Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (1016. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10141015101610171018
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle dostum aldigim en iyi teknoloji ürünü diyebilirim. Başı çeker... @Skayn

Haha vallahi haklısın, çok bile dayandim... @Crazy Goat

Kesinlikle kablo ve soketlere dikkat etmelisin, soketler hadi tamam bir şekilde tak çıkar yapılıyor ama bizim makineyi sökmek gerçekten zahmetli iş... benim şuana kadar kendi başıma yemedi açıkcası soketlerden sonrasını hiç ellemedim... baktın olmuyor, soketleri çıkardıktan sonra arkadaşların bahsettiği o koruyucu jelatini söküp, tozları şöyle ıslak mendille bi silip, üstüne bi fırça yardımıyla fanı sökmeden üstünden halledip son olarak fön makinesiyle bitirici vuruşu yapıp elde edilir bi fark yinede alırsın. @Jose Mari

• Jose Mari kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=sH8dS6OpC_o
  • Config kullanıcısına yanıt
    Hocam bende oradan baktım ama klipsler gözümü korkuttu klavye altındaki. Cımbızla takıp çıkarması zor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Klipsler çok kolay çıkıyor gözünüzü korkutmasın. Ben hepsini elimle çıkartıp takıyorum. Bir kere söktükten sonra bir daha çocuk oyuncağı gibi gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustaka89

Hocam bende oradan baktım ama klipsler gözümü korkuttu klavye altındaki. Cımbızla takıp çıkarması zor mu?
    Klipsler kolay fakat fanın kablolarına dikkat edin...
  • ne tesadüftür ki bende bugün termal macunu değiştirdim

2014 eylülde aldığım bilgisayarımın termal macunu ilk kez değişmiş oldu. önceki de sağolsun baya kurumuş yer yapmış.

değiştirmeden önceki rakamlar yok ama şuan işlemci boşta min 40 derece gördü ortalama 45 derecelerde. oyuna girip denediğimde max 88'i gördüm. oyunda arma 3 bu arada

ekran kartı da min 32 ortalama 40 maksimum 77 gördü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterloo -- 22 Nisan 2020; 22:56:58 >
  • muratcangm kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiyeniz için teşekkür ederim. Peki bir sorum olacak. Bizim laptopların çözünürlüğü dusuk. Ekranın yüksek, bu sorun oluyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Macunun markası nedir ? Daha düşük olması gerekirdi. Bende dandik bir macun vardı oda aynı değerleri verdi çöpe attım.
  • waterloo kullanıcısına yanıt
    soğutucusuz performans mı bu? zira sogutucu var ise degerler fazla gibi...
  • soğutuculu performans tabii ki. bilmiyorum bana normal gibi geldi.

cooler master mastergel pro aldım. tavsiyenize uyup.

euro truck simulatörde de işlemci en fazla 82 gördü. ekran kartı 74 max.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterloo -- 23 Nisan 2020; 10:26:2 >
  • Xigmatek PTI-G3606 termal macun, -0.050V voltaj, %99 max işlemci ayarı ve klavye filmini çıkarma işlemleri sonrası

Boşta 36 C Yük altında max 82 C alıyorum. Çöpe attığım macunda boşta 42 C alıyordum. Bu şekilde memnunum. SOTTR oyununu düşük ayarda 45 FPS, orta ayarda 35 FPS civarı oynayabiliyorum.
  • Macunu mu çok sürdük acaba
  • Dun fanin bantlarini sokmemistim bugun onuda yapayim dedim cift tarafli akrilik bant almistim ama nasil sabitleyeyim heatsinki bilemedim. Pozisyonu nasil olacak? Bakir o bosluga kadar girecek mi acaba?

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterloo -- 23 Nisan 2020; 20:6:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bandı sökmedim orijinal duruyor yıpranmadığı için etiketleyelim mmyyyymmm sökmüştü bilgi verir.
  • Tamam ya ters takiyormusum hallettim simdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi baya fark etti işte. boşta 37-38 derece ortalama. 20 dk dan fazla arma 3 oynamama rağmen maksimum 71 derece.

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

ilk foto yüksüz. ikinci foto oyun sonrası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterloo -- 23 Nisan 2020; 21:44:31 >

• waterloo kullanıcısına yanıt
    şimdi gayet güzel değerlere ulaşılmış
  • az önce içini söküp macun yenileme yaptım, fanı baya temizledim ve sıcaklık değerlerine baktım

ben bu işlemi yapmadan önce boşta beklerken 45 C lerdeydi şimdi 35-37 bandına düştü ancak sadece chrome a girip youtube da bi şarkı açtığımda 55 C lere çıkıyor aşağıda fotosu var normal mi?

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Normaldir hocam.
  • ASUS X550JK laptomu BIOS'unu güncelledim daha önce de güncellemiştim herhangi bir sorun olmamıştı. Ama bu sefer Windows açılmadı mavi ekran verdi. Inaccesible Boot devise hatası aldım açılışta. Onuda BIOS'tan SATA config ayarını AHCI'den "IDE" ye alarak düzelttim. Ahci moduna alınca yine aynı hatayı alıyorum. Ide modunda sorun yok. Şu anda laptoptan yazıyorum :) lakin sistem CT240BX200SSD1 SSD'ye yüklü. CD ROM yuvasınada Caddy ile HDD takılı.

1) IDE modunda SSD'den daha az mı performans alırım?
    2) AHCI modu ile IDE arasındaki farklar neler?
    3) Neden AHCI moduna alınca hata alıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merdo_37 -- 25 Nisan 2020; 21:56:11 >
  • 
Sayfa: önceki 10141015101610171018
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.