Şimdi Ara

ASUS ZENFONE 5-6 LOLIPOP ROM/YAZILIM/DONANIM-ROOT-GELİŞTİRMELER (SES-PİL) GÜNCEL (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.408
Cevap
62
Favori
234.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu telefonun tüm yedek parçaları elimde var, lasım olanlar mesaj atabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orjinal rom bar bende twp recovery ile custom rom yuklesem uygulamalr gider mi kalir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • T00J modelli telefone MONTANA Rom donma sorunu yaşatır mı? Farklı bir rom ile çok fazla donma sorunu yaşıyordum, .54 Kitkat sürümünü kurdum. Fastboot ve sideload kullanarak kurulumu yaparken stock rom arşivi içerisindeki dnx ve ifwi dosyalarını kullandım fakat şu anda bootloader açık mı kapalı mı bilmiyorum, çünkü telefon yine dondu. Donma sorununu nasıl aşabilirim? ZenfoneAssist denendi, çalışmadı.
  • Merhaba, lolipop sürümü için root yapmayı anlatan bir yer bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

• Zenfone 5 ses diğer telefonlara göre az cikiyo ses sorununu halledebilen varmı lollipop yüklü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuriBoyaka -- 12 Aralık 2016; 22:12:48 >
  • Arkadaşlar merhaba, elime çökmüş durumda bir asus zenfone6 geçti. Daha önce hiç kullanmadığım bir telefon. Kendi telefonum serviste olduğu için geçici olarak bunu kullanmak istedim. Dün akşamdan beri bakınıyorum ama yapamadım. Recovery sayfasını açabiliyorum sadece, telefonu açmaya çalışınca usb simgesi gelip sonra telefon kapanıyor. Sorunumun çözümünü bilen biri yardımcı olabilir mi ?
    Edit : e can't open /tmp/update-script.log bu hata yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeCola -- 15 Aralık 2016; 23:58:30 >
  • Arkadaşlar bu Asus Zen5'e hala lolipop niye gelmedi hiç gelmeyecek mi? Benim Samsung tablete Marshallmallow geldi Asusta hala kitkat var ne biçim iş anlamadım.
  • reddes kullanıcısına yanıt
    Lolipop geldi ama manuel olarak geldi. Lolipop geçmek için Asus'un sitesinden gerekli dosyaları indirip telefonunuza atmanız gerekiyor. Pek çok kere forumda paylaşıldı, biraz geri giderseniz bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 13th Patronus

Lolipop geldi ama manuel olarak geldi. Lolipop geçmek için Asus'un sitesinden gerekli dosyaları indirip telefonunuza atmanız gerekiyor. Pek çok kere forumda paylaşıldı, biraz geri giderseniz bulabilirsiniz.

Kardeşim geri gidip bakacak kadar zamanım yok bu yüzden sordum. Dün indirip yükledim teşekkür ederim.
  • 4.2.2 root yapamadim root oldu diyor hemen bat dosyasina tiklayinca bootloaderi acmistim onceden o yuzdenmi aceba.

• Merhaba,
    Telefonun usb girişi çalışmıyor ve telefonda ROM yok.
    sd card'dan adb ROM yükleyebilirmiyim?
  • Zenfone 6 cihazıma twrp 3 kurarken bir şeyler ters gitti ve kurulumun yarısında hata verdi. Cihaz şuanda recovery moduna ve bootloader menüsüne girmiyor. Ama çalışmasında bir problem yok. Normal şekilde açılıyor. Ne yapmam gerekir?
  • Uzun zamandır kenarda yatan zf5 cihazimi kullanmam gerekti ve sirasiyla lolipop rr rom ve shell rom 3 e gectim. 5.2 indirme linkleri kirik diye indiremedim. herneyse telefonla konusurken 2 dk sonra telefon reset atıyor. bu konu hakkında bilgisi olan varmı stock romda vs hiç konuşma yapmadım o yüzdeb stockta aynı problem varmı bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mlbozkurt

Uzun zamandır kenarda yatan zf5 cihazimi kullanmam gerekti ve sirasiyla lolipop rr rom ve shell rom 3 e gectim. 5.2 indirme linkleri kirik diye indiremedim. herneyse telefonla konusurken 2 dk sonra telefon reset atıyor. bu konu hakkında bilgisi olan varmı stock romda vs hiç konuşma yapmadım o yüzdeb stockta aynı problem varmı bilmiyorum

sorun kernelle ilgili çift tıklama ile uyanma modlu kernellerin ortak sorunu.

Lolipop kullanmak istiyorsan stock ve hafifletilmiş ve modlanmış rom ki ben bunu kullanıyorum diğer cihazda [ROM][STOCK][LP][5.0]mnml STOCK ROM 5.0.2https://forum.xda-developers.com/zenfone-5/development/mnml-stock-rom-5-0-t3421450

veya cm tabanlı ama bootloder kilitili kapanma ve donma sorunu olmayan rom ise yine lolipop
    [ROM] [5.0.2] [STABLE] CyanogenMod 12.0 [Locked Bootloader]https://forum.xda-developers.com/zenfone-5/orig-development/rom-cyanogenmod-12-0-zenfone-5-t3597279

yok ben androd 7.1 kullanayım diyorsan
    [ROM] [7.1.x] Unofficial LineageOS 14.1 Nightly Builds https://forum.xda-developers.com/zenfone-5/orig-development/rom-unofficial-lineageos-14-1-nightly-t3529687

ama 7.1 den lolipop a dönmek için stock lolipop recovery yüklemen lazım brick edersin veya full adb ile img leri atarsın.
    tabi full data ve wipe yapman sorunları sıfıra indirir

uzun denemelerim ve diğer kullanıcıların ortak kanaatidir yine de tercih senin
    yani fazla romlarda kendini yıpratma hepsi ayrı bir garabet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 27 Mayıs 2017; 19:55:37 >

• hocam stock az oynanmis bir rom attim simdilik iyi.

Arkdaşlar boş vaktimde deneme amaçlı zenfone 5 e eski g2 bataryamı portlamayı denedim başarılı oldu. sizde yapabilirsiniz 3000mah oldu telefon. tabi g2 bataryası eski oldugundan sıfır takacam yakın zamanda

• quote:

hocam stock az oynanmis bir rom attim simdilik iyi.

Arkdaşlar boş vaktimde deneme amaçlı zenfone 5 e eski g2 bataryamı portlamayı denedim başarılı oldu. sizde yapabilirsiniz 3000mah oldu telefon. tabi g2 bataryası eski oldugundan sıfır takacam yakın zamanda

nasıl yapılacağı hakkında bilgi verirsen memnu oluruz tabi teknik bir konu ise video gerekli olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

quote:

nasıl yapılacağı hakkında bilgi verirsen memnu oluruz tabi teknik bir konu ise video gerekli olabilir

Aslında pek teknik bir yanı yok resimde görüldügü gibi batarya ve üstündeki levha çıkarılıyor. Bataryadaki çip g2 nin bataryaya takılıyor. +- kutuplar ters oldugu içim çapraz lehim atılarak kısa devre olmayacak şekilde yerleştiriliyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

quote:

Aslında pek teknik bir yanı yok resimde görüldügü gibi batarya ve üstündeki levha çıkarılıyor. Bataryadaki çip g2 nin bataryaya takılıyor. +- kutuplar ters oldugu içim çapraz lehim atılarak kısa devre olmayacak şekilde yerleştiriliyor

TEŞEKKÜRLER USTAM g2 bataryasını orjinal mi aldın link varmı webden aldıysan fiyat?
    yani ortalama bir fikir olsun. pil değişimine gelince bu formada çok kişi bahsettiğini
    görmeden yapamayacak galiba. acizane fikrim bir video ile tıklama rekoru kırarsın gerçekten :)
    Tabi bunu daha önce mistik hintliler keşf etmediyse :(

edit: tamam diğer formda paylaşmıssın

3000 mAh Orijinal Yeni 2017 BL-T7 BLT7 Li-Ion Pil LG G2 D802 Pil Optimus G2 D801 D800 LS980 VS980 Değiştirme parçaları
    http://s.aliexpress.com/uINNBNN7

(from AliExpress Android)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 31 Mayıs 2017; 8:20:30 >

• arkadaşlar rom root işlerinden anlamadığım için forumlardan baktığım kadar yapim dedim elime yuzume bulaştırdım. telefon açılmıyor. Bunu servise göndersem parasıyla yapar mı ? ya da aranızda parasıyla yapacak olan var mı ?
  • arkadaşlar milano88 usta Romu güncelledi.

[ROM][STOCK][LP][5.0]mnml STOCK ROM 5.0.3 by milano88

https://forum.xda-devel...l-stock-rom-5-0-t3421450

Changelog: 2017.06.16
    Clean .87 ASUS firmware
    All apps updated
    Settings menu redesigned
    Added Gecko ROM customizations ( thanks to @legolaas )
    Modified viper4android very good sound performance
    Some fixes and improvements
    Very stable and fast ROM

https://drive.google.co...9OZnRWF0OUZZVUV6Zmc/view

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.