Şimdi Ara

Asus X550VX-DM254DC i7-6700HQ 12GB 1TB 4GB GTX950M 15.6 FHD ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
7
Favori
22.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "277" olan modeli deneyen varsa kasa kalitesi, klavye ve ısınma sorunu açısından bilgi verebilir mi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bucantrk B kullanıcısına yanıt
    254 siyah modelimi aldınız yoksa 277 mi
  • 254 olan siyah modelini aldım ve şuan için çok memnunum evet kırmızı olmasından kaynaklı klavyede biraz görme sıkıntısı oluyo ama çok fazla değil (benim için çok önemli değil). Kesinlikle ısınma sorunu yaşamadım biraz daha iddialı oyun deneyeceğim bakalım onda napacak onun dışında TN panel olduğu için evet grileşme sıkıntısı oluyo biraz ama yinede görme açısı geniş..Ben çok memnun kaldım..tavsiye ederim
  • bu modelden aldım , 1 hafta olmak üzere, şimdiye kadar bi problemle karşılaşmadım . dizayn müthiş, 6 saat ultra ayarda witcher 2 oynadım max 70 derece gördüm. kasa üzerinde ısı olmadı. ses kalitesi cidden güzel. ilerde bi problem çıkar mı bilemem ama şuanda herkese tavsiye ederim çok iyi laptop.

• quote:

Orijinalden alıntı: brandagamba

bu modelden aldım , 1 hafta olmak üzere, şimdiye kadar bi problemle karşılaşmadım . dizayn müthiş, 6 saat ultra ayarda witcher 2 oynadım max 70 derece gördüm. kasa üzerinde ısı olmadı. ses kalitesi cidden güzel. ilerde bi problem çıkar mı bilemem ama şuanda herkese tavsiye ederim çok iyi laptop.

254 mü yoksa 277 model olan gri kasa mı?

• 277 olan modelin ekran kartı 2 GB, ancak 254 olan modelin ekran kartı 4 GB. Donanım olarak diğer özellikleri aynı.
    Kasa olarak fark var. 277 olan laptop daha az ısınacaktır. Merak ettiğim şu; kasa için 2 GB ekran kartında feda eder miydiniz?

Bu arada benim baktığım laptophttp://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-xx147d-12gb-4gb-gtx-950m-notebook-pmu351594 bu.

Full hd'si çıkmış. Diğer bir sorum 200 TL daha fazla verip full hd panel mi alsam?
  • ALoT_BiTTeR_ kullanıcısına yanıt
    Hocam xx17d modelinin konusunda pek iç açıcı yorumlar okumadım bu konudada arkadaş o pcyi almıstı iade etti 277 modelini aldı. Bir incele su konuyu derim

+ olarak bu pclerde full hd hocam ? 277 ve 254dc de full hd ama tn panel.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=116240020

Bu arada bende 2gb mı 4gb mı tereddütteyim acıkcası suan 2gb cok yeterlidir ve kasa olarak 277 bir adım önde ama ilerde 2 gb ekran kartı yetersiz kalır mı bilmiyorum ben ultra high takıntısı olmayan biriyim medium da filanda oynarım akıcı olması yeterli ama bilmiyorum ne yapsam gönlüm 277den yana ama 254 dede 4gb kart var alacagım pc bni 6-7 sene götürmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 14 Eylül 2016; 22:30:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CLasSy_

Hocam xx17d modelinin konusunda pek iç açıcı yorumlar okumadım bu konudada arkadaş o pcyi almıstı iade etti 277 modelini aldı. Bir incele su konuyu derim

+ olarak bu pclerde full hd hocam ? 277 ve 254dc de full hd ama tn panel.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=116240020

Bu arada bende 2gb mı 4gb mı tereddütteyim acıkcası suan 2gb cok yeterlidir ve kasa olarak 277 bir adım önde ama ilerde 2 gb ekran kartı yetersiz kalır mı bilmiyorum ben ultra high takıntısı olmayan biriyim medium da filanda oynarım akıcı olması yeterli ama bilmiyorum ne yapsam gönlüm 277den yana ama 254 dede 4gb kart var alacagım pc bni 6-7 sene götürmeli

Yanıt için teşekkür ederim. Zamanında x550vx-xx147d laptopunu almaya niyetlenmiştim. Bu yüzden gönderdiğin konuyu okuyordum. Sonrasında maddi durumlardan laptopu almaktan ve konuyu okumaktan vazgeçtim. Ama görüyorum ki baya birşeyler paylaşmışlar. Kaldığım yerden okumaya devam edeyim. Aklımda olan sorulara kesin cevap bulurum diye düşünüyorum.

Hocam Full HD panel sorumu sanırım karıştırdın. Evet bana söylediğin modellerin ikisinde de full hd panel var. Benim karşılaştırma yaptığım 2 pc aslında şunlar;

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-xx147d-12gb-4gb-gtx-950m-notebook-pmu351594
    http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-dm254dc-i7-6700hq-12gb-1tb-4gb-gtx950m-156-freedos-pmu353844 (Sanırım bunu yeni çıkarmışlar. Önceden bu yoktu.)

Full HD panel aradaki 200 TL farka değer mi?

• ALoT_BiTTeR_ kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam anladım soruna cevap verecek bilgiye sahip değilim hocam renkler ve zevkler tartışılmaz bilemiyorum kimisi full hd sever kimisi tınlamaz ama forumdaki yorumlardada hd ve full hd arasında cok fark oldugu yorumlarını gördüm açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALoT_BiTTeR_

277 olan modelin ekran kartı 2 GB, ancak 254 olan modelin ekran kartı 4 GB. Donanım olarak diğer özellikleri aynı.
    Kasa olarak fark var. 277 olan laptop daha az ısınacaktır. Merak ettiğim şu; kasa için 2 GB ekran kartında feda eder miydiniz?

Bu arada benim baktığım laptophttp://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-xx147d-12gb-4gb-gtx-950m-notebook-pmu351594 bu.

Full hd'si çıkmış. Diğer bir sorum 200 TL daha fazla verip full hd panel mi alsam?

Bende 147d modeli vardı aşırı ısınmadan dolayı iade ettim. Şimdi aklımda 277 olan gri modeli almak var çünkü diğer siyah kasa gibi ısınma sorunu yaşamıyor kullananlar. 2 gb 4 gb konusu da pek önemli değil benim için ısınmaması daha önemli sizde takmayın 277 olanı alın bence. Oyunlar da gözle görülür bir fark olmaz o gb meselesi merak etmeyin

• Benim için ekran kartının 4gb olması önemli o yüzden 254 olanı aldım şuana kadar ısınma sorunu yaşamadım, onun dışında klavyenin kırmızı olmasından kaynaklı gece görmek biraz zor oluyo. Kasa plastik orta kalite çok iyi bişey beklemeyin.onun dışında çok iyi bi pc. Ben şuan çok memnunum. Bu arada sadecenotbook da 254 ün fiyatı daha uygun.Bi bakın derim.
  • Asus X550VX-DM277DC i7-6700HQ 12GB 1TB 2GB GTX950M 15.6 ebrardan bunu almayı dusunuyorum fırma ve pc konusunda bılgılenırınızı paylasır mısınız lutfen tesekkurler.Bide ram 8 12 cok fark eder mı ne onerırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m0nsterrr -- 17 Eylül 2016; 18:35:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu bilgisayar önümüzdeki iki yıl için oyunları 768p'de kasmadan oynatır mı? 1080p'de oynamayacağım. Ekran 15.6 olduğu için 768p yeterli. Hatta 720p bile olur ama high ya da ultra ayarlarda kasmasın istiyorum. Elimdeki bir aylık cihazı satıp bunu almayı düşünüyorum. Önümüzdeki iki yıl için GTX 950 768p ve 720p'de sorun çıkarır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 17 Eylül 2016; 21:47:50 >
  • Sinann7 kullanıcısına yanıt
    Invisible kullanıcısına yanıt
    Hocam 4 GB almak bence daha mantıklı. Benim dizüstünde 940M var 2 GB. GTA V'in tüm ayarlarını en yükseğe alınca 2121 MB yapıyor yani 2 GB'ı geçiyor. O yüzden bence 4 almak gerek.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Dostum o ayarları kısabiliyorsun ama 2 gb model de 2 den fazla bellek kullanabilir çünkü ramden ilave yapar biraz yani hiçbir şekilde sorun değil

• 254 modelini bayramdan önce aldım. Şuan için ısınma gibi sorunlarla karşılaşmadım. Oynadığım oyunlar çok üst seviye oyunlar değil. Wow,Cs Go, Smite tarzı oyunlar oynadım. Performans olarak sıkıntı hiç yaşamadım.

Kasa kalitesi iyi olduğu söylenemez. Klavye kullanılabilirliği çok kötü diyebilirim. Bakmadan klavye kullanabilen biri olmama rağmen yer tespiti için arada bakman gerekiyor :). Capslock konusunda tuşun üzerinde değilde hdd ,işlemci ışığının bulunduğu yerde ufak bir led var. Ne kadar kullanışlı tartışılır. Aynı şekilde berbat bir dvd-rom keşke koymasalarmış :). Muhtemel olarak dvd-rom yerine ssd takacağım.

Kısaca klavye ve kasa dışında bu fiyata çok iyi cihaz. Benim için bu iki unsur sıkıntı yaratacak unsurlar değil. Sonuç olarak kasa ile çivi çakmayacağım :). Benim için en büyük kayıp olan kısım klavyenin gece sorun yaratabilecek olması. Bunuda bir şekilde aşarız bakalım :)

Hocam bugün GTA V'te denedim ama dediğiniz RAM'den takviye durumu olmadı. Ayarları en yükseğe aldım fakat video belleğinizi aştınız ayarlarınızı düşürün diye uyarı çıktı ve kabul etmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Hocam bugün GTA V'te denedim ama dediğiniz RAM'den takviye durumu olmadı. Ayarları en yükseğe aldım fakat video belleğinizi aştınız ayarlarınızı düşürün diye uyarı çıktı ve kabul etmedi.

mesela 2 gb kartı olan bir cihazda oyun oynarken gta bellek kullanımı 2100 civarı olabiliyordu msi da ramdan alarak. Asusta belki olmuyordur ama ayarı var onun ya technopatta görmüştüm incelemede. Kasma oluyor mu gta da nasıl performansı ısı değerleri falan
    768p'de yüksek ayarlarda herhangi bir kasma sorunu yok. 940M beklenilenden iyi iş çıkartıyor. Hatta grafikleri normale alıp çözünürlüğü de 720p'ye alınca baya akıcı oldu. Tahminimce 40-45 fps falan almıştır.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.