Şimdi Ara

ASUS ZENFONE 5-6 LOLIPOP ROM/YAZILIM/DONANIM-ROOT-GELİŞTİRMELER (SES-PİL) GÜNCEL (218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.407
Cevap
62
Favori
234.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    başkan bir el at bune root yapamıyorum lütfen yardım edin bir türlü bulamadım intarnette
    Bu mesaja eklenen görseller:

• arkadaşlar zenfone 5 lollipop stock romun linki bozuk. elinde olan var mı ?
  • Root yapmayı beceremiyorum. Fm radyoyu çok istiyorum sonsürüm 5.0 yüklü destek olabilecek var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kraldost K kullanıcısına yanıt
    Bu konunun 2. mesajında anlatımı var dikkatlice okursan çok basit bir şekilde kurarsın.

Gerekli dosyaları indirin,
    Sürücüyü kurun, win8 kullanıyorsanız uyumluluk kontrolü yapın, usb debug açık olduğundan emin olun, dosyaları yönetici olarak çalıştırın vs..
    Bu konu artık pek aktif değil ana konuya yazarsanız daha çok kişiye ulaşırsınız..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar elimde şuanda Asus ZenFone 5 T00K modeli var açıkçası bana biraz pasif gibi geldi yani biraz yavaş ve takılmalar oluyor yani titremeler oluyor.Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Sizce rom - root atmalımıyım ?
  • Merhabalar Ben zenfone 5 in sesini arttırmak içi root atmayı düşünüyorum. İlk sayfada 2.21.40.44 için dosyalar var bende 2.22.40.54 var buna olur mu o dosyalar? Başka çözümü var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eren Keleş

telefonu 2014 ekim ayında almıştım. baya dayandı bana ama bazı problemleri var.
    arasıra kulaklık girişine jakı taktığımda telefon donuyor. reset atmam gerekiyor.
    %30 şarj varker kapanıyor.
    bu gün %100 şarjdayken masaya koydum telefonu sabah 7 gibi. öğlen 12de şarjı bitti. greenify programıyla arka plandaki programları sürekli kapalı tutmaya çalışıyorum. whatsap instagram facebook massenger prey hariç. ama böyle bi şarj bitmesi oldu bu gün.
    telefona hangi şarj aletini takarsam takayım kısa süre sonra kablo bozuluyor. telefon psikopat. önceden garantiye gidip şarj soketi değişti o günden sonra dikiş tutmadı yeni kabloların.
    telefonun uzatılmış garantisi var garanti kapsamları nedir bilmiyorum telefonu göndersem ve bataryasının değiştirilmesini jakının değiştirilmesini talep etsem ne olur?

şimdi telefondaki medyaları bilgisayara aktardım bi format atayım diyorum şuanda 5.0 yüklü telefonda. hangi sürümü yüklememi önerirsiniz rootsuz kullanıyorum

Telefon değişikliği talebinde bulunun

• arkadaşlar merhaba. asus zenfone 5 kullanıyorum ve çağrılarda ahize sesi inanılmaz iyiydi. ses seviyesi yarıyken bile kulağıma yaklaştıramıyordum lakin telefonu geçen ay servise yolladığımdan ahize sesi %60 daha düşük. bunu tekrar yükseltmenin bir yolu var mı? yazılımsalsa ne yapmak lazım yada servise tekrar mı yollamak lazım? yardımlarınızı bekliyorum.

Not: telefonun ekranının değiştiği ve sürümünün güncellendiği yazıyor garanti belgesinde.
  • Arkadaşlar selamlar,

Zenfone 5 cihazıma zenmotion eklemek istiyordum. Root'lu ve bootloader kilidi açık cihazıma zenmotion açmak için usb üzerinden komut yolladım. Bir süre sonra komut isteminde işlemin başarılı olduğunu belirten yazı çıktı. Telefon 2-3 defa açılıp kapandı. Fakat daha sonra maximum 10 dk. sürmesi gerektiği belirtilen açılma işlemi 20 dk geçmesine rağmen asus logosu ve yükleniyor animasyonunda dönüp durmaya devam etti. ben de cihazı kapatıp yeniden açtım, olmadı. Droidboot'a girip last successful flash log dediğimde flash yok hatası verdi. tekrar açıp bekliyorum ama logo ekranı aynen devam. ne yapmamı önerirsiniz?

cihaz: a501cg

sürüm: 40.87 lolipop
  • zenfone 5 için lollipop linki bozuk her yerde de aynı link var başka bir link var mı nasıl yapacağım
  • Rom xposed derken sonunda brick yaptım telefonu sanırım.

Şu anda telefonda droidboot a ulaşamıyorum, kırmızı ünlemli yatan android geliyor, oradan recovery ye ulaşabiliyorum ama.

Normal açılırken de yatan android geliyor.

Stok rom da atamıyorum. "adb sideload" ile yüklemeye başlıyor ama "installation aborted" diyor.

Recovery sürümü 1.17.40.16. (droidbot gitmeden en son bunu flashlamıştım.) Başka recovery flashlayamıyorum.
    Firmware 1.17.40.16 yüklemeyi denediğimde cmd işlemi bitiriyor başarılı diyor ama telefonda aborted yazıyor olmuyor.
    Firmware 3.24.40.87 yüklemeyi denediğimde %54 te kalıyor cmd "failed to read command" yazıyor.

Yapacak bir şey kalmış mı, kurtarılır mı ? Yardım lütfen.
  • kozkir kullanıcısına yanıt
    %54 hatasını alıp twrp ile gecko rom kurarak kurtarmıştım cihazımı. belki sizde de işe yarayabilir.
  • wrisked W kullanıcısına yanıt
    Recovery atamaz duruma geldi cihaz, TWRP de kuramıyorum. Droidbot yok. :/

Recoveryden "apply update from adb" seçeneğinden flashlanabiliyor mu recovery ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Güncelleme: Farklı bir tuş kombinasyonu ile bootloader a ulaşabildim. (power+ses artı >logo>power-ses artı+ses eksi)
    Boot, fastboot ve recovery yi yeniden flashlayıp TWRP ile almış olduğum yedeği geri yükledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozkir -- 15 Temmuz 2016; 4:19:02 >
  • Asus zenfone 2 kullanıcısıyım bugun rom için cok ugrastım cwm üzerinden rom attım telefon acılmıyor mod menüsüne atıyor yardım edermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozkir

Recovery atamaz duruma geldi cihaz, TWRP de kuramıyorum. Droidbot yok. :/

Recoveryden "apply update from adb" seçeneğinden flashlanabiliyor mu recovery ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Güncelleme: Farklı bir tuş kombinasyonu ile bootloader a ulaşabildim. (power+ses artı >logo>power-ses artı+ses eksi)
    Boot, fastboot ve recovery yi yeniden flashlayıp TWRP ile almış olduğum yedeği geri yükledim.

evet flashlayabilirsin. Videoyu izle....

https://www.youtube.com/watch?v=boyU1MnI7HU&index=12&list=PLiOqpWPbR4qu9aFe8BWH1clg3UN8grTeL

• quote:

Orijinalden alıntı: Emretas205

Beyler telefonu lolipop a güncelliyorum sizce bi sıkıntısı varmı kitkata göre? 3.24.40.78 L sürümüne güncelliyorum forumda paylaşılana değil

Bence güncelleme, lolipop batarya düşmanı çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Orijinalden alıntı: reddes

Beyler, bu lolipop zenfone 5 ne zaman gelecek. Millet Android Marshal'a geçti biz hala kitkat..

Konunun ilk mesajına bakarsanız Lollipop a geçiş için gerekli yöntemi bulabilirsiniz.

Şuan Kitkat ile kullanımınızı bilemiyorum ancak Lollipop ile ilk zamanlar şarj sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Şöyle ki ben Kitkat 40.54 sürümde tüm gün kullanımda tek şarj ile 4-4,5 saat ekran süresi alırken Lollipop sürümlerinde bu süre 3-3,5 saate geriledi.
    Şuan kitkat 40.54 sürüm şarj konusunda en iyi sürüm bence. Bir çok farklı markada da Lollipop ile şarj süreleri düşüşe geçti.

4 - 4.5 saat ekran süresini nasıl alıyorsunuz? Benim rekorum 3.5 saatti.

1. Telefonda kaç uygulama yüklü?
    2. 4-4.5 saat süreyi kaç saat dilimi içerisinde alıyorsunuz?
    3. Xposed vb neler yüklü?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

quote:

quote:

Beyler, bu lolipop zenfone 5 ne zaman gelecek. Millet Android Marshal'a geçti biz hala kitkat..

Konunun ilk mesajına bakarsanız Lollipop a geçiş için gerekli yöntemi bulabilirsiniz.

Şuan Kitkat ile kullanımınızı bilemiyorum ancak Lollipop ile ilk zamanlar şarj sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Şöyle ki ben Kitkat 40.54 sürümde tüm gün kullanımda tek şarj ile 4-4,5 saat ekran süresi alırken Lollipop sürümlerinde bu süre 3-3,5 saate geriledi.
    Şuan kitkat 40.54 sürüm şarj konusunda en iyi sürüm bence. Bir çok farklı markada da Lollipop ile şarj süreleri düşüşe geçti.

Teşekkürler.

Hocam, 8 ay önceki mesajım o :) Şuan Laser 5,5" e geçtim. O zamanki uygulamalarımı tam hatırlamıyorum fakat baya yüklüydü cihaz. Menüde 120-130 kadar uygulama simgesi vardı yani o şekilde söyleyeyim.
    4-4,5 saatlik ekran sürelerimle ilgili pil grafikleri de paylaşmıştım. Sabah 8 gece 01:00 gibi bir ortalama kullanımım vardır genelde ve bu şekilde almıştım o süreleri. Tabi o mesajlaşmalardan sonra google hizmetleri sağolsun bir tık daha fazla enerji tüketimine başladı.
    Xposed kullanmıyordum. Sadece root yetkileriyle telefon açılışında çalışan uygulamaları durdurmuştum. Bir de bazı kullanmadığım roma gömülü uygulamaları kaldırmıştım.
    Bu arada ekran ışığını hep otomatik ayarın en düşüğü açık şekilde kullanırım. Gözlerimi rahatsız ediyor özellikle geceleri yüksek ışık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Hocam, 8 ay önceki mesajım o :) Şuan Laser 5,5" e geçtim. O zamanki uygulamalarımı tam hatırlamıyorum fakat baya yüklüydü cihaz. Menüde 120-130 kadar uygulama simgesi vardı yani o şekilde söyleyeyim.
    4-4,5 saatlik ekran sürelerimle ilgili pil grafikleri de paylaşmıştım. Sabah 8 gece 01:00 gibi bir ortalama kullanımım vardır genelde ve bu şekilde almıştım o süreleri. Tabi o mesajlaşmalardan sonra google hizmetleri sağolsun bir tık daha fazla enerji tüketimine başladı.
    Xposed kullanmıyordum. Sadece root yetkileriyle telefon açılışında çalışan uygulamaları durdurmuştum. Bir de bazı kullanmadığım roma gömülü uygulamaları kaldırmıştım.
    Bu arada ekran ışığını hep otomatik ayarın en düşüğü açık şekilde kullanırım. Gözlerimi rahatsız ediyor özellikle geceleri yüksek ışık.

Işık gücünü sıfıra indirmeniz fark etmiştir ozaman yada ASUS 3000mah batarya koymuş yanlışlıkla sizin telefona :p

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Işık gücünü sıfıra indirmeniz fark etmiştir ozaman yada ASUS 3000mah batarya koymuş yanlışlıkla sizin telefona :p

Işığı 0 yapmıyordum hocam, otomatik ayarda en düşükte kullanıyordum. Yani ışıklı bir odada %20-30 arası oluyordur, güneşli bir yerde %70-80 oluyordur mesela ama gece tabi %10 da kalıyor. Hatta 40.54 Kitkat ın sevdiğim yanı otomatik en düşük ışıkta manuel ayarın en düşüğünden bile daha fazla kısılabiliyordu karanlık bir ortamda ışık. Bu sayede 5 saat ve üzerine çıktığım zamanlar olmuştu.

• 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.