Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Ekran söndü,telefon tepki vermiyor.Lütfen Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1,5 yıllık zenfone 5im var.rootlu.Dün gece gezinirken (şarjı da varken)birden ekran söndü.Sonra da ne tlefon açıldı ne bişey oldu.reset de atılmıyor.bilgisayar da tanımıyor şarj da olmuyor.Ne olmuş olabilir? dün bi düşürmüştüm ama sonra normal çalışıyordu .ondan olduğunu sanmıyorum.çok düştü ama taş gibi sağlamdı hala. Tek yol servis midir?neden olmuş olabilir ve tahminen kaç tl masraf çıkar? teşekürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: pars0622

Arkadaşlar 1,5 yıllık zenfone 5im var.rootlu.Dün gece gezinirken (şarjı da varken)birden ekran söndü.Sonra da ne tlefon açıldı ne bişey oldu.reset de atılmıyor.bilgisayar da tanımıyor şarj da olmuyor.Ne olmuş olabilir? dün bi düşürmüştüm ama sonra normal çalışıyordu .ondan olduğunu sanmıyorum.çok düştü ama taş gibi sağlamdı hala. Tek yol servis midir?neden olmuş olabilir ve tahminen kaç tl masraf çıkar? teşekürler...

Geçmiş olsun. Eğer düşme olayı varsa kesinlikle servis yolu görünmüş demektir. Siz servise gönderin ve şarjı varken birden kapandığını ve açılmadığını yazın. Bir kontrol etsinler, belki ücretsiz yapılabilecek birşeydir. Masraf çıkarsa da size bilgi verirler zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Arkadaşlar 1,5 yıllık zenfone 5im var.rootlu.Dün gece gezinirken (şarjı da varken)birden ekran söndü.Sonra da ne tlefon açıldı ne bişey oldu.reset de atılmıyor.bilgisayar da tanımıyor şarj da olmuyor.Ne olmuş olabilir? dün bi düşürmüştüm ama sonra normal çalışıyordu .ondan olduğunu sanmıyorum.çok düştü ama taş gibi sağlamdı hala. Tek yol servis midir?neden olmuş olabilir ve tahminen kaç tl masraf çıkar? teşekürler...

Geçmiş olsun. Eğer düşme olayı varsa kesinlikle servis yolu görünmüş demektir. Siz servise gönderin ve şarjı varken birden kapandığını ve açılmadığını yazın. Bir kontrol etsinler, belki ücretsiz yapılabilecek birşeydir. Masraf çıkarsa da size bilgi verirler zaten.

Sağolun.Düşme var ama düştükten hemen sonra olmadı.öncesinde milyon kere düşmüştür zaten.Galiba servis yolu gözükecek.Acaba neden oldu?Bana düşme gibi gelmiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Sağolun.Düşme var ama düştükten hemen sonra olmadı.öncesinde milyon kere düşmüştür zaten.Galiba servis yolu gözükecek.Acaba neden oldu?Bana düşme gibi gelmiyor.

İşin içinde düşme olunca bazen anında gidebilir bazen 5dk daha çalışır bazen de 1 gün daha çalışır. Belli olmaz yani.
    Mesela cihaz düştükten sonra birşey yok gibi durur fakat akşam şarja takarsınız ve ekran yanabilir bile.
    Siz servise gönderin bir bakılsın. Belki sadece bir temassızlıktır.

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    umarız basit birşeydir hocam.ben en iyisi bir servise göstereyim.sağolun.
  • Hocam düşmeyle alakası yok aynı şey bana da oldu. Yarın garantiye yollayacağım hatta. Telefonun şarjı %2 civarındaydı ama bitmemişti. Sonra telefon birden kapandı. Şarj falan olmamaya ve açılmamaya başladı. Hiçbir şeye tepki vermiyordu. Benim de 1,5 yıl kullandıktan sonra başıma geldi bu. Muhtemelen batarya ömrü doldu ve kesinlikle garanti kapsamında bir problem. Zenfone 5 ve 6 kullanan birçok kişi bu sorunu yaşamış internetten gördüğüm kadarıyla. Garanti şu sorunu bi halletsin, telefonu biraz daha kullanayım. Sonra bir daha asla Asus telefon almam :)
  • Mert_06 kullanıcısına yanıt
    sonuç ne oldu? az önce benimki de durup dururken ekran simsiyah oldu hiçbir tepki vermiyor. Açılmıyor ekran kapkara oyuncak oldu telefon.
  • Yaklaşık 1 haftalık garanti sürecinden sonra tüm sorunlar çözülmüş şekilde aldım telefonu. Ayrıca düşme sonucu çizilen arka kapağı da ücretsiz değiştirmişlerdi. Tek kötü yanı telefon yazılımının yeniden yüklenmesi ve tüm telefon içeriğinin silinmesi. Ama çoğu şeyi telefon bozulmadan önce yedeklediğim için pek de problem olmadı benim için.
  • Mert_06 kullanıcısına yanıt
    banada 20 gün dediler. silinmesi kötü oldu bir anda gittiği için tüm resimler v.s. kaldı sanırım gidecek hepsi :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert_06

Hocam düşmeyle alakası yok aynı şey bana da oldu. Yarın garantiye yollayacağım hatta. Telefonun şarjı %2 civarındaydı ama bitmemişti. Sonra telefon birden kapandı. Şarj falan olmamaya ve açılmamaya başladı. Hiçbir şeye tepki vermiyordu. Benim de 1,5 yıl kullandıktan sonra başıma geldi bu. Muhtemelen batarya ömrü doldu ve kesinlikle garanti kapsamında bir problem. Zenfone 5 ve 6 kullanan birçok kişi bu sorunu yaşamış internetten gördüğüm kadarıyla. Garanti şu sorunu bi halletsin, telefonu biraz daha kullanayım. Sonra bir daha asla Asus telefon almam :)
    Benim de yaklaşık 4 yıldır kullandığım asus zenfone 5 lite adlı telefonun şarjı 2 civarlarındayken video izlediğim zaman bir ada ekran kapandı fakat bu şarj bitmesinden değildi çünkü telefon şarjda iken izliyordum videoyu titreşim olmadan logo falan çıkmadan anında kapandı ve 2 saattir açılmıyor bilgisayara taktım algılamıyor fakat şarja taktığımda arkası ısınıyor lütfen yardım edin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.