Şimdi Ara

Asus VG279Q stoklara girmiş (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
2
Favori
9.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepsiburada'dan aldım indirimden. 2 haftadır kullanıyorum. Soruları yanıtlayabilirim
  • emreDZ kullanıcısına yanıt
    Hocam 1080p sıkıntı oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreDZ

Hepsiburada'dan aldım indirimden. 2 haftadır kullanıyorum. Soruları yanıtlayabilirim
    etrafa bakarken ghosting motion blur sorunu ve g-sync olayı nasıl
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    En çok tereddüt ettiğim konu oydu ama hiç de sorun oluşturmuyor. Yaklaşık 40cm mesafeden bakıyorum ekrana ve içerik 1080p olduktan sonra gayet net görüntü. Hatta büyük ekran ister oyun olsun ister film daha bir keyif almanızı sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreDZ -- 30 Ağustos 2019; 1:34:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ghosting yok. PG248Q’daki gibi abuk subuk piksel hataları da yok. Motion blur ise yok denecek kadar az. TraceFree standart 60’da, artırma gereği hissetmedim. Üstelik VA panellerdeki gibi yüksek hz’de akıcı görüntü, 60’lara inince kör edecek derecede ağır piksel tepkime süresi olayı da yok.

G-Sync’e gelince; display port üzerinden bağladım, 144 hz’e ayarladım, nvidia kontrol panele girdiğimde G-Sync gözüküyordu zaten. G-Sync ayar sayfasından seçili ayarları bu monitör için uygula diye bir seçenek var, onu işaretleyip kaydediyorsunuz o kadar.

Çalışma aralığı 40-144 Hz, fakat fps 40’ın altına düştüğünde bile LFC devreye giriyor ve yine aktif kalıyor.

• Monitörün fiyatı 1900 lira civarında. Vatan bilgisayar satıyor şuan indirimle. Alacak olanlar kaçırmasın bence.
  • HackAv kullanıcısına yanıt
    24 inç yada 2K olasıydı kesin 2 tane alırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatan'dan aldim bu sabah 1900 TL'den. Ilk izlenim olarak ne kadar uzaktan bakarsam bakayim 27" ve 1080p beni rahatsiz etti. Oyunda olmasada masaustu uygulamalarda pikseller belli oluyor.

Hic monitorum olmadigi ve fiyat uygunlugundan dolayi tercih ettim VG279Q'yu fakat onumuzdeki sene itibariyle 2K bir monitore gececegim en az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olethros

Vatan'dan aldim bu sabah 1900 TL'den. Ilk izlenim olarak ne kadar uzaktan bakarsam bakayim 27" ve 1080p beni rahatsiz etti. Oyunda olmasada masaustu uygulamalarda pikseller belli oluyor.

Hic monitorum olmadigi ve fiyat uygunlugundan dolayi tercih ettim VG279Q'yu fakat onumuzdeki sene itibariyle 2K bir monitore gececegim en az.
    hocam görsel resim atabilirimisin masaustu ve oyunlarda fps oyunlarında daha rahat olmuyormu canlı ekran mesela pubg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parsalihan -- 7 Eylül 2019; 14:26:51 >
  • Bu yılın başlarında amazon.de den almıştım monitörü, ölü piksel çıkmıştı. değişim talep ettim sağolsunlar hemen yenisini gönderdiler ama ondada piksek çıktı. 2 monitörü 2-3 ay beraber kullandım. sonra birini geri gönderdim. garanti bitmeden diğer monitörü geri gönderebileceğimi söylemişlerdi. vatanda bu fiyatı gördükten sonra geri göndermektan başka çare bırakmadılar sanırım.
  • Hocam bendede sağ ve sol üst çerçevenin altına ekrana bastırınca biraz içeri giriyor bırakınca yerine oturuyor galiba bu modelde bütün hepsi bu var hata mı bilmiyorum ekranda bir sıkıntı yok ama baskı yapınca bazı yerlerinde öyle oluyor

• Vatan'dan AOC C27G1 ve Asus VG279Q karşılaştırdım. Bana nedense AOC daha iyi geldi. Tasarımı, kavisli oluşu ve nedendir bilmiyorum görüntü kalitesinde pek fark göremedim. Parlaklık olarak Asus biraz daha canlı idi. Yakından da baktığımda ise AOC daha pürüzsüz olurken Asus'ta yer yer pixelleşme'ler gördüm(rahatsız etmeyecek düzeyde). Büyük ihtimal AOC olanı alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Faustus -- 10 Eylül 2019; 17:24:7 >
  • İlk geldiğinde pikselleşme dikkatimi çekmişti ama sonradan normal gelmeye başladı. Işık sızmasıda ilave olarak başıma bela olmuştu.

• Bende geçtiğimiz hafta vatandan aldım bu monitörü ve yakından 27 inç insanın gözlerini yoruyor. Parlak renkler güzel eski monitörümde asus idi özelliklerinden anladığımdan değilde marka yüzünden aldım. 23 küsür inç idealmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurfe

Bende geçtiğimiz hafta vatandan aldım bu monitörü ve yakından 27 inç insanın gözlerini yoruyor. Parlak renkler güzel eski monitörümde asus idi özelliklerinden anladığımdan değilde marka yüzünden aldım. 23 küsür inç idealmiş.
    Gözlerinizi yoruyorsa,monitör ayarlarından mavi ışık secviyesini 1'e çıkarın.
  • Teşekkür ederim ama hangi ayarda duruyorsa ona gözüm alışmış bu mavi ışık filtresini açınca sanki ekran sararıyor gibi geldi kullanayım böyle inşallah yardımcı olur.
  • bende sipariş verdim yarın elime geçicek muhtemelen. ben ps4 proda kullanıcam. benim gibi bu monitörü konsolda kullanan varmı acaba ayarlarla ilgili tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.
  • bugün elime geçti amazon dan aldım 2008tl ye bir tane ölü piksel çıktı ama oda zarar etmez diye düşünüyorum.
  • thedoctor1907 T kullanıcısına yanıt
    Ölü pikseller ilerde artacaktır.

Kronik Ölü Piksel Problemi var.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    sağlık olsun napalım hocam elimde vg278qr vardı TN panel diye geri gönderdim bunu aldım bu 279q ips olarak daha iyi geldi gözüme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedoctor1907 -- 12 Eylül 2019; 10:13:17 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.