Şimdi Ara

Asus VG248QE Kullananlar Klubü - 3xSurround Portrait 3240x1920 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.120
Cevap
29
Favori
72.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bu monitörü bugun aldım. cd sürücüm yok herhangi bir kurulum programı oluyormu ? 144 hz sanki kesmedi beni ya eski tüplü monitörde 1024 768 85hz daha bi keskindi ama sanırım bunda 1920 1080 çözünürlük oldugu için olabilir bilmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknups

ben bu monitörü bugun aldım. cd sürücüm yok herhangi bir kurulum programı oluyormu ? 144 hz sanki kesmedi beni ya eski tüplü monitörde 1024 768 85hz daha bi keskindi ama sanırım bunda 1920 1080 çözünürlük oldugu için olabilir bilmıyorum.

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=tr-tr&m=VG248QE&p=13&s=26

CD içeriği bu linkte var, içinde eski bir nvidia sürücüsü ile monitörün sürücüsü var işe yarıyor mu emin değilim ama alır almaz yüklemiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan

quote:

ben bu monitörü bugun aldım. cd sürücüm yok herhangi bir kurulum programı oluyormu ? 144 hz sanki kesmedi beni ya eski tüplü monitörde 1024 768 85hz daha bi keskindi ama sanırım bunda 1920 1080 çözünürlük oldugu için olabilir bilmıyorum.

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=tr-tr&m=VG248QE&p=13&s=26

CD içeriği bu linkte var, içinde eski bir nvidia sürücüsü ile monitörün sürücüsü var işe yarıyor mu emin değilim ama alır almaz yüklemiştim

monitörün sürücüsü nasıl yükleniyor ya indirdim ama :S 13 kb lık bişey

• peki bu monitoru alsak ps3 baglasak 144 hz olayı sadece pc ye mi mahsus yoksa diger xbox360 ve ps3 bagladıgımızdada görüntüde fark ediyomu acaba merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: prohal

peki bu monitoru alsak ps3 baglasak 144 hz olayı sadece pc ye mi mahsus yoksa diger xbox360 ve ps3 bagladıgımızdada görüntüde fark ediyomu acaba merak ettim

Xbox yada ps3 ten refreshrate seçilebilyor mu bilmiyorum. Seçilebiliyorsa olabilir tabikide. Aksi halde imkandız dostum. Hem o platformlar da oyunlar 30fps değilmi ki!
  • Öncelikle hayirli olsun güle güle kullanirsin insAllah,inceleme de iyi :)

Ben de bu Monitörü alacaktim fakat son anda "BenQ XL2411T" modelini aldim,biraz daha ucuzdu,benimki de 144 HZ - 1MS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi die.Rache -- 8 Nisan 2013; 17:09:28 >
  • Hayırlı olsun kardeşim sizede. Aynı paneli kullanıyorlarmış zaten
  • Cumartesi gunu vatanbilgisayarda olu pixel testi yaptirarak 3 kutu actirdim.Satici arkadasin olu pixel olmasi imkansiz sozune kalsaydim epey bi gidip gelmeler olcakti.Alacak arkadaslar ozellikle vatanbilgisayarda olu pixel testi yaptirarak almalarini oneriyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BenQ XL2411T'ı nerden aldın. vatanda falan yok. ben almıstım vatandan eve getırdım acılmıs urun vermısler, ekran toz falandı, etkıetlerı sokulmus yanında kı hedıyeler falan acılıp kurcalanmıstı. vatandan urun alırken acın kontrol ettırın ıcerıde cıkmadan once. gıttım aynen gerı verdım ekranı. o gunden berı ekran bakıorum, sanırım bu asus'u alıcam bu hafta sonu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyber

BenQ XL2411T'ı nerden aldın. vatanda falan yok. ben almıstım vatandan eve getırdım acılmıs urun vermısler, ekran toz falandı, etkıetlerı sokulmus yanında kı hedıyeler falan acılıp kurcalanmıstı. vatandan urun alırken acın kontrol ettırın ıcerıde cıkmadan once. gıttım aynen gerı verdım ekranı. o gunden berı ekran bakıorum, sanırım bu asus'u alıcam bu hafta sonu.

Ben dün gittim vatana.O dediğin monitörü bende almak istiyordum ama 1 yıldır orda teşhir ürün olarak son 1 tane duruyormuş.Baktım fena değil falan ama neticede 1 yıldır duyuor orda gelen geçen kafasına göre test ediordur falan monitörü o yüzden için ısınmadı almadım.Bu asus monitöre baktım fena değil tabi tam anlayamıyorsunuz arkadaşın dediği gibi ölü pixel testi yaptırmanız gerek.Ve o asus monitör sadece oyun için dizayn edilmiş.Yani photoshop yada video motaj programları falan kullanmayı planlıyorsanız sisteminzide almayın diyorlar baya soruşturdum.Gerçek renkleri vermiyormuş o yüzden...

• grafık falan yapıcaksan zaten ıps alıcaksın. cok ta kotu degıl renkler abartıldıgı kadar. sadece baskı yapıcaksan ve tam renk dorulugu lazımsa ıps lazım. onun dısında tn panel ısını gorur. oyun, fılm, 3d modellıng ıcın falan.
  • ben filmde izlerim diyen kişiler bu monitörü almasın oyunda süper performans ama film izlemek güzel değil söyleyim
  • quote:

ben filmde izlerim diyen kişiler bu monitörü almasın oyunda süper performans ama film izlemek güzel değil söyleyim

Benimde duymak istediğim buydu.Oyun dışında herşeyde bu monitörü kötülüyor herkez.Sana zahmet açıklayabilirmisin neden kötü olduğunu detaylı bir şekilde dostum? Çünkü bu monitörü gerçekten almak istiyorum ve sadece oyun oynamicam.O yüzden en küçük detayı bilmemde fayda var diye düşünüyorum =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkyanusAskin

quote:

ben filmde izlerim diyen kişiler bu monitörü almasın oyunda süper performans ama film izlemek güzel değil söyleyim

Benimde duymak istediğim buydu.Oyun dışında herşeyde bu monitörü kötülüyor herkez.Sana zahmet açıklayabilirmisin neden kötü olduğunu detaylı bir şekilde dostum? Çünkü bu monitörü gerçekten almak istiyorum ve sadece oyun oynamicam.O yüzden en küçük detayı bilmemde fayda var diye düşünüyorum =)

bende bende bende :-) pepenin kardeşi misali :-) hocam bende almayı düşünüyorum bu cihazı kafam çok karışık benim de hz ve ms olayı çok güzel ama bu yorumlardaki söylenenler kafa karıştırıcı bende hem oyun oynayıp hem film izleyen boş zamanım olur kolay öğreneceğim yer olursa photoshop da kullanmak isteyen biriyim sadece oyun meraklısı değilim ama 24 saat pc yi açık bırakan biriyim online oyun oynadığım için çoğu zaman bot ta duruyor sorularım bu monitör ile diğer monitör ler özellikle samsung un 950 tl ye düşen güzel bi monitörü var aralarında oyunda çok fark varmı sonuçta oda ıyi bunun farkları neler eksilerl artıları şeklinde arıyorum :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OkyanusAskin

quote:

dvı ve hdmı ile izledim hd film açıyorum sanki dvd film izler gibisin hiç hd tadı vermiyor. ayrıca 144 hz de filmde etkili değil. bu monitörü alıcaksan oyun için alıcaksın. hemen arkasında duvarda asılı bir samsung led tvin olucak film istediğinde ona geçiceksin. inşallah tv almamda gerçekleşir. bende film izlemeyi seviyorum çunku. ama oyunlarda mükemmel performans var özellikle fps oyunlarda. bf3 de özellikle. tabiki sisteminiz iyi ise

• quote:

ayrıca 144 hz de filmde etkili değil.

144hz fimde de (2d) etkin. film 24 kare/sn olunca birşey hissetmemeniz normal tabikide. Motion plus özellikli video player ile filmmi oynatırsanız (led tv lerdeki 200hz 400Hz gibi ki; video işlem gücünü gösteren değerler bunlar. paneller 60hz zaten bir tek 3d paneller 120hz) farkı biraz daha iyi göreceksiniz. 1ms lik panel hızlı/akan görüntülerde görüntüde içiçe girift görüntü olmadan daha keskin film izleme imkanı sunuyor. Fark anlamak için diğer monitörlerle yanyana aynı videoyu açıp izlemedikçe ; evet işte olay buymuş diyemezsiniz. Ben test ettim

ASUS a haksızlık etmeyin film konusunda. TN paneller içinde gördüğüm en iyi film görüntüsünü aldım bu panaelden. kalkıpta IPS panellerin kalitesini aramak olmaz. Hatta kimi IPS paneldende daha iyi buldum bu TN paneli. (gürüş açısını kastetmiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 11 Nisan 2013; 4:02:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rezes

quote:

144hz fimde de (2d) etkin. film 24 kare/sn olunca birşey hissetmemeniz normal tabikide. Motion plus özellikli video player ile filmmi oynatırsanız (led tv lerdeki 200hz 400Hz gibi ki; video işlem gücünü gösteren değerler bunlar. paneller 60hz zaten bir tek 3d paneller 120hz) farkı biraz daha iyi göreceksiniz. 1ms lik panel hızlı/akan görüntülerde görüntüde içiçe girift görüntü olmadan daha keskin film izleme imkanı sunuyor. Fark anlamak için diğer monitörlerle yanyana aynı videoyu açıp izlemedikçe ; evet işte olay buymuş diyemezsiniz. Ben test ettim

ASUS a haksızlık etmeyin film konusunda. TN paneller içinde gördüğüm en iyi film görüntüsünü aldım bu panaelden. kalkıpta IPS panellerin kalitesini aramak olmaz. Hatta kimi IPS paneldende daha iyi buldum bu TN paneli. (gürüş açısını kastetmiyorum)

Detaylı anlatımın için teşekkürer hocam.Benim tam olarak anlamadığım,sen şimdi öneriyormusun bu monitörü filmlerde falan? Kalkıpta 144 hz'de izlemeye çalışmicam rengi deiştirdiğini biliyorum öyle olunca.Aynı zamanda ben photoshop ve video montaj'da yapıyorum fakat baskıya iş yapmicam.Yani bir foto yada video editlediğimde sadece internette paylaşıcam.Herkez eğer photoshop yapacaksanız almayın sadece oyun için iyi diyor.Tabiki ips panel kadar kaliteli olmasını beklemiyorum renklerin.Ama hem oyun için iyi hemde foto için idare edebilmesini istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rezes

quote:

Splash PRO EX programı ile filmleri izliyorum . başka önerdiğin video player varmı ? ben hiç hissetmedım 200 hz 400 hz lik bir durum. önereceğin bişey varsa sevinirim

• Arkadaşım filim 60fps veya fazla olmadan zaten öyle birşeyi fark etmen mümkün değiki.Filimler standarttır yani 30fpsdir en fazla.Anca 60fpslik bulabilirsiniz internet üzerinden torrent sitelerinden oda çok zor.Çünkü bunların fpssi arttıkça boyutuda artar.Mesela 60fps'lik 1 buçuk 2 saat arası filim yaklaşık olarak 70gb tutar.Bu kapasite son kullanıcıya sunulamayacağı için 30fpsye çekerler en fazla 5gb olur.Yani 144 hz(144fps) olduğunu düşün filmin 200gb falan olur yani bu kapasite filimin ilk render edilmiş halidir yapım aşamasından çıkış halidir yani.Piyasaya sürüleceği zaman düşürürler bunu 30fpsye. :DD
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.