Şimdi Ara

Asus VG279Q Ölü Pixel Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta vatan bilgisayar web sitesinden monitorun siparişini verdim. Fakat 3 tane ölü pixel çıkınca iade ettim. Monitor hoşuma gittiği için ve ölü pixelle tekrar uğraşmamak adına mağazadan almaya karar verdim. Vatan topkapı mağazasından dün monitorü test ederek aldım. 4. ya da 5. testte sorunsuz bir tane bulduk. Çalışan personel bu modelde çok fazla ölü pixel çıktığını söyledi. Neyse baya bi temiz mi diye baktık bir şey göremedim. Dün monitoru kurdum. Tekrar evde test ettim. Ölü pixel falan yoktu. Biraz önce baktım sol üst tarafta bir tane var. Test ederken görmemiş olabilirim ama yanımda personelden hariç arkadaşım da vardı o da görmemiş olabilir. Eve getirip tekrar test ettim, kardeşim de yanımdaydı ve bir şey görmemiştik. Sonradan oldu diye düşünüyorum. Orda test ettikten sonra malı sağlam teslim aldığıma dair bir kağıt imzaladım. 1 tane ölü pixel bile garanti kapsamında fakat ben iade etmek istiyorum. Mağazadan aldım ve dediğim gibi bi kağıt imzaladık. İade edebilme şansım var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ILoveNicola -- 8 Eylül 2019; 22:25:4 >

• Mağazadan aldıysan iade almama hakları var.

VG279Q da kronik ölü piksel problemi var.
    DH den bir arkadaş'a Amazon.de üzerinden aldırdım adamın 2 monitöründe ölü piksel çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Mağazadan aldıysan iade almama hakları var.

VG279Q da kronik ölü piksel problemi var.
    DH den bir arkadaş'a Amazon.de üzerinden aldırdım adamın 2 monitöründe ölü piksel çıktı
    Nasıl yani mağazadan aldığın zaman ölü pixel garantisi geçerli değil mi? Ben bu monitör'den almayı düşünüyordum. Kronik ölü pixel sorunu çıktı birde başımıza. Anlaşıldı şimdi fiyatının neden uygun olduğu

Peki AOC C27G1 hakkında ne düşünüyorsun? Ben bu monitörü Söğütözü Vatan'dan inceledim baya hoşuma gitti. Çok yakından bakınca anca görünüyor pixelleşme'ler. Hatta Asus IPS olmasına rağmen AOC daha pürüzsüz. Sadece 250cd parlaklığa sahip ve VA panel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Faustus -- 10 Eylül 2019; 23:39:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dr.Faustus kullanıcısına yanıt
    Benım Arkadaş 2.650 tl ye almıştı :)

Mağazadan aldığınız ürünleri 14 gün iade değişim imkanınız yok.
    Ürün arızalı ise servise gidiyor özellikle VATAN Bilgisayar direk servise yolluyor.
    Yasal olarak artık iade hakkınız yok !!!
  • Benimde ilk aldığım vg279q 1 tane ölü pixelli çıktı faturayıda kestirmiştim iptal edip tekrar verdiler inşallah değiştirirler.
  • Arkadaşlar vatan teknik servise yolladı. Ayrıca oradaki eleman doğrudan asusla irtibata geçsem bi form doldurup kapıdan kargoya verebileceğimi söyledi. Böyle bir şey olduğunu bilmiyordum. Müşteri hizmetlerini kaç kez aradım ama böyle bir şeyden bahsetmediler. Monitor hakkında yorum yapacak olursam kesinlikle süper bi monitordu. Fakat çok fazla ölü pixel problemi yaşanmakta. Ölü pixel olmasa o fiyata çok güzel bi monitor.
  • ILoveNicola I kullanıcısına yanıt
    Ben de geçen hafta vatan bilgisayardan aldım. Kontrol ettirip aldım. Bir sorun yok ama içime korku saldınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inflect -- 28 Eylül 2019; 22:39:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inflect

Ben de geçen hafta vatan bilgisayardan aldım. Kontrol ettirip aldım. Bir sorun yok ama içime korku saldınız.
    Şimdiye kadar bir şey çıkmamışsa bir şey olmaz diye düşünüyorum. Yine de çıkması durumunda doğrudan Asus yetkili servisine ulaşırsanız süreç daha hızlı ilerliyormuş. Diğer türlü vatana götürürseniz sizin yerinize onlar yetkili servisle ilgileniyor ama süreç biraz uzuyor. Ben sıkıntısız bir şekilde para iadesi aldım. Umarım sorunsuz kullanırsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.