Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU] (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.266
Cevap
59
Favori
229.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

Merhaba hocam.
    Öncelikle hangi cihazı ve hangi yazılımı kullandığınızı belirtebilirseniz daha net yardımcı olabiliriz.
    Genel olarak yardımcı olmak için;
    hesap makinesi uygulamasına girip .12345+= tuşlayıp test menüsüne girin. Single test kısmından altlarda proximity test bölümüne girin. Yakınlık sensörü testinde elinizi ekranın üst kısmına doğru yaklaştırıp uzaklaştırın ve tekrar yaklaştırın. Bu şekilde testi geçerseniz sensörünüzde sorun yoktur. Wipe cache işlemi ile muhtemelen sorununuz çözülecektir.
    Laser 5" ve 6" için bu sorunla ilgili bir güncelleme yayılanmıştı diye hatırlıyorum.

Hocam öncelikle çok teşekkürler.

Asus Zenfone 2 Laser 5.5" olan modeli kullanıyorum. ZE550KL gibi bir kodu vardı yanılmıyorsam. Android sürümü 6.0.1 ve en son gelen güncelleme yüklü.

Bahsettiğiniz testi hemen uyguladım. Sorunsuz olarak geçti.

Wipe Cache işlemini de deneyeceğim. Fakat uluslararası forumlarda konuyla ilgili çokça şikayet var ve gördüğüm kadarıyla henüz net bir çözüm sağlanabilmiş değil. Benim özelimde telefonumdan çok çok memnunum maşallah. Tam bir fiyat/performans canavarı olduğunu düşünüyorum. Ancak şu yaşanan konu ciddi anlamda cihazdan soğutmaya başladı beni. Telefonu kapatamamak, karşıdakinin kapatmasını beklemek, sesli yanıt sistemlerinde kodlama yapamamak falan facia bir durum. Bakalım, inşallah biran önce düzelir.

Wipe Cache sonrası düzelmezse Asus Türkiye'ye bir mail atacağım, belki ilgilenilir.

Tekrar sağolun.

• Aynı cihazı kullanıyoruz hocam. Ben son güncellemeyi yüklememiştim, ondan önceki sürümde kullandım uzun süre ve böyle bir sıkıntı yaşamadım. Bahsettiğiniz durum tabi çok sıkıntılı. Test menüsünde sorunsuz çalıştıysa donanımsal bir sorununuz yoktur.
    Format atmanız veya bir alt versiyona geçmeniz de sorunu çözecektir ancak veri kaybı yaşamadan sorununuzu çözebilmeniz için öncelikle wipe cache i deneyin.
    Bir de telefonunuzu güvenli modda kullanmayı ve arama yapmayı deneyebilirseniz son güncel yazılımdan kaynaklı bir sorun mu yoksa cihazınıza sonradan yüklenen bir uygulamadan mı kaynaklı onu tespit edebiliriz bu şekilde.
    Güvenli mod sizin sonradan yüklediğiniz uygulamaları devre dışı tutarak telefonu çalıştırır.
    Telefonunuzu güvenli modda başlatmak için güç tuşuna basılı tutun, çıkan kapatma menüsünden kapat a basılı tutun, ekrana gelen güvenli mod seçeneğinde tamam a tıklayın.
    Güvenli moddan çıkmak için telefonu yeniden başlatmak yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar aklı olan asus filan almaz.benim telefonu koltuktan halının üstüne düşürmem ile hoparlör arızalandı.nette bu konuda bir çok şikayet mevcut.biraz daha pahalı bir şey alın ama asus almayın.
  • ZE500KL için 17,09MB güncelleme geldi şimdi..

Remove "arcsoft" words form sıper resolution yazıyor bir yenilik olarak ama akşam güncelleyebilieceğim..Bakalım neler olmuş..
  • Arkadaşlar iyi forumlar, bende 5,0 inc lik modelden kullanıyorum, benim bir sirum olacak kameradaki modlarda bulunan timelapse yani zaman atlatma özelliğini kullanarak fotograf cekebilen varmi? Benim çektiğim tüm resimlerde ışık patlaması oluşuyor ( tum resimleri karanlik ortamda çekmeme rağmen) bunun bir ayarı varmı acaba, bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ergoben

ZE500KL için 17,09MB güncelleme geldi şimdi..

Remove "arcsoft" words form sıper resolution yazıyor bir yenilik olarak ama akşam güncelleyebilieceğim..Bakalım neler olmuş..

+1

Security falan yazıyordu. Güncellemenin içeriğini bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cells

arkadaşlar aklı olan asus filan almaz.benim telefonu koltuktan halının üstüne düşürmem ile hoparlör arızalandı.nette bu konuda bir çok şikayet mevcut.biraz daha pahalı bir şey alın ama asus almayın.

Peki.

• quote:

Orijinalden alıntı: b.b.king

Arkadaşlar iyi forumlar, bende 5,0 inc lik modelden kullanıyorum, benim bir sirum olacak kameradaki modlarda bulunan timelapse yani zaman atlatma özelliğini kullanarak fotograf cekebilen varmi? Benim çektiğim tüm resimlerde ışık patlaması oluşuyor ( tum resimleri karanlik ortamda çekmeme rağmen) bunun bir ayarı varmı acaba, bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

5,5" kullsnıcısıyım hocam. Time-lapse ı az önce kullandım denemek için. Bir sorun yok. Acaba manuel moddaki ayarlarınızdan mı kaynaklanıyor o sorun. Otomatik moda girip bir fotoğraf çektikten sonra tekrar time-lapse ı dener misiniz.
    Olmazsa kamera uygulamasında ayarları varsayılana döndürmeyi deneyebilirsiniz.

• cells C kullanıcısına yanıt
    Şans meselesi hocam. Ben de iki defa mermer zemine düşürdüm yaklaşık 1.5 metreden ama ne çizik kırık oluştu ne de herhangi bir problem çıktı. Bu arada koruma camı ya da kılıf da kullanmıyorum. Tamamen şans meselesi.
    Düşürdüğünüz için suçlu olan sizsiniz maalesef, asus değil.
    Ayni olay emin olun o pahalı markalar da dahi başınıza gelebilirdi. Bence biraz daha dikkatli kullanmaya bakın.

• Asusun milyon tane dandik anlayisi var ama arabanin kontrolunu kaybettim direge carptim diyerek markayi suclamaktan farksiz dusurunce kirildi,bozuldu demek.

• Arkadaşlar 5" için en son gelen 17 MB güncellemeden sonra "sistem güncellemesi" uygulamasının üzerinde hep "1" yazıyor sanki güncelleme varmış gibi.
    Wipe Cache yaptım, 3-5 kere yeniden başlattım fakat o "1" yazısı gitmiyor. Ne yapmak lazım?
  • Kardeşim ana ekranda telefon uygulamasını aç en üst sağda 3 nokta var tıkla ordan ayarlara gir arama ekranı ayarından yakınlık sensörü kapalı olabilir bi dene

• quote:

Orijinalden alıntı: hanibene

Kardeşim ana ekranda telefon uygulamasını aç en üst sağda 3 nokta var tıkla ordan ayarlara gir arama ekranı ayarından yakınlık sensörü kapalı olabilir bi dene

Eyvallah hocam. Bunu da denemiştim zaten. Yakınlık sensörü açık. Kapatınca da telefonla konşurken ekran açık olduğundan bazı yerlere basılabiliyor..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leon81

Şarj konusunda çok mağdurum şarj dayanmaz oldu akşama kadar giden şimdi aynı kullanımla öğleni zor çıkarıyor kulanmazken bile gözümün önünde tereyağı gibi eriyor pile bakıyorum olur olmaz şeyler bataryayı kullanıyor görünüyo

Güncellemeden sonra wipe cache işlemi yapmadınız anlaşılan. Böyle bir güncellemeden sonra kesinlikle wipe cache şarttır. Hatta factory reset bile tavsiye ederim.

Wipe cache işlemi için,
    Cihazınızı kapatın.
    Ses kısma tuşuna basılı tutun ve güç tuşuna 2 saniye kadar basılı tutun.
    Asus logosu görününce güç tuşunu bırakın.
    1 saniye kadar sonra da ses tuşunu bırakın.
    Recovery menüsü açılacak.
    Bu menüden ses tuşlarıyla "Wipe Cache" işlemine gelip güç tuşuna basın.
    Genelde kısa sürse de bazı cihazlarda 3-4 dk sürebildiği oluyor. Kesinlikle müdahale etmeyin.
    İşlem tamamlanınca "Reboot system now" ı seçip cihazı yeniden başlatın.

Not: Wipe cache işleminde herhangi bir veri kaybı olmaz. Yanlışlıkla Wipe data veya Factory reset işlemlerini uygularsanız tüm verileriniz silinecektir.

Hocam wipe cache işleminde herhangi bir dosya, uygulama ya da bir veri kaybetmiyoruz yanlış okumadım değil mi?

Bi yerde okumuştum, wipe data ya da cache işleminde veri kaybı olabilir yazıyordu sanırım.

• Cuma günü 6 inç 3 GB modelini alarak aranıza katıldım.

Marshmallow a geçmeli miyim yoksa Lollipop da mı kalmalıyım??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barlashan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leon81

Şarj konusunda çok mağdurum şarj dayanmaz oldu akşama kadar giden şimdi aynı kullanımla öğleni zor çıkarıyor kulanmazken bile gözümün önünde tereyağı gibi eriyor pile bakıyorum olur olmaz şeyler bataryayı kullanıyor görünüyo

Güncellemeden sonra wipe cache işlemi yapmadınız anlaşılan. Böyle bir güncellemeden sonra kesinlikle wipe cache şarttır. Hatta factory reset bile tavsiye ederim.

Wipe cache işlemi için,
    Cihazınızı kapatın.
    Ses kısma tuşuna basılı tutun ve güç tuşuna 2 saniye kadar basılı tutun.
    Asus logosu görününce güç tuşunu bırakın.
    1 saniye kadar sonra da ses tuşunu bırakın.
    Recovery menüsü açılacak.
    Bu menüden ses tuşlarıyla "Wipe Cache" işlemine gelip güç tuşuna basın.
    Genelde kısa sürse de bazı cihazlarda 3-4 dk sürebildiği oluyor. Kesinlikle müdahale etmeyin.
    İşlem tamamlanınca "Reboot system now" ı seçip cihazı yeniden başlatın.

Not: Wipe cache işleminde herhangi bir veri kaybı olmaz. Yanlışlıkla Wipe data veya Factory reset işlemlerini uygularsanız tüm verileriniz silinecektir.

Hocam wipe cache işleminde herhangi bir dosya, uygulama ya da bir veri kaybetmiyoruz yanlış okumadım değil mi?

Bi yerde okumuştum, wipe data ya da cache işleminde veri kaybı olabilir yazıyordu sanırım.

Wipe Cache'de veri kaybetmezsiniz. Ama factory reset e falan dikkat edin onu yapmayın o zaman veriler kaybolur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrBlackEagle

Arkadaşlar 5" için en son gelen 17 MB güncellemeden sonra "sistem güncellemesi" uygulamasının üzerinde hep "1" yazıyor sanki güncelleme varmış gibi.
    Wipe Cache yaptım, 3-5 kere yeniden başlattım fakat o "1" yazısı gitmiyor. Ne yapmak lazım?

Arkadaşlar aynı sorunu yaşayan var mı? Güncelleme yapılalı kaç gün oldu fakat o 1 yazısı hala gitmedi.
  • Bu telefona 800 lira verip halen mantıklı mı? Yoksa HTC Desire 820 ya da Lenovo K5 Plus mı?
  • Bana asusa ayar yaptım diye 7 gün ban yapan kimse.

Şimdi de yorumlarımı siliyor.

Ne yaparsanız yapın.

Asus artık telefon piyasasında bitmiştir.

Hem verdiği kötü servis hem uyguladığı yanlış fiyat politikası ile yanlış kararlara imza atmışdır.

Kendi şahsi fikrim tüm sorumlu da bora aras dır.

Silinen yorumunu yeniden koyacağım.

Eğer yeniden yorumum silinirse.

Bu donanım haber forumu üretici firmaların eline geçmiş ve yandaş haberler yapılıyor demektir.

Ve bende üyeliğimi sileceğim.

İşte gerçekler.

https://youtu.be/NI8qe1dW_uM

hızlı sarj bile etkin değil telefonda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Video'nun açıklamalarında kutu içinden çıkan adaptörün hızlı şarj destekli olmadığını yazmış eleman. Öyle ise nasıl hızlı şarj olsun telefon. Fiyat politikası açısından pek de yerilecek tarafı yok. Satın aldığımda aynı fiyata daha iyisi yoktu. Uzun süre de öyle gitti. Ha müşteri odaklı olmaması ve bir sürü farklı şey için zaten kıyasıya eleştiriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 20 Kasım 2016; 16:24:59 >
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.