Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Nvidia GeForce Experience diye bir program kendi kendini güncelledi ve açıldı. Bilgisayarımda kurulu olan oyunları taradı ve uygun ayarları uygulamak istedi. Sizde de böyle birşey oldu mu? Hoş bir olay bence. Ama Saints Row 4'ü düşük ayarlarda oynatmamı tavsiye etti bozuldum biraz

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Javier -- 19 Eylül 2014; 20:43:41 >

• bende de güncelleme yaptı
  • Hocam ben Uefi bile kurmadım normal kurmuşum. Windows 8.1 tam 13-15 saniyede açılıyor çok memnunum. Uefi ve SSD olsa ne olur tahmin edemiyorum.
  • Xxtarzi08 kullanıcısına yanıt
    1- Bf 4 ve Ghosts deneyen arkadaşlar ultra ayarlarda sıkıntı olmadan oynayabildiklerini dile getirmişlerdi forumda ama yinede oynayan arkadaslar bu sorunuza cevap verirlerse sizin için daha güvenli ve yararlı olur.
    2- İnternetten alışverişte bir sorun çıkmaz, bu pc yi genelde herkes internetten sipariş etti ve sorun vs. olmadı. Zaten satan firmalar 8-10 yıldan uzun süredir iş yapan firmalardır ve bu firmalara gelen bilgisayarlar direk asus'tan gönderiliyor. İnternetten yaptıgınız alışverişten cayma hakkınızda var bildiğim kadarıyla 7 gun içerisinde, o olayı iyice araştırabilirsiniz. Onun dışında bilgisayar hasarlı veya kusurlu çıkarsada ayrıca geri gönderebiliyorsunuz.
    3- 500gb hafıza az gibi gorunuyor evet fakat bilgisayari genel olarak ele alırsak göze batmayan veya daha dogrusu çokta önemsememiz gereken, üstünde durmamız gereken bir dezavantaj değildir çünkü bu bilgisayarın ucuz olmasının nedeni bu tip genişletilebilir şeylerden kısmış olmalarıdır.
    4- DVD'den gelen sürücüler en fazla bir önceki sürümden olması gerekiyor, bilgisayar yeni çıktıgı için buna özelde dvd hazırlamışlar bu nedenlede dvd'de son sürümlerin veya en azından son sürümün bir önceki sürümlerin bulundugunu varsayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belegurth -- 19 Eylül 2014; 21:20:55 >

• Xxtarzi08 kullanıcısına yanıt
    hocam benchmarklar(karşılaştırmalar) ortada frame atlaması falan video çekerken olabilir 7537 kullandım 1 hafta 750M GDDR5 vardı güzel oynanıyordu her oyun ki bu makine çok daha iyi bir makine 850M GDDR3 7537'nin medium high oynadığı oyunları bu makine high bile oynayabiliyor (kısmi oyunları tabi) 500GB sorun değil az gelirse 2TB harici disk alabilirsin bu bir sorun değil

benim 3.bilgisayarım olacak,2.sinde 7537'de sorun çıktı pcdepo'dan almıştım hemen geri çağırdılar geri kargoladım 1 gün incelediler kusuru kabul ettiler para iadesi yaptılar istesem değişim yapacaklardı ama x550jk'ya daha sıcak bakmaya başlamıştımama salak bana yüzünden param halan daha gelmedi(Yapı Kredi)

• Ekran kartı güncel 344.11 çıkmış, kurulumu ilk sayfada belegurth un anlattığı gibidir. C :/ Nvidia / 340.52 de duruyor uninstal dosyası var mıdır direk silmeli miyim ?
  • Çok teşekkür ederim arkadaşlar vaktinizi ayırıp bana cevap yazdığınız için inş bende en kısa sürede alırım.
  • Senin dediklerine hiçbir şekilde katılmıyorum.10-13 sn arası windows açılış hızı herşey hazır hali ile.kapanma hızı 10-15 saniye sürüyor.İnternette gayet hızlı ve normal.Orjinal W 8.1 kullanıyorum gayet başarılı.Watch dogs u ultrada oynuyorum ben takılmadan ne diyorsun sen kardeş ? Senin o dediğin değerleri ben sadece pil ile kullanıyorken görebilirim herhalde.

Dediğin testlerin hepsini bende yaptım buyrun sonuçlar:

1- W 8.1 Pro açılış süresi 10-13 sn
    2- Kapanma 10-15 sn
    3- Nvidia denetim masası açılma süresi 5 sn
    4-Ani fps düşüşleri dediğin kadar hiç yaşamadım.

Bana kalırsada bu hdd laptopun performansını düşürüyor kesinlikle fakat kesinlikle senin verdiğin değerler kadar değil.SSD aldıkmı canavar olur bu
  • Arkadaşlar cihazı Ebrar'dan ayın 2'sinde aldım. Isınma problemi ve işlemciyi AIDA64 ile %100 çalıştıramadığımı söyledim. Oyunlarda ciddi anlamda FPS düşüklüğü vardı. Tomb Raider bazen 30 FPS ile oynadım bazen ani düşüşler oldu. Far Cry 3 Low'da 10 FPS alabildim. Sonra cihaza DOA raporu hazırlattım ve raporu kargolayacaklar. Sizce tekrardan ASUS X550JK mı alayım, yoksa farklı bir model mi? Bütçem ancak buna yetti ve oyun için en ideal cihaz buydu. Ancak tek korkum yine böyle oyunlarda sorunlar ile karşılaşmam. Bir yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

Sabit 30 FPS olayını da tam kavrayamadım, onu da anlatırsanız sevinirim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erayb14

Arkadaşlar cihazı Ebrar'dan ayın 2'sinde aldım. Isınma problemi ve işlemciyi AIDA64 ile %100 çalıştıramadığımı söyledim. Oyunlarda ciddi anlamda FPS düşüklüğü vardı. Tomb Raider bazen 30 FPS ile oynadım bazen ani düşüşler oldu. Far Cry 3 Low'da 10 FPS alabildim. Sonra cihaza DOA raporu hazırlattım ve raporu kargolayacaklar. Sizce tekrardan ASUS X550JK mı alayım, yoksa farklı bir model mi? Bütçem ancak buna yetti ve oyun için en ideal cihaz buydu. Ancak tek korkum yine böyle oyunlarda sorunlar ile karşılaşmam. Bir yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

Sabit 30 FPS olayını da tam kavrayamadım, onu da anlatırsanız sevinirim. :)

hocam tekrardan al bence ben kullanıyorum
    sabit 30 fps olayı da vsync ile olur mesela sen 35 37 fps alacaksın bunu sabitler yani anlık fps düşüşleri yaşamassın ( bf4 de bombalı sahnelerde ıse yarıyor :) )

• quote:

Orijinalden alıntı: Belegurth

1- Bf 4 ve Ghosts deneyen arkadaşlar ultra ayarlarda sıkıntı olmadan oynayabildiklerini dile getirmişlerdi forumda ama yinede oynayan arkadaslar bu sorunuza cevap verirlerse sizin için daha güvenli ve yararlı olur.
    2- İnternetten alışverişte bir sorun çıkmaz, bu pc yi genelde herkes internetten sipariş etti ve sorun vs. olmadı. Zaten satan firmalar 8-10 yıldan uzun süredir iş yapan firmalardır ve bu firmalara gelen bilgisayarlar direk asus'tan gönderiliyor. İnternetten yaptıgınız alışverişten cayma hakkınızda var bildiğim kadarıyla 7 gun içerisinde, o olayı iyice araştırabilirsiniz. Onun dışında bilgisayar hasarlı veya kusurlu çıkarsada ayrıca geri gönderebiliyorsunuz.
    3- 500gb hafıza az gibi gorunuyor evet fakat bilgisayari genel olarak ele alırsak göze batmayan veya daha dogrusu çokta önemsememiz gereken, üstünde durmamız gereken bir dezavantaj değildir çünkü bu bilgisayarın ucuz olmasının nedeni bu tip genişletilebilir şeylerden kısmış olmalarıdır.
    4- DVD'den gelen sürücüler en fazla bir önceki sürümden olması gerekiyor, bilgisayar yeni çıktıgı için buna özelde dvd hazırlamışlar bu nedenlede dvd'de son sürümlerin veya en azından son sürümün bir önceki sürümlerin bulundugunu varsayabiliriz.

Hocam bu arada nvidia geforce experince den battery boost tan daha yüksek performans ı seçince daha fazla fps artışı oluyor tahminimce bakacağım şimdi

• rezman987 kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var, usb 3.0 hızında çalıştıramadım. Siz halledebildiniz mi?
  • Bugun kargo Ebrara ulasti, bakip aradilar hemen. Degisim olacagini soylediler :> ebrardan rahatlikla alabilirsin. Umarim yeni gelende de sorun yasamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orjinal win8 anahtari girmistim ona da uzuluyorum :(

• Arkadaşlar ekranımda bugün aynı hizada 7-8 nokta leke gördüm. Zannedersem kapağı kapatınca rakam tuşları ekrana dokunuyor. Sizde de oluyor mu dikkat eden var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Javier -- 20 Eylül 2014; 14:35:11 >
  • daysleeper kullanıcısına yanıt
    usb 3.0 driverın altına bir not düştüm onu okursanız sorununuza çözüm olabilir.
  • Beyler ekran kartı güncellemesi gelmiş.(344.11) güncelleme yapan var mı?yine bi sıkıntı çıkıyo mu
  • daysleeper kullanıcısına yanıt
    @daysleeper
    Halledemezsen pm den ulaş yardimci olalım.

• albayhalil kullanıcısına yanıt
    Dedigin guncelleme otomatik yükleniyor mu hocam? Internetim yok suan telefona bagli kullaniyorum interneti su gibi iciyor guncellemeler. 3 gunde 1 gb hava olup uçtu

• Maalesef 344.11 sürücüsünde ilk sayfada bahsettiğim hata ile aynı hatayi alıyorum. Kurulumuda muhtemelen aynıdır, akşam deneyeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.