Şimdi Ara

☆☆ ASUS ZenFone 2 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü ☆☆ (565. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
137
Favori
460.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen iPhone cihazlar hariç android telefonlarda bir üst sürüme geçtiğin zaman format atmak zorunluluk gibi bir şey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muxo kullanıcısına yanıt
    Atilmazsa hata veriyor eski program artıkları kasma donma yapar arkadaşın problemi de altiya geçer geçmez format atmaması bende geçtim iki ay önce altiya hemen hemem bastım formatı öyle çök bi problem yaşamadım ufak tefek bu brezilya sürümü eminim daha stabildir birde altida sevmedigim bir olay herşeye izin istemesi cclenar kullaniyordum 6da çalışmıyor tek tek programların on bellek temizliğini elle yapıyordum buda beni sıktı wifi acik olsa bile eve geliyordum ekrani acincaya kadar bağlanmiyordu yani küçük problemler

• quote:

Orijinalden alıntı: Esenboğa 5

Atilmazsa hata veriyor eski program artıkları kasma donma yapar arkadaşın problemi de altiya geçer geçmez format atmaması bende geçtim iki ay önce altiya hemen hemem bastım formatı öyle çök bi problem yaşamadım ufak tefek bu brezilya sürümü eminim daha stabildir birde altida sevmedigim bir olay herşeye izin istemesi cclenar kullaniyordum 6da çalışmıyor tek tek programların on bellek temizliğini elle yapıyordum buda beni sıktı wifi acik olsa bile eve geliyordum ekrani acincaya kadar bağlanmiyordu yani küçük problemler

hocam yanlış bir şey yapmamak için soruyorum, fabrika ayarlarına döndürmek ile hard reset yada sizin yaptığınız format atmak arasındaki fark nedir, nasıl yapılır?

• quote:

Orijinalden alıntı: muxo

Aynen iPhone cihazlar hariç android telefonlarda bir üst sürüme geçtiğin zaman format atmak zorunluluk gibi bir şey

hocam bu son uygulamaları kapatırken bellekte temizleniyor hani 6 da, onu kapatmak mümkün mü, 5 teki gibi direk son uygulamaları tek tıkla kapatmak istiyorum, o bellek temizleme orada olmamış gibi.

dip not ; android 6 da ters çevirince sessize alma özelliği gelmiş çok hoşuma gitti, birde asus arama ekranı her güncellemede dahada bir güzel oluyor sanki.

• newrophat kullanıcısına yanıt
    Yukarıda linki var arkadaşım YouTube'da var hard reset cihazı tam temizlik yapar onu mutlaka yap cihazın nefes alır

• Arkadaşlar merhaba en üst model 2.23 lük ve 32 depolama li zenfone var bende de ekran sürem 4 saati geçmiyor 5 ten 6 ya geçsem bu süre uzar mi? birde bilmiyorum başına gelen var mı müzik dinliyorum kapatıyorum müzik çalar ı bi kaç saat sonra tekrar müzik dinlemek için açtığımda 5 sn çalıp duruyor telefonu resetlemeden düzelmiyor bunu yaşayan oldu mu tesekkurler

• Hafiza kartını cikarip tekrar takin.

• 2 günün özetini geçiyorum ;

android 6'ya geçtim , ufak saliselik takılmalar oldu . haliyle takıntılı birisi olarak sinir oldum. menü tuşunun yanındaki (sağ altta) son uygulamarı gösteren tuşta hepsini kapat dediğimde ram temizlemede yapıyordu , bunun sistemi aslında yavaşlattığını farkettim . daha sonra bildirim çubuğundaki hızlı başlat simgelerinin geç tepkimeler verdiğini farkettim . en barizi bluetooth simgesi 3-4 saniye geç cevap veriyordu , keza mobil veride açarken sıkıntı yok fakat kapatırken hafif bir takılma söz konusu idi . buradaki arkadaşlarımın tavsiyesi ile HARD RESET işlemini uyguladım . telefon bariz hızlanmıştı evet fakat bahsettiğim sıkıntılar devam ediyordu . bende dayanamayıp tekrar 5 e dönme kararı aldım . şu anda 5 e geçiş yapıyor , inşallah sorunsuz dönerim .

kişisel düşüncelerim ;

android 6 daha çok kullanıcı dostu bir sürüm olmuş . android 6 ile beraber ters çevirince sessize alma özelliği de aktif olmuş , fakat buradaki sıkıntı android 6 nın işe yaramaz olmasından değil asusun bu android sürümünü zenfone 2 ile tam anlamıyla çakışan bir sisteme dönüştürememesi . yani sinek ufak evet ama mide bulandırıyor , beni de o ufak detaylar rahatsız etti . öyle aman aman bir performans yada batarya süresi deneyimim olmadı , lakin android 5 teki o yağ gibi akan telefon hissini alamadım . şeytan dürttü eldeki bir sürü uygulamadan olduk , üzerine birde bir sürü uğraştık durduk . asus android 7 yi verirse onu denerim ama 6 benim için tamamlanmamış bir sürüm hüvviyetinde . aslında o kıytırık takılmalar güncelleme ile düzeltilebilir ama asus pek umursamıyor anlaşılan .

buradan yardımcı olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim . bu sayede telefonla alakalı bir sürü şey öğrendik , dosyaları apkya dönüştürmeyi , yedeklemeyi , telefondan pcye aktarma programlarını falan bir sürü işe yarar şeyde öğrendim bu sayede . o yüzden bu güncelleme işinden pek memnun edici bir sonuç alamasam da güzel bir tecrübe oldu benim için :)

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El feneri cok pil harciyor gozukuyor varmi cozumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Scuderia.

El feneri cok pil harciyor gozukuyor varmi cozumu?

uygulamayı kaldırın tek çözüm o şimdilik
  • Noooluyo ya. Sulandırmyın akideşler.

• arkadaşlar brazil olan 6 dayım ve üstüne bir güncelleme daha almıştım telefon üzerinden.
    5 ten 6 ya geçince memnunum demiştim ama kamera da sıkıntı yaşıyorum.
    bazen kamera siyah ekran oluyor kapatıp açınca düzeliyor.
    bazende görüntü var çekiyor gibi görünüyor ama foto çekmiyor,kameradan çıkıp girince çekiyor.
    yazılımsal sıkıntı olduğu belli ama çözümü belli değil.
    6 da olup başına gelen varmı?
  • Merhabalar, telefonu alalı yaklaşık 1 yıl oldu. Bataryamı hor kullanmamama rağmen pil süresinde gözle görülür bir düşüş yaşıyorum. Yatmadan önce uçak moduna alıyorum, uyandığımda %90'a kadar düşmüş oluyor.

ASUS servisine götürsem batarya değişimi yapılır mı? Garantisi var cihazın.
  • Once no hart reset at cok faydasini görürsün

• kral1840 kullanıcısına yanıt
    Beşe geri dön bakalim arıza hala verirse cihazdandır

• Esenboğa 5 E kullanıcısına yanıt
    herşey siliniyor hocam 5 e dönünce.
    zaten 5 e gelen güncelleme ile telefon kasmaya başladı diye 6 ya geçmiştim.
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

arkadaşlar brazil olan 6 dayım ve üstüne bir güncelleme daha almıştım telefon üzerinden.
    5 ten 6 ya geçince memnunum demiştim ama kamera da sıkıntı yaşıyorum.
    bazen kamera siyah ekran oluyor kapatıp açınca düzeliyor.
    bazende görüntü var çekiyor gibi görünüyor ama foto çekmiyor,kameradan çıkıp girince çekiyor.
    yazılımsal sıkıntı olduğu belli ama çözümü belli değil.
    6 da olup başına gelen varmı?

ayarlar uygulamalar tümüne gelip kamerayı seç, bütün güncellemeleri kaldır öyle dene, daha sonra yeniden güncelle. birde başka kamera uygulamaları yüklü mü, onlarda da aynı sıkıntı oluyor mu yoksa sadece Asusun gömülü kamera uygulamasında mı yapıyor

teşekkürler hocam dediklerinizi deneyip cevap yazarım.
    başka kamera uygulaması yüklemedim,bu dediklerimide arada yapıyor aslında tam lazım olduğunda :)
    Bahsettigin şeyin malesef çözümü yok. Aslında bu bir sorun da değil. 6'da artık böyle olacak. Ayrıca bu bir tek Asus a özgü bir özellik değil. 6.0 lı Samsung cihazlarda da böyle. Bu 6.0ın bir özelligi. Ama alışıyor insan.

• 
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.