin sonuç veriyormu? restore atmaya korkuyorumda bir ıphoneum ıpod olmuştu böyle bir durumda :(

• quote:

Orijinalden alıntı: keldornn

Arkadaşlar merhabalar. yaklaşık 2 gündür forumda ebay üzerinden unlockfusion adlı unlock açma işlemlerini takip ettim ve att (sandığım) cihazı olan 5.1.1 4.10.01 olan ıphone için geveyden kurtulmak istedim ve satın aldım ebayden. bana mail geldı zıp ve kullanıcı kısmının yazdıgı lınkte gereklı bılgılerı gırıdıgımde bekleyen kod yani pending codes yazıyor. buraya kadar sıkıntım yok sanırım. benim aklıma takılan şu. cihazımın operatör kısmına geldıgımde carrier lab 12.0 yazıyor acaba bu at&t malımıdır? ben ürünü bi alışveriş sitesi üzerinden 2. el olarak aldım aldığım arkadaş kutusu dahi herşeyi yolladı. kutunun arkasında att malı california yazıyor ama telefondamodel a1332 çin de üretilmış diyazn california yazıyor. beni bilgilendirirseniz sevinir. doğru unlock işleminimi satın aldım acaba. pazar günü akşam 8 civarında satın aldım hizmeti ve gece 1 oldu çıt yok daha :) ve bir başka sorumda okuduğum kadarıyla bu işlemlerim doğru olup unlock işlemi yazısı geldiğinde sam ile unlock işlemi kesin sonuç veriyormu? restore atmaya korkuyorumda bir ıphoneum ıpod olmuştu böyle bir durumda :(

Carrier Lab'ın ATT cihaz olduğu kanaatine nerden vardın merak ettim doğrusu diğer yazdığın bilgiler ise telin standart bilgileri üretim yeri vs.
    Model nosu sonunda LL yazıyorsa AT&T dir.Başka birşey yazıyorsa imeiden kontrol ettir hangi oparatöre ait olduğunu.Hafta sonu adamlar işlem yapmyorlar diye biliyorum.Ertesi günü bekle bu kadar sabırsız olmamak lazım bu tür durumlarda.
    Ayrıca sam ile hiç bir şekilde kullanamazsın şu anda telefonu.
    Eğer cihazın at&t veya factoy unlock yapılabilen oparatörlerden değilse(En ucuz at&t şu anda) GEÇMİŞ OLSUN.

• quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

quote:

Arkadaşlar merhabalar. yaklaşık 2 gündür forumda ebay üzerinden unlockfusion adlı unlock açma işlemlerini takip ettim ve att (sandığım) cihazı olan 5.1.1 4.10.01 olan ıphone için geveyden kurtulmak istedim ve satın aldım ebayden. bana mail geldı zıp ve kullanıcı kısmının yazdıgı lınkte gereklı bılgılerı gırıdıgımde bekleyen kod yani pending codes yazıyor. buraya kadar sıkıntım yok sanırım. benim aklıma takılan şu. cihazımın operatör kısmına geldıgımde carrier lab 12.0 yazıyor acaba bu at&t malımıdır? ben ürünü bi alışveriş sitesi üzerinden 2. el olarak aldım aldığım arkadaş kutusu dahi herşeyi yolladı. kutunun arkasında att malı california yazıyor ama telefondamodel a1332 çin de üretilmış diyazn california yazıyor. beni bilgilendirirseniz sevinir. doğru unlock işleminimi satın aldım acaba. pazar günü akşam 8 civarında satın aldım hizmeti ve gece 1 oldu çıt yok daha :) ve bir başka sorumda okuduğum kadarıyla bu işlemlerim doğru olup unlock işlemi yazısı geldiğinde sam ile unlock işlemi kesin sonuç veriyormu? restore atmaya korkuyorumda bir ıphoneum ıpod olmuştu böyle bir durumda :(

Carrier Lab'ın ATT cihaz olduğu kanaatine nerden vardın merak ettim doğrusu diğer yazdığın bilgiler ise telin standart bilgileri üretim yeri vs.
    Model nosu sonunda LL yazıyorsa AT&T dir.Başka birşey yazıyorsa imeiden kontrol ettir hangi oparatöre ait olduğunu.Hafta sonu adamlar işlem yapmyorlar diye biliyorum.Ertesi günü bekle bu kadar sabırsız olmamak lazım bu tür durumlarda.
    Eğer cihazın at&t veya factoy unlock yapılabilen oparatörlerden değilse(En ucuz at&t şu anda) GEÇMİŞ OLSUN.

bilmediğimden soruyorum carrier lab ın ne olduğunu söylebilirdin sadece aceleci davranmıyorum durum yalnışsa ödeme iptali için başvurmam gerekicek model kısmının sonuda LL var ve ayrıca sami kullanamadığımı söylemişsiniz ben gayet güzel kullanıyorum bildirimlerde çok işime yaradı

• quote:

Sakın riske girme yoksa benim gibi 2 senedir kullandığın telefonu ipod'a çevirebilirsin. Bir önceki sayfayı okusan orada restore yapmadan itunes üzerinden, unlock olup olmadığını nasıl öğreneceğini görebilirsin.

SAM ile deactivate yapıp öyle denedim olmadı. Sim kartı tanımıyor iTunes. Netten 3-4 farklı imei kontrol sitesinden baktım hepsinde kilitli görünüyor telefon. Oysa günler öncesinden unlockfusion'dan mail geldi telefonun unlock olduğuna dair.

Buna benzer bir durum yaşayan var mı ? Restore yapmaya da korkuyorum, baseband yükselecek ve eğer unlock olmazsa gevey de çalışmayacağından telefon iPod olacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

quote:

bilmediğimden soruyorum carrier lab ın ne olduğunu söylebilirdin sadece aceleci davranmıyorum durum yalnışsa ödeme iptali için başvurmam gerekicek model kısmının sonuda LL var ve ayrıca sami kullanamadığımı söylemişsiniz ben gayet güzel kullanıyorum bildirimlerde çok işime yaradı

Carrier lab aktivasyon kartı veya restoreden sonra hacktivete tarzı programlarla veya SAM'da olabilir bunlarla aktivasyon ekranını geçtiyseniz çıkıyor diye biliyorum Tam manası nedir bilmiyorum ancak oparatör belirlemede kullanılabilecek bir kavram değil.Ayrıca eksik bilgi verdiğin için SAM ile daha önce aktivasyon yapmış kişiler kullanabilir cihazlarını ama restore ettiysen ve sam yedeğini almadıysan tekrar SAM ile kullanman mümkün değil.Sizin LL yazıyorsa att dir.Sıkıntı çıkacağını sanmam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim kullandığım yöntem

Herkese kolay gelsin.

Unlock alıcam da ne kadar guvenlı yanı bundan 2 gun kullanıp tekrar kılıt yersem geveydende olmak var ondan korkuyorum :D

Unlock yapanda At&t çalışanı muhtemelen...

• Adamlara mail attım, gelen cevaba bakın. Anca benim şansıma olur böyle şeyler

quote:

Good Day,

We are sorry for any extra troubles, due to AT&T update on system for
    Apple IPHONE 5, some orders did not go process. We will reprocess the
    order for and have an answer within 24 hours. We are sorry about this.
    Thanks for being understanding.

Regards
    UNLOCKFUSION
  • Bu unlockfusion kullanarak yaptırdıgım son ik işlemde de sıkıntı yasadım..Arkadasım geveyle kullanıyordu telefonu 4.3.3 idi versiyon.Unlock fusiondan mail gelince baseband koruyarak versiyonu 5.1.1 e yükselttik fakat bu sefer No Service hatası almaya basladık.Sizce bunun sebebi ne olabilir arkadaslar.baseband korumadan restore etmeye de korkuyorum acıkcası.Çünkü telefon ipod a dönebilir.Bikaç yerden imei sorgulaması yaptırdım..Hepsinde unlocked görünüyor..fakat yine de emin olamıyorum..Bu no service hatası acaba direk baseband dahil 5.1.1 e update etsem geçer mi.bilgisi olan arkadasım varsa yardımcı olursa cok sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bleda

Bu unlockfusion kullanarak yaptırdıgım son ik işlemde de sıkıntı yasadım..Arkadasım geveyle kullanıyordu telefonu 4.3.3 idi versiyon.Unlock fusiondan mail gelince baseband koruyarak versiyonu 5.1.1 e yükselttik fakat bu sefer No Service hatası almaya basladık.Sizce bunun sebebi ne olabilir arkadaslar.baseband korumadan restore etmeye de korkuyorum acıkcası.Çünkü telefon ipod a dönebilir.Bikaç yerden imei sorgulaması yaptırdım..Hepsinde unlocked görünüyor..fakat yine de emin olamıyorum..Bu no service hatası acaba direk baseband dahil 5.1.1 e update etsem geçer mi.bilgisi olan arkadasım varsa yardımcı olursa cok sevinirim..

bende satın aldım unlocked yazıyor güncelledim telefon kilitlendi

tekrar mail attım açılamayacağını söylediler :(

ücretimi iade ettiler iphone ipod oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: barisemirankara

quote:

Bu unlockfusion kullanarak yaptırdıgım son ik işlemde de sıkıntı yasadım..Arkadasım geveyle kullanıyordu telefonu 4.3.3 idi versiyon.Unlock fusiondan mail gelince baseband koruyarak versiyonu 5.1.1 e yükselttik fakat bu sefer No Service hatası almaya basladık.Sizce bunun sebebi ne olabilir arkadaslar.baseband korumadan restore etmeye de korkuyorum acıkcası.Çünkü telefon ipod a dönebilir.Bikaç yerden imei sorgulaması yaptırdım..Hepsinde unlocked görünüyor..fakat yine de emin olamıyorum..Bu no service hatası acaba direk baseband dahil 5.1.1 e update etsem geçer mi.bilgisi olan arkadasım varsa yardımcı olursa cok sevinirim..

bende satın aldım unlocked yazıyor güncelledim telefon kilitlendi

tekrar mail attım açılamayacağını söylediler :(

ücretimi iade ettiler iphone ipod oldu

Hocam banada aksam uzerı maıl geldı unlockfusıondan telefonunuz acıldıgına daır. cihazım geveyli 5.1.1 sürüm basebandı 04.10.01 şimdı korkuyorum restore yapmaya sam ile deactive yaparak denedim olmadı.birde 5.1.1 sürümde ne yapayım 5.0.1 e mi indirmem lazım basebandı koruyarak sh kaydım var. ama gevey kart yuvasını çipsiz kullanıyorum orinal kart yuvasımı almam lazım kart yuvam yok ondan mı yapamıyorum acaba:)

• bir cok unlock islemi yaptirdim ebay uzerinden sadece 1 tanesinde sıkıntı yasadim onda da cihaz sahibininde tavirlarindan anladigim kadari ile cihaz calinti veya kayip olarak bildirilmis sanirim.
    unlock maili gelmesine ragmen aktive olmadi cihaz bir türlü.
    SAM ile yaptiginiz islemde sebeke gelmiyorsa malesef unlock isleminizde sıkıntı olabilir korumasiz firmware yükseltmeyin derim.
  • Arkadaşlar bende bişi sormak istiyorum.

Bir arkadaşımda geveyli iphone 4 var att. Yakın arkadaşım olduğu için yardımcı olmaya çalışıyorum şuan. Unlock fusion a ödemeyi dün 20:00 da yaptım hala açıldığına dair bilgi gelmedi. Ödemeden sonra ımeı bilgisini girdim buraya kadar sorun yok.

Ayrıca mail gelince de ben direk ios5 e güncelleyecektim basebandı korumadan. Şimdi yorumları okuyunca gözüm korktu diyebilirim. Basebandı koruyarak yükseltsem sorun olur mu? Gördüğüm kadarı ile bir arkadaş denemiş olmamış. Var mı bir fikriniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Carmichael

Adamlara mail attım, gelen cevaba bakın. Anca benim şansıma olur böyle şeyler

quote:

Good Day,

We are sorry for any extra troubles, due to AT&T update on system for
    Apple IPHONE 5, some orders did not go process. We will reprocess the
    order for and have an answer within 24 hours. We are sorry about this.
    Thanks for being understanding.

Regards
    UNLOCKFUSION

tekrar mail attın mı peki?
  • Att lerde sorun olmuyor diye biliyorum. LL ile biten model numaralarinda imei 01 ile basliyorsa ATT, 99 ile basliyorsa imei ATT degil verizon belkide sprint diye biliyorum. Unlock oldu diye cevap geldikten sonra coustem freamwork ile vs degil son surumum yuklenmesi gerekiyor. Suan en ucuz unlockfusion ebayda. Paypal i olanlar veya alirim diyenler tercih etsin. Unlock olduguna dair mail geldikten sonra itunes uzerinden restore (geri yukle ) butonuna basin. Son surum yuklendikten sonra aktivasyon yaptiginizda Turk sim kartiniz ile unlock islemi neticelenmis olacaktir. Ebayda. Anlama diyenler icin
    http://www.sanalpazar.com/At-t-Iphone-3-3gs-4-4s-Factory-Unlock-sim-Free-yasal__isp4647623/
    Sanal pazari oneririm. 35 lira fiyati var. Sanalpazar, sahibinden gibi sitelerde satisa onay verene kadar saticiya para aktarilmadigi icin paraniz gitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sys123 -- 4 Ekim 2012; 17:03:49 >

• quote:

Apple serverlerinden unlock oluyor bildigim kadariyla. Yani apple serverinden indirmediginiz 5.1.1 surumu bir ise yarayacagini sanmiyorum. Unlock oldugu size bildirilmis ise bence itunesten 5.1.1 geri yukleyi tiklayarak yukleyin ve sonrasinda sim kartiniz takili olarak aktivasyon yapin.

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.