Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (1017. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10151016101710181019
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1-2 saattir aynı kullanım hocam
     Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Tabi burda cpu'ya yük binmiyor o ayrı.

Önceki mesajlarda bazı arkadaşlar cpu kullanımını %99'a çekme gibi şeyler uygulamıştı onlara bi bakın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smaize4141 -- 26 Nisan 2020; 0:22:12 >
  • Smaize4141 S kullanıcısına yanıt
    Bendede fm 19 var açtığımda 55-60 oldu sizde 45 lerde sanırım bende ters giden bişeyler var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merdo_37 kullanıcısına yanıt
    Hocam bios güncellemesi ne getiriyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FM'de bir oyun sonuçta. Önceki haliyle şimdiki halini kıyaslama imkanınız yoksa çok kafaya takmayın. Bir gün boyunca dereceleri ölçen program açık kalsın. MAX rakamlarını görün ona göre iyi ya da kötü olmuş diyin. 80 lere ne kadar uzaksa max rakam, o kadar iyidir.

bende şuan internet dışında bir şey yapmıyorum ama 43-45-46 derecelerde dolanıyor. ancak max dereceler aşırı düştü. hearts of iron max 68 derece, arma 3 max 73 derece, euro truck simulator max 66 derece vs.

15 dereceye yakın fark. önemli olan da bu bence.
  • merhaba bilgisayarıma ssd takviyesi yaptım rem takviyeside yapmk istiyorum ne önerirsiniz şuan 8gb ve kaça kadar yükseltebilirim kaç slotu var
  • bermuda_18 kullanıcısına yanıt
    Tek slot boşta. Bi slota gömülü RAM var. Bende 4gb gömülü ve bildiğim kadarıyla 12gb a kapasite var toplamda

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustaka89

Tek slot boşta. Bi slota gömülü RAM var. Bende 4gb gömülü ve bildiğim kadarıyla 12gb a kapasite var toplamda
    bende 8 gb gösteriyor ozaman 4 takılı arka kapakta anladım 8 gb alıp 12 yapmak lazım ozaman cpu z diye bi prgram var ordanda baktımda 4 4 iki slotu gostermıyor anlamamıştm tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bermuda_18

merhaba bilgisayarıma ssd takviyesi yaptım rem takviyeside yapmk istiyorum ne önerirsiniz şuan 8gb ve kaça kadar yükseltebilirim kaç slotu var
    Ayni sekil bende ssd takviyesi yaptim. Keske bu kadar beklemeseymisim... Ayni sekilde ram takviyeside yapicam. 8 gb olani almistim bende, 4 üstüne ekstra 4 ekletmistik zamaninda batan pcdepo firmasina. Simdi bi 8 almayi dusunuyorum, bakalim... 400 liraya kadar cikmis onlarda.
  • ekran titreme renkler sağa sola kayma işte artık ne derseniz, böyle bir sorunda karşılaşmanız durumunda çözüm ekran değişimi haberiniz olsun. bugün değiştirdim çözüldü. bir kişiye bile yardımım dokunursa ne mutlu bana.

https://www.youtube.com/watch?v=Ijp90bR_fOk
  • Dediğimi yapıp sıfır parlak ekrana 380 tl vermeyip 2. El ama mat ve ucuz ekran alman çok mantıklı oldu bence

• Çok kirli yemek masasının üstünde binlerce saat CS GO oynadım, FPS 200 e yaklaşıyordu, fan çıkış ızgarası yanıyordu ama ne ısıdan dolayı FPS düşmesi nede kapanma yaşıyordum.

Ama yıllar sonra artık işlemci 100 derecelere yaklaşıp kapanmaya başlamıştı, bende paraya kıyıp macun değişimi için tamirciye verdim ama çözüme kavuşamadım, bunun üzerine kendim kaliteli bir macun alıp ideal biçimde sürdüm ama buda fayda sağlamadı, yine 100 derceye yaklaşıp kapanıyordu.

Şimdi tekrardan birdaha sökmeyi düşünüyorum ama daha önceki söktüğümde bakır borunun işlemcilere temas eden kısmının baya kazandığını gördüm, bunu muhtemelen macun değişimi için verdiğim usta yaptı. Sorunun nedeni bu olabilir mi?
    Şimdi arctic mx4 2019 macun aldım, birde bu macunu denemeyi ve ekstra olarak fana derin temizlik yapmayı düşünüyorum.Ama fanla bakır boruyu birleştiren bant yapışkanlığını kaybetmiş onun yerine koli bandı kullansam olur mu?
    Ekstra verebileceğiniz bir tavsiye var mı?

• apali42 kullanıcısına yanıt
    Kazındı mı? Çizilmesi bile soğutma performansını düşürür. Bakır boru ile işlemci temas yüzeyi ne kadar fazlaysa soğutma performansı o kadar iyi olur. Temelde termal macunun amacı da zaten bu boru ile işlemci arasındaki boşlukları doldurarak temas yüzeyini mümkün olduğunca arttırmak. Fotoğrafını çekebildiniz mi?

• gordon_shumway G kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni tornavida siparişi verdim yeniden sökünce fotoğrafını atarım.İyi hatırlıyorum amatörce baya kazımışlar hem para veriyoruz hem yaptığına bak.

Kaliteli termal macun çok rahat boşlukları dolduracaktır endişelenmeyin. Bilgisayarcılar genelde noname çöp macun kullanıyor ondan işe yaramamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skayn -- 1 Mayıs 2020; 1:0:46 >
    Al o bilgisayarcıyı sıkıştır tenhada kır ağzını yüzünü. Heatsink i kazımak nedir ya 15 yaşındaki çocuk bile mantıken yapmaz onu.
    Hocam selamlar,

Buradaki arkadaşlardan aldığım tüm tavsiyeleri uyguladım ve bayağı iyi sonuçlar elde ettim (sıcaklık değerleri olarak). En sonunda sizin gibi soracak olan arkadaşlara sormasın diye de ince ayrıntılarıyla bir rehber oluşturdum. Birkaç sayfa geri giderseniz rehberi bulursunuz.

Ayrıca bu devirde bir pc kullanıcısının bilgisayarcılarla işinin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü hem işi doğru dürüst yapmıyorlar, hem de bu yapmadıkları iş için üstüne bir de para talep ediyorlar. En basitinden kullandıkları termal macun mesela, adam gidip pahalı macun alır mı? almaz. Ama termal macun dediğimiz şey ısı tahliyesinde fazlasıyla kritik rol oynayan bir madde. Artı bunun sürülme şekli bile ısı da farkediyor.

Düştüğünüz durum için de çok geçmiş olsun. Ama memlekette kim işini düzgün yapıyor ki bilgisayarcılar yapsın, değil mi? :)

• mmyyyymmm M kullanıcısına yanıt
    Rehberiniz için teşekkürler.
    İlerde HDD cady takma ihtimalime karşı ve de sürekli cihazı sökmemmek için dvd sürücüyü tutan vidayı takmasam olur mu? Böylece istediğim zaman HDD yi kızağından asılarak çıkarıp başka yere götürebilirim.Yoksa sata bağlantısında sorun olur mu?
    PC yi mobil kullanmıyorum, kendiliğinden çıkma ihtimali yok.

• Karantina tekrardan laptopu depodan çıkartıp oyun oynamama sebep oldu :) Far Cry5, Battlefield1, Bannerlord .... hala daha hic kasmadan oynatıyor. Bir kez daha iyiki almışım ozaman laptopu dedim. Bannerlord hariç oyunları bitirdim. Varmi oyun öneriniz?

Onun yerine hdd'yi harici hale getirmek daha mantıklı. Usb'den istediğiniz zaman çıkarır takarsınız. Sizin dediğiniz benim aklıma yatmadı açıkçası

• Jose Mari kullanıcısına yanıt
    Ram kaç hocam? Ayrıca oyunlarda aldığınız fps ve grafik ayarları ne paylaşabilir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 10151016101710181019
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.