Şimdi Ara

Asus x550vc-xo020H Şimdi elime ulaştı ACİL İÇERİ!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar başlıktaki gibi laptop şu an elime geçmiş bulunmakta.

Fakat açtığım andan beri ara ara bazen devamlı bi cızırtı geliyor kasadan bu normal mi sizce?

Laptop mükemmel sessiz fakat sanki 3-5 yıllık bi bilgisayarmış gibi bi hardisk cızırtısına benzer bi ses DVD sürücünün o taraftan geliyor tahminim.

Bu ses benim mi çok dikkatimi çekiyor yoksa normal bi ses midir?

Sesler periyodik değil ara ara geliyor. Arıza durumu olabilir mi acaba acil cevap bekliyorum ona göre zaman kaybetmeden bişeyler yapacağım. Özellikle bu kasa kullananları bekliyorum.Asus x550vc-xo020H kasası.

teşekkürler şimdiden.

• saolonur kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba sesli çalışan HDD takmışlar. Sesten rahatsız oldum test yaptım sorun çıkmadı. İçiniz rahat olsun.. Özelde de sormuştum 20H modeli almışsınız laptop yeni olduğu için üzerinde jelatin naylon var mı ?.. Benimkinde yok vatana götürdüm kutuyu siz açtıysanız sorun yoktur dedi.. Kutu bantını ben açmıştım.
  • Up bu hdd sesinin gelmesi arizayi mi gosterir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu hdd de olan bir durum sıkıntı görüyorsanız hdtune programını kurun grafik bencmark testi yapın resmi buraya atın ama sadece biraz takıntılısınız,o ses hdd marka ve modeline göre ve makinenin ses yalıtımına göre az yada çok olabilir olağan bir durum ses istemiyorsanız ssd buna çaredir başka çaresi kafanıza takmamaktır.
  • HDD kaç RPM?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lotus_

HDD kaç RPM?

5400 rpm
  • buda testleri
     Asus x550vc-xo020H Şimdi elime ulaştı ACİL İÇERİ!! Asus x550vc-xo020H Şimdi elime ulaştı ACİL İÇERİ!!

• Teşekkürler bende de g750 var ve forumda g750 hdd leri 5400 rpm oluyor diyorlar, bir bilginiz var mı?
  • quote:

Teşekkürler bende de g750 var ve forumda g750 hdd leri 5400 rpm oluyor diyorlar, bir bilginiz var mı?

yok valla hocam öyle bi bilgim
  • quote:

Orijinalden alıntı: saolonur

quote:

Teşekkürler bende de g750 var ve forumda g750 hdd leri 5400 rpm oluyor diyorlar, bir bilginiz var mı?

yok valla hocam öyle bi bilgim

Teşekkürler.
  • quote:

buda testleri
     Asus x550vc-xo020H Şimdi elime ulaştı ACİL İÇERİ!! Asus x550vc-xo020H Şimdi elime ulaştı ACİL İÇERİ!!

hocam suna bi bak hele

• görev yöneticisi > hizmetler > sağ alt köşedeki "hizmetler..." > burada otomatik olarak çalışan bi uygulama var, "windows search / windows yedekleme" bu uygulama ara ara HDD'yi tarıyor ve o an hdd kullanımı baya güç oluyor bi kontrol et istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vahsisalata

görev yöneticisi > hizmetler > sağ alt köşedeki "hizmetler..." > burada otomatik olarak çalışan bi uygulama var, "windows search / windows yedekleme" bu uygulama ara ara HDD'yi tarıyor ve o an hdd kullanımı baya güç oluyor bi kontrol et istersen.

hocam bilgisayar acıldıgı anda basllıo cızırtı yani masaüstü gelmeden gücü alınca cızırtı baslıyor. ama yıne de bı denerım tesekkurler
    hdd arayüzünde biraz hata bulmuş sıkıntı değil sinden birde bencmark bölümü o programda grafik testi yapmanızı istedim programda hiçbir uygulama açık olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

hdd arayüzünde biraz hata bulmuş sıkıntı değil sinden birde bencmark bölümü o programda grafik testi yapmanızı istedim programda hiçbir uygulama açık olmasın

buyur hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saolonur -- 2 Kasım 2013; 16:29:24 >
  • quote:

quote:

buyur hocam

hoca suna bı bakıver

Sorun yok sizde sadece biraz takıntı var sizde
  • quote:

Sorun yok sizde sadece biraz takıntı var sizde

Bilgisayarı bende kullanıyorum. 1TB sesli çalışan bir HDD takılmış. Oda da kimse yoksa masada kullanılıyorsa ses duyuluyor. Kulağını oraya vermeyince ses anlaşılmaz hale geliyor.. HDD'ye fazla yüklenince ses çoğalıyor. Bu ürünün HDD'si sesli çalışıyor ekran kartıu 720M diye şikayetci olan kullanıcılar var.

Madem şikayetcisin zaman kaybetmeden, ürünü kullanmadan iade edebileceğini bildiği halde forumda çözüm arıyor. Sorun yok sesli çalışıyor hepsi bu kadar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 4 Kasım 2013; 11:35:54 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.