Şimdi Ara

Asus VG279Q stoklara girmiş (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
2
Favori
9.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    O zaman Asus dostum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • unlevel U kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • emreDZ kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.Ben monitörde mavi ışık filtesini aktif ettiğim zaman direk yarış moduna geçiyor.
    FPS modda ya da diğer modlarda mavi ışık filtresini aktif edemiyorum. Acaba sizde de öyle mi?
    Teşekkürler.
  • HackAv kullanıcısına yanıt
    Asus birçok modda bazı özelliklerin kullanıcı ayarını kapatıyor. Misal racing mode da sharpness kapanıyor vs.Diğer modları kalıp olarak kullanıp kendi ayarınızı yapmanıza müsade etmiyor.
  • Merhabalar,

Bu monitörün parlaklık, mod değişikliği gibi ayarlarını arkadaki tuşu kullanmadan yapabileceğimiz bir yazılımı var mı acaba? Aradım fakat bulamadım.
  • Bende pahalıya aldım. Sonradan 2000 liranın altına düştü. Şimdi yine artmış fiyatı.
    2K düşünmedim çünkü 720p den 1080p ye geçtiğimde de bir fark görmemiştim.
    Yüksek çözünürlük yerine bol fps yi tercih ettim. Hayırlısı. 4K ya geçerim ekran kartları kaldırınca.
    Bir de ben sRGB modda hem oyun oynuyorum, hem internette geziniyorum.
    Renk standardıymış. Parlak değil gözü yormuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur226

Bende pahalıya aldım. Sonradan 2000 liranın altına düştü. Şimdi yine artmış fiyatı.
    2K düşünmedim çünkü 720p den 1080p ye geçtiğimde de bir fark görmemiştim.
    Yüksek çözünürlük yerine bol fps yi tercih ettim. Hayırlısı. 4K ya geçerim ekran kartları kaldırınca.
    Bir de ben sRGB modda hem oyun oynuyorum, hem internette geziniyorum.
    Renk standardıymış. Parlak değil gözü yormuyor.
    Yarış moduna alıp,mavi ışık filtresi düzeyini 1 yapın. Bu şekilde hem gözleriniz yorulmaz hem de gerçeğe en yakın renkleri alırsınız.
  • HackAv kullanıcısına yanıt
    fps modu bile seçmiyorum sRGB varken. Yarış modu çok alakasız olur bana. Yinede saolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur226

fps modu bile seçmiyorum sRGB varken. Yarış modu çok alakasız olur bana. Yinede saolun.
    İsmi yarış modu diye ürkmenize gerek yok. Asus'un gerçeğe en yakın renk modu yarış modudur.
    FPS modu kötü görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frostmourne Hungers

Asus birçok modda bazı özelliklerin kullanıcı ayarını kapatıyor. Misal racing mode da sharpness kapanıyor vs.Diğer modları kalıp olarak kullanıp kendi ayarınızı yapmanıza müsade etmiyor.
    hocam peki bu sharpnessi black stabilizationu ve custom color, brightness, contrast gibi değerleri herhangi bir preset seçmeden kendimiz hepsini tek tek yapabilme imkanımız yokmu ?
  • WarSaw kullanıcısına yanıt
    Var tabi ki ancak diğer modların gamma değeri felaket kötü olduğundan ayar yapmanızın pek bir mantığı kalmıyor. En ideal gamma racing mode da ve buna müdahale edemiyorsunuz.
  • quote:

Var tabi ki ancak diğer modların gamma değeri felaket kötü olduğundan ayar yapmanızın pek bir mantığı kalmıyor. En ideal gamma racing mode da ve buna müdahale edemiyorsunuz.
    tam anlayamadım illa bu presetlerden birinimi seçmemiz gerekiyor ben racing mod falan birşey seçmeden kendim yapamıyormuyum gammasını sharpnessiını black stabilisationunu falan ? ve monitörü 40-50cmden kullanan birisi pikseller arasındaki boşluğu görebiliyormu yani 27" ve 1080p olması açısından?
    Hayır yapamıyorsunuz mutlaka bir mod seçmeniz lazım. Gamma ayarına monitör üzerinden ayar yapamıyorsunuz zaten sadece yazılımla oynayabiliyorsunuz. Monitörü 30cm den kullanıyorum ve bazı düz zeminlerde belli oluyor ancak oyunlarda ve videolarda çok belli olmuyor.
  • quote:

Hayır yapamıyorsunuz mutlaka bir mod seçmeniz lazım. Gamma ayarına monitör üzerinden ayar yapamıyorsunuz zaten sadece yazılımla oynayabiliyorsunuz. Monitörü 30cm den kullanıyorum ve bazı düz zeminlerde belli oluyor ancak oyunlarda ve videolarda çok belli olmuyor.
    hm anladım, teşekkür ederim ilgilenip cevapladığınız için.
    rica ederim aklınıza başka takılan bir şey olursa sorabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.