Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Farcry 3 Oynanış videom fps 30 31 arası dx11 v sync açık ayarlar high
    upload tamamlandığında burada yayınlanacak
    http://youtu.be/MoiF6E0Ce4k
    gerekli görülürse ana konuya ekleyebilirsiniz
  • @grafmaster
    Hocam senin laptopta ya da windows os da bi sıkıntı vardır ya. Eğer win 7 kurup denemek istiyorsan da win 8.1 kurulu iken tüm driverlarını bul çünkü dvd deki en gerekli iki driver lan ve wlan win 7 uyumlu değil başka türlü internete bağlanamıyorsan sıkıntı yaratır. Benimkine gelecek olursak win 8.1, açılıs 7-15 sn kapanış 1 sn de ekran kapanıyor sistemin kapanması 10 sn buluyor. fps konusunda birşey söyleyemeceğim denemedm daha.
    maşallah diyim benimkinde bi sıkıntı yok çok şükür. freedos geldiği için stabilliği zor mu yakalanıyor nedir artık, çözümü bulunur inş.

@ynsbozkaya

Neresi dokunmatik boşluk tusunun? dokuniyim diyorum tuşa basıyorum . Detaya girdiysek benim de "i" tuşuna basınca klavyedeki diğer tuşlardan farklı bi ses çıkarıyor gıcık

• quote:

Orijinalden alıntı: rezman987

@grafmaster
    Hocam senin laptopta ya da windows os da bi sıkıntı vardır ya. Eğer win 7 kurup denemek istiyorsan da win 8.1 kurulu iken tüm driverlarını bul çünkü dvd deki en gerekli iki driver lan ve wlan win 7 uyumlu değil başka türlü internete bağlanamıyorsan sıkıntı yaratır. Benimkine gelecek olursak win 8.1, açılıs 7-15 sn kapanış 1 sn de ekran kapanıyor sistemin kapanması 10 sn buluyor. fps konusunda birşey söyleyemeceğim denemedm daha.
    maşallah diyim benimkinde bi sıkıntı yok çok şükür. freedos geldiği için stabilliği zor mu yakalanıyor nedir artık, çözümü bulunur inş.

@ynsbozkaya

Neresi dokunmatik boşluk tusunun? dokuniyim diyorum tuşa basıyorum . Detaya girdiysek benim de "i" tuşuna basınca klavyedeki diğer tuşlardan farklı bi ses çıkarıyor gıcık

Dostum açılış 7-15 ve kapanış 10 sn benim için ulaşılması imkansız değerler. aynı makine olmasına rağmen. sizin işetim sisteminiz nedir ? hangi sürümü kullanıyorsunuz.

• İlk şarj kaç saat olması gerekir ?
  • Tam olarak ne kast ediyorsunuz anlayamadım ?

@cnsngr Elinize sağlık
  • Kasadaki tam oturmama ve touchpad bolgesindeki sikintiyi Ebrar Bilgisayara fotograflarla bildirdim. Urunu yollamami istediler degisim icin bende kargoya verdim bugun, bakalim Umarim olumlu sonuclanir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ens1252 kullanıcısına yanıt
    maalesef sen neye karar verdin?
  • Mümkünse benide ekleyebilirmisiniz gruba cihazı Ebrar bilgisayardan aldım 2. gün elimdeydi

Windows 8.1 kurdum driverlarda bir sıkıntı yaşamadım oldukça faydalı bir grup oldu kurucu arkadaşıma teşekkür ederim

Cihaza ram eklenmesi konusunda Asus'u aradım bana verilen bilgi şu şekilde cihazınızın gerektirdiği şekilde 1600 mhz ddr3 low olarak
    tercih edilirse 8gb olsa dahi anakartın uyumsuz olması durumunda cihazın 4gb ı görebileceği yönündeydi..

Aramızdan bir arkadaş 8gb ram alıp deneyebilirse hepimiz için oldukça yol gösterici olacak sanırım
  • HeroLynx kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam
    Şuan için 8 gb olayı gerçekten muamma o yüzden riske atıp 8gb alan olacağını dusunmuyorum. Yabancı forumlarda denk gelirsem paylaşırım.
  • Belegurth kullanıcısına yanıt
    8+4 veya 8+8 GB DDR3L ram'e sahip garantisi bitmiş bir makine bulunsa aslında denenebilir sanki,ama onu nereden bulacağız
  • tw1sted kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sen sen ol sakın para iadesi istiyorum deme bırak değiştirsinler.Ebrar PCçalışanı falan değilim yanlış anlama,2 hafta önce hatta 3 hafta önce bir Dell 7537 satın aldım 8 Eylülde Klavyesi ve Touchpad'i bozuldu sanırım makine özürlüydü neyse aradım PCDEPO'yu gönderin dediler UPS ile gönderdim tam 3 günde(diğer kargolar ertesi gün ulaştırıyor) ellerine vardı ben delirdim tabi neyse 1 gün makineyi test ettiler Cuma günü aradılar değişim mi istiyorsunuz dediler benim gönlümde X550JK vardı X550JK verebiliyor musunuz ? dedim,hayır dediler ancak üstüne fiyatı tamamlarsanız verebiliriz dediler bende tamam tamamlarım dedim güncel tutardan işlem yapmaya kalktılar o sırada X550JK PCDEPO'da 1850TL'di bu fiyattan satın alamayacağımı makineyi 16XX li rakamlarda gördüğümü söyledim onlarda şu anki kurdan işlem yapabiliyoruz malesef dediler bende tamam paramı iade edin dedim nerden dediysem bugün tam 1 hafta oluyor makinemin parasını bekliyorum(PCDEPO ile alakalı değil) neymiş efendim bankaya dilekçe yazılıyormuş ee bugün gitmezmiş ee pazartesi gidermiş öyle bakarlarmış en erken 3 günde cevaplarlarmış halan daha ses seda yok bankayı arayıp durumu bildirdim onlar dilekçelerin genel merkeze gittiğini ve durumunu göremediklerini söylediler bende tamam dedim kaç günde iadesi olur tahmininizce dedim 1 hafta,10 gün falan sürebiliyor dediler şu anda sıyırmış durumdayım

Yanlış anlama kardeşim bu durumun düşmanımın bile başına gelmesini istememem deli oldum ya bu makineyi alabilmek için cep telefonumu satmıştım hiçbir eğlencem yok arada internet kafeye gidip stress atıyorum gerçekten delirdim bırakın yeni x550jk göndersinler zaten bu fiyata daha iyi makine ben görmedim bir 7537 var oda bundan iyi değil(yer yer iyi yer yer kötü performans odaklı x550jk daha iyi diyelim)

tavsiye etmem sonuç olarak,niye bankaların böyle saçma bir sistemi var onuda bilmiyorum,bizim paramız olsa günü gününe isterler geciktirsen faize bindirirler

Banka : Yapı Kredi

• HeroLynx kullanıcısına yanıt
    Aslında benim aklımda bir fikir var ama denesem mi bilmiyorum

şimdi bak X550 serisindeki neredeyse bütün makineler aynı anakarta ve hepsi aynı kasaya sahipler sadece işlemcileri veya gpu'ları değişik doğru mu ? bence bu böyle kesin bir araştırmam yok ama

piyasaya bakıyorum Asus hiçbir makinesine 8GB+ ram koymamış bunun bir sebebi olduğunu düşünüyorum yada maddiyat diyelim bu konuyu kesin bir kanıya vardırmak için siz makineyi alırken içindeki ram'i bilinçsizce arttıran garantiyi bozar bozmaz diye umursamayan bilgisayarcılar var(tanıdığım) bunlara gidip diyesim var acaba 4+8GB yaptınız mı hiç diye ama sanırım yapmamışlardır çünkü genel anlamda 8 den fazla takmıyorlar nedense(gereksiz olduğunu onlar da biliyor sanırım bu yüzden)bunlara 4+8GB't ram'i herhangi bir X550 kasasında denettirmeyi düşünüyorum ama ne yaparak ne şekilde denettirebilirim bilmiyorum

hangi bölüm acaba o kısım bize de gösterebilir misin fotoğrafları varsa ?
  • Hocam en bastan sagol onerin icin. Ben de ayni urunle degismek isterim ama bunu soylemek icin daha erken. Bir kasa ellerine ulassin sorunlari alattim zaten umarim bi aksilik cikarmazlar. Kasanin sallanmasi deli ediyor insani resmen. Ayrica touchpadin alt kisminda kalan kasa plastiginde buyuk bir gocuk vardi. Kargoda oyle zarar gormesi imkansiz kapagi kapali geliyor notebookun, bir kullanici cekicle vurmadigi surece oyle hasar olusmaz. Bariz fabrika hatasi yani. Bunu aldigimda da gordum ama onemsememistim zaten touchpad isime yaramadigindan. Ama bu sallanma olayini farkettigimden o da bir bahane oldu iste. Resim var evet ama suan mobildeyim 1-2 saate yollayabilirim ancak.

Diger konuda pcdepodan alan bi eleman ayni benim gibi sallanma sorunu yasayip iade etmisti. Pcdepo iade aldiysa ayni marka ayni model sonucta ebrar da degisim yapar diye umit etmekteyim.

• bkemal B kullanıcısına yanıt
    @bkemal
    Hocam aç bi oku ya kullanım kılavuzunu
    Zaten öyle kalın malın bişi de değil ilk sayfalarda yazıyor 3 saat diye.

• sağol ^^ hiç dikkat etmedim
    Umarım sıkıntı çıkartmazlar,internette sonradan pcdepo hakkında çok kötü yorumlar da görmüştüm umarım problem olmaz demiştim adamlar ertesi gün aradılar değişim veya iade talep ettiler tebrik ettim kendilerini zaten,Ebrar'ın da hemen hemen aynı kalitede hizmet verdiğini duymuştum umarım onlar da sıkıntı çıkartmazlar ama iade ederlerse bankalar böyle uğraştırıyor milleti ona göre düşün onlarla bir ilgisi yok yani.Ben teklif etmeyi unuttum keşke teklif etseydim dedim sonradan parayı bana havale ile gönderin diyecektim ne bileyim bu kadar yavaş olduğunu işlemlerin

valla fotoğrafları eklersen çok iyi olur merak ettim şimdi

• bkemal B kullanıcısına yanıt
    Türkçe miymiş ?
  • evet
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar laptopu ben de çıktığı günden beri takip etmekteyim öncelikle bu konuyu açan arkadaşımıza çok teşekkür ederim çok yararlı bir konu tam laptop almaya hazırlanırken bunu görmek iyi oldu inş yakın zamanda ben de alırım (yani babam ) öncelikle bir kaç soru sormak istiyorum.
    1-Battlefield 4 ve cod ghost ta sanki oyun rahat oynanmıyor muş gibi frame atlamaları var sanki oyun oynanmıyor gibi gördüm belki de yanlış görmüşümdür aydınlatırsanız sevinirim.
    2-İşin gerçeğini söylemek gerekirse hayatımız da hiç internetten laptop sipariş etmedik acaba (inş çıkmaz) laptop da bir sıkıntı çıkarsa firmaya nasıl göndericeğiz bunu
    3-500 gb hafıza sizce yeterlemi gözüme pek bir küçükmüş gibi geldi
    4- Dvd'den çıkan sürücülerin geneli güncel mi yoksa güncellemek gerekir mi siteden veya gerek var mı ?
    Şimdilik bu kadar kafama takılan bir şey olursa tekrar sorarım cevap verirseniz teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.