Şimdi Ara

Asus XG32VQR Satın aldım, iade ettim... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    12 tane video ve 5 6 tane ekran testi yaptım saolsunlar çok yardımcı oldular.Cihazı daha kasaya götürmeden önümde açıldı bir kasa getirildi istediğiniz kadar inceleye bilirsiniz dendi.2 monitörde şuan masamın üstünde genel olarak aynı anda oyun oynuyorum.Genel bir yazı yazacağım bunla alakalı şuan için yazılıp çizilen hiçbir kusuru yada hatayı almadığımı söyleye bilirim.
  • Alkımm kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın, ben vatan bilgisayar stoklarını hızla tüketiyorum bakalım stok kalmadığında ne yapacaklar :)
  • MaedHrOS kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler panel işi şans birazda bende 3 unude açarız sağlam bulamayız diyordum nokta atış oldu.Bu arada rdr oynarken gölgelenme sıkıntısı farkettim onun çözümü de image düzenleyicisini 5 den 2 ye alarak çözdüm.

Bir an beyninden kaynar sular dökülmedi değil.Hala inceliyorum kesin bir şey vardır diye şuana kadar bulamadım.Fiyati ucuz değil ama zamanında aldığım monitör ile karşılaştırınca fiyatını son derece hak ediyor diyebilirim.Birde 32 inç için 2k sınır sanırım biraz daha büyüse beni rahatsız edermiş.Internet kesik gelsin son bir kaç test daha yapıp oteki monitörümü paketleyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Teşekkürler panel işi şans birazda bende 3 unude açarız sağlam bulamayız diyordum nokta atış oldu.Bu arada rdr oynarken gölgelenme sıkıntısı farkettim onun çözümü de image düzenleyicisini 5 den 2 ye alarak çözdüm.

Bir an beyninden kaynar sular dökülmedi değil.Hala inceliyorum kesin bir şey vardır diye şuana kadar bulamadım.Fiyati ucuz değil ama zamanında aldığım monitör ile karşılaştırınca fiyatını son derece hak ediyor diyebilirim.Birde 32 inç için 2k sınır sanırım biraz daha büyüse beni rahatsız edermiş.Internet kesik gelsin son bir kaç test daha yapıp oteki monitörümü paketleyeceğim.
    cihazın iki temel derdi var biri sürekli piksel çıkması diğeri de photoshop, windows dark mode gibi koyu gri ekranlarda ekranın eğim verilen bölgelerinde değişik şekillerde siyah gölgeler oluşması, evde gördüğüm iz mağazaya gittiğimde bir türlü çıkmadı bir de bu var panel yolda tamir olacak değil ya..

• MaedHrOS kullanıcısına yanıt
    Mağazada çok ışık var farkedilmiyor her şey.Şuan için memnunum kurduğumdan beri oyun oynayamadım adam akıllı habire bir şeyleri test ediyorum.
  • R değil ama VQ modelinde de aynı yatay tarama çizgileri vardı, haftasonu bir yayıncı ofisinde gördüm. Ayrıca ölü piksel de var. Adama yatay çizgileri gösterdiğimde farketti, yani insan aslında görüyor ama algılamıyor çok enteresan. Heryerde olsa belki ben de algılamayacağım ama ekranda sütun halinde soldan 3cm açıkta bir şerit vardı o monitörde. 4 tane de ölü piksel çıktı.

Dediğim gibi herkes çok algıları açık değil ekran büyük 32 inch, çok farketmiyor. Ama benim gördüğüm hiç de Asus'a yakışmayan bir kalite kontrolsüzlük durumu var, bu kadar çok çıkmasının başka açıklaması yok. Sınıfında benzeri ürünlerden 1000TL pahalıya satılık ölü piksel barındıramazsın, seçilmiş paneller kullanacaksın. Samsung'un panelinde sorun varsa başka panel kullanacaksın. Acer Predator Z321 inceledim, LG curved panel her gördüğün soruna dikkat ettim "0" sorundu benim açımdan. Demek ki olabiliyormuş.

• cronus75 C kullanıcısına yanıt
    20 Tane Aynı Ürün 5,5 Milyar Küsüre Satılan Monütörde Işık Sızması,Glow Köşeler Kenarlar Hepsi Aynı Asus

Asus XG32VQR Satın aldım, iade ettim...

İnanmayan Varsa Baksın Kalite Kontrol Diye 1 Şey Yok Gibi Asus Ta Zaten

3 Üncü İadem Olacak Neredeyse Asus Monütör 1 Tane Sağlık Denk Getiremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 9 Aralık 2019; 13:30:1 >

• 21:9 34 inch sonrası 2 yıl kadar 27 inch 16:9 cihaz kullandım. Bu aralar tekrar büyük cihaz bakıyorum. 32/34 inch, 1440P, Kavisli, 144Hz, Freesync (GSync Compatible).
    Bu seviyede HDR kağıt üzerinde olsa da birkaç model HDR400 ve Samsung modeli HDR600. Ama HDR çok da mühüm değil.

Samsung, AOC,Asus, MSI modelleri hep kavisli Samsung SVA paneli kullanmış ve genel olarak bir scanline sorunu var gibi duruyor. Bu konuda çeşitli şikayetler gördüm.

BENQ'nun benzer özelliklerideki modeli olan EX3203R'in incelemelerde panelinin Samsung olmadığı ve muhtemelen AU Optronics AUO M315DVR01 olduğu belirtilmiş.
    BLB şikayeti gördüm birkaç tane. Ama genelde yorumlar iyi.

MSI MAG322CQRV, BENQ EX3203R ve AOC AG322QC4 modeli arasında kaldım. Benq fiyatı yüksek biraz diğerlerine göre AOC da piyasada az kaldı/yok sanırım.

Gördüğüm kadarıyla HB KDV indirimi zamanında bu modelin satışını aktif ediyor. Her model cihaz da TR'ye gelmiyor. 34 inch modeller iyice kısıtlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 18 Şubat 2020; 15:55:57 >

• Ben 34 inch 1500R samsung CJ791 aldım, her açıdan çok memnun kaldım.
  • cronus75 C kullanıcısına yanıt
    Aslında 32 inch 16:9 yerine 34/35inch 21:9 benim için daha öncelikli. Daha önceden 34 inch kullandım. Çözünürlük 2560X1080 olan düz ekrandı bir modeldi. Ama çözünürlük olarak bir rahatsızlık vermedi. Ama o ebatta düz ekran keylifli olmadığından 27 inch monitöre geçmiştim. 21:9 modeller çok kısıtlı ve yok gibi piyasada. En azından eskiden 2560x1080 kavisli olan uygun birkaç model vardı. WFHD benim işimi görecek. Aslında QHD/WQHD bir cihaz almak istemiyorum çünkü onu beslemek için tekrar güçlü bir sistem kurmam gerekir. Oyun işini ağırlıklı olarak PS4 ve XBox'a aktardım. Oyun bilgisayarımı dağıttım. Yerine makul bir sistem kuruyorum. Strateji, RPG oyunları için yetterli gelecektir. 21:9 oranı o taz oyunlar içindaha keyifli buluyorum.

LG34GL750 modeli var mesela. Yurtdışı fiyatı 400USD gibi ama buraya gelmedi. LG modellerinin fiyatlaması çok agresif olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oup59

21:9 34 inch sonrası 2 yıl kadar 27 inch 16:9 cihaz kullandım. Bu aralar tekrar büyük cihaz bakıyorum. 32/34 inch, 1440P, Kavisli, 144Hz, Freesync (GSync Compatible).
    Bu seviyede HDR kağıt üzerinde olsa da birkaç model HDR400 ve Samsung modeli HDR600. Ama HDR çok da mühüm değil.

Samsung, AOC,Asus, MSI modelleri hep kavisli Samsung SVA paneli kullanmış ve genel olarak bir scanline sorunu var gibi duruyor. Bu konuda çeşitli şikayetler gördüm.

BENQ'nun benzer özelliklerideki modeli olan EX3203R'in incelemelerde panelinin Samsung olmadığı ve muhtemelen AU Optronics AUO M315DVR01 olduğu belirtilmiş.
    BLB şikayeti gördüm birkaç tane. Ama genelde yorumlar iyi.

MSI MAG322CQRV, BENQ EX3203R ve AOC AG322QC4 modeli arasında kaldım. Benq fiyatı yüksek biraz diğerlerine göre AOC da piyasada az kaldı/yok sanırım.

Gördüğüm kadarıyla HB KDV indirimi zamanında bu modelin satışını aktif ediyor. Her model cihaz da TR'ye gelmiyor. 34 inch modeller iyice kısıtlı.
    EX3203R takipçilerinden biriyim ama doğru düzgün satıcısı yok.

LG 32GK650F - 32GK850F - 32GK850G arasında gidip geliyorum. Çıldırmamak elde değil yurtdışında 250-300 dolara satılmış bu monitörler.

• Derp kullanıcısına yanıt
    LG modellerine de baktım ama sanırım o ebatta düz ekran yerine kavisli tercih edeceğim. O yüzden 32 de olsa 34/35 de olsa kavisli bir ekran bakıyorum.
    Fiyatlar burada malum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 20 Şubat 2020; 10:47:29 >
  • Arkadasim kendisine almişti o kullaniyordu. Bende 1-2 ay kullandim oyun vs flim lerde bahsettiginiz sorunlari yaşamadik. Hatta baya memnun kaldigimi söylüyebilirim ki benim göz ciddi monitor seçer şuan hala kullaniyor bayada memnun chernobyl dizisini bu monitor de izlemistim bayada begenmiştim. Ya biz şansliyiz Yada bazi panel ler bozuk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell monitörümü satıcamtım sizin yazdıklarınızdan sonra vazgeçtim bu asusu almayı düşünüyordum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.