Şimdi Ara

Asus X550VX-DM254DC i7-6700HQ 12GB 1TB 4GB GTX950M 15.6 FHD ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
7
Favori
22.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeğenime bakıyorum. Oyun ile işim yok .

Asus X550VX-DM254DC de N Vdia 4 GB bağımsız ekran kartı var.

Asus X550VX-DM277DC de G.force 2 GB bağımsız .

oyunlarda bu 4 GB bağımsız ekran kartı daha iyi performans sergilemez mi ?

DM254DC ye bahsettiğiniz Zalman soğutucu takılamaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

takılır tabi neden takınılmasın. 4gb 2gb oyunlarda fark yapmaz hocam ben 277 olanını öneririm metal kasa. diğerinde ısınma sorunu var biraz
  • Sinann7 kullanıcısına yanıt
    soğutucu takılınca bu ısınma sorunu çözülmez mi ?

Ekran kartının markası kapasitesinden daha mı önemli ?
  • quote:

Takılır tabiki ama o cihazı edinmiştim ısınıyor. 2GB olması bir performans kaybı yaratmayacaktir. Tavsiyem o DM277DC modelini edinmeniz. DM254DC kasası kırmızı olduğundan klavye karanlıkta görünmüyor. Bu da bi eksisi.Sağlamlığı açısından da metal kasayı öneririm. Asus bir şey biliyor ki bu eski kasaya dönme ihtiyacı duymuş. Biraz da boyle bakılması lazım. Neden X550JK ve X550JX teki kasayı tekrar kullansın ki ? Diğer kasada bir sorun olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

soğutucu takılınca bu ısınma sorunu çözülmez mi ?

Ekran kartının markası kapasitesinden daha mı önemli ?

Çözülebilir tabiki. Kaliteli bir soğutucu ile bu mümkün. 2GB veya 4GB olması çok farketmiyor ki aradaki fiyat farkına değmez de daha çok GDDR5 veya DDR3 olması farkediyor ki ikisi de GDDR5 o yüzden pek de farkedilmeyecektir.

• DM277DC nin çelik kasa bir üst modeli var mı ?

IPS panelli
  • quote:

DM277DC nin çelik kasa bir üst modeli var mı ?

IPS panelli

Maalesef, olsa bende onu düşünürdüm

• monster önerirmisiniz .

Monster Abra A5 V6.2.1 veya

Monster Abra A5 V7.1.3
  • quote:

DM277DC nin çelik kasa bir üst modeli var mı ?

IPS panelli

Asus TN panel kullanıyor TN panelde gecikme daha az bu yüzden oyun için TN panel iyidir. IPS panel istiyorsanız fiyat daha da kabarıyor malesef Monster ve Dell var. Ama tavsiye etmiyorum ışık sızmaları vb. sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Monster alınacaksa kesinlike giriş seviyesi alınmamalı. Giriş seviyesi için en iyi marka Asus tam bi f/p zaten bu fiyata bu özellik başka hicbir markada yok. 2500TL ye sizi üzmeyecek bir cihaz.

• quote:

monster önerirmisiniz .

Monster Abra A5 V7.1.3

Ben önermiyorum Abra A5 V6.2 modelini kullandım iade ettim. Fan sesi rahatsız edici olabiliyor ve çift fan olmasına rağmen CS GO ultrada 90 derece ısılara ulaşıyor malesef. Kullandıları Clevo anakart ve A-data marka ssd ve ram de sizi ileride uzecektir. Parçalar kalitesiz olduğundan çabucak sorun çıkartıyor. Ayrıca kasası da buram buram kalitesiz plastik kokuyor. Bunları göz ardı edebilirseniz güzel cihaz hızı ve performansı olsun tatmin edici. Kaliteli olan tek yani işlemci ekran kartı ve ekranı başka öne çıkan bir özelliği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Invisible

quote:

monster önerirmisiniz .

Monster Abra A5 V7.1.3

Ben önermiyorum Abra A5 V6.2 modelini kullandım iade ettim. Fan sesi rahatsız edici olabiliyor ve çift fan olmasına rağmen CS GO ultrada 90 derece ısılara ulaşıyor malesef. Kullandıları Clevo anakart ve A-data marka ssd ve ram de sizi ileride uzecektir. Parçalar kalitesiz olduğundan çabucak sorun çıkartıyor. Ayrıca kasası da buram buram kalitesiz plastik kokuyor. Bunları göz ardı edebilirseniz güzel cihaz hızı ve performansı olsun tatmin edici. Kaliteli olan tek yani işlemci ekran kartı ve ekranı başka öne çıkan bir özelliği yok.

Bir kullanıcı olarak verdiğiniz bilgilerden sonra Monster'i eledik.

Asus MH'ye sordum fan yeri varsa fan taktıracağız ya da
    altına soğutucu alacağız .

Dizüstünü IPS panelli bir Led Tv ye bağlayacağımızdan ve

4+8 gb ram, 7200,128 bit, DDR5 , 4 GB paylaşımsız GTX950M , FHD ,
    TN panelin kısa tepkime süresi nedeniyle

X550VX-DM254DC 'i almaya karar verdik .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Invisible

quote:

monster önerirmisiniz .

Monster Abra A5 V7.1.3

Bir kullanıcı olarak verdiğiniz bilgilerden sonra Monster'i eledik.

Asus MH'ye sordum fan yeri varsa fan taktıracağız ya da
    altına soğutucu alacağız .

Dizüstünü IPS panelli bir Led Tv ye bağlayacağımızdan ve

4+8 gb ram, 7200,128 bit, DDR5 , 4 GB paylaşımsız GTX950M , FHD ,
    TN panelin kısa tepkime süresi nedeniyle

X550VX-DM254DC 'i almaya karar verdik .

Hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız. O cihazı daha önce aldım kasayı begensem de karanlıkta klavyeyi görmekte güçlük cekiyorsunuz. Ön kapak alüminyum diğer bölümler plastik malzemeden yapılmış. Ben DM277DC yi kasasının avantajı nedeniyle tercih etmenizi isterdim.

• Teşekkürler .
  • quote:

Teşekkürler .

hocam bir alın bakalım izleniminizi merak ediyorum
  • Sinann7 kullanıcısına yanıt
    277 modelinin 12 gb ramlisini bulabilir miyiz veya taktırabiliyor muyuz hocam ?

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-dm277dc-i7-6700hq-8gb-1tb-2gb-gtx950m-156-freedos-pmu354351

ve
    ASUS X550VX-XX147D bu model ile karsılastırır mısınız ? Performans,kasa kalitesi , ısınma vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 5 Eylül 2016; 19:35:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CLasSy_

277 modelinin 12 gb ramlisini bulabilir miyiz veya taktırabiliyor muyuz hocam ?

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-dm277dc-i7-6700hq-8gb-1tb-2gb-gtx950m-156-freedos-pmu354351

ve
    ASUS X550VX-XX147D bu model ile karsılastırır mısınız ? Performans,kasa kalitesi , ısınma vs.

www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-dm277dc-i7-6700hq-12gb-1tb-2gb-gtx950m-156-freedos-pmu354352

Buyrun 12GB ramlisi ama 12GB ramlisinin çok ısındığında dair söylentiler var her ne kadar doğru bulmasam da. 8GB modeline yönelin bence almışken. Sonradan yükseltmek isterseniz yükseltirsiniz pek de gerekli değil günümüzde. XX147D modelini bizzat kullandım cihaz günlük kullanım da gayet iyi performansı da iyi. İnternette gezinme film izleme gibi islemleri çok rahat ısınmadan yapabiliyor. Onun dışında oyunlarda bir ısınma sorunu mevcut 12GB ramli modelini almıştım ebrardan iade ettim sırf bu yüzden. Yabancı forumlarda vakumlu fanlardan önermişler onları da almayı düşündüm ama bu kadar para vermişken açıkçası ısınma sorunuyla baş etmek istemedim ve iade ettim. DM277DC modeli aynı kasa olsaydı o da tercihlerim arasında olmazdı muhtemelen ama kasa farklı donanım aynı ısınma sorunu da yok gibi gözüküyor suanlik.

• Invisible kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba dün akşam konuşmuştuk. Bugün avm dolaştım ama maalesef almayı düşündüğümüz modeli bırakın X550 hiç bulamadım maalesef :( bu arada ebrarda iade nasıl oldu işletim sistemi yüklemenize rağmen aldılar mı. Kaç gün sonra iade ettiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Invisible kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yüksek ihtimal bu bilgisayarı alacağım biraz daha beklesemmi fiyatda düşme olur mu ? 12 GB modelini almak istiyorum beni kaç sene götürür ? öyle yüksek ayarlarda oyun oynama takıntım yok.Birde 12 GB ramlisinin ısındıgına dair söylentileri bende pek akıl sır erdiremedim ne alaka diyor insan :) teşekkürler XX147D modelini bırakıyorum o zaman bunu takip ediyim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meleklerinincarlisi

Hocam merhaba dün akşam konuşmuştuk. Bugün avm dolaştım ama maalesef almayı düşündüğümüz modeli bırakın X550 hiç bulamadım maalesef :( bu arada ebrarda iade nasıl oldu işletim sistemi yüklemenize rağmen aldılar mı. Kaç gün sonra iade ettiniz?

Ürünü 2 hafta kullandım iade ettim ertesi sabah iade ücretini gönderdiler. Tavsiye ediyorum bu yüzden gayet yardımcı oluyorlar sadece ürünü temiz kullanın ve eksiksiz gönderin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.