Şimdi Ara

ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
6
Favori
150.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mito1172

arkadaşın dediği gibi son sürrümü yükle ve bios güncellerken dikkat etmek lazım ups güç kaynağı yoksa eletirik kesintisi tehlikeli.
    artı çok gerekmedikçe bios güncellemesende olur tabi eğer anakart düzgün çalışmıyorsa güncellemek işe yarayabilir yani sorumluluk sendedir paylaşan sadece bilgi amaçlı paylaşır kararı okuyup uygulayan verir birde çok acemiysen ve gerekliyse bilene yaptır bence vede anakartın tam modelini yazmamışsın o verdiğin ekran kart

hayır benim pcdeki diğer donanımları söylememin nedeni.Yanlış öğrenmediysem anakart updatei daha çok ram kullanma olanağı yeni işlemcileri kullanma olanağı ve bunun gibi şeylerde faydası oluyor.Eğer anakartı update edersem diğer donanımları eski görüp bundan kaynaklı yavaşlama olabilirmi.Bazı arkadaşlarda yeni anakart driverını yüklediğimde bilgisayarım yavaşladı ben tekrar eskisini yükleyim demiş.Bilmem kendimi ifade edebildimmi?

• eğer yeni bios sürümü bu saydıklarına yarıyorsa ve sende yeni işlemci falan takmayı düşünüyorsan,artı remlerede de iyileştirme getiriyorsa günceleyebilirsin ekran kartına bir sorun yaratacağını sanmam yani yavaşlamada olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 8 Temmuz 2011; 0:37:30 >
  • Güzel anlatım...

Peki, direkt BIOS'tan güncelleme nasıl yapabiliriz? Flash belleğimizi kullanarak, mesela?
  • onu denemedim ama anakart destekliyorsa ilk açılışta ekrana gelen seeçeneklerden yapılabiliyor, kullanım klavuzunda vardı sanırım bilgisi.

yada googlede aratın mutlaka bilgi çıkar, veya yapan biride bilgi verebilir forumda

Edit: işinize yarayacak bilgiler burda

http://forum.donanimhaber.com/m_35973566/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm

http://blog.pclabs.com.tr/ozkanerden/2007/10/17/usb-flash-bellek-ile-bios-guncelleme/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 10 Temmuz 2011; 5:13:52 >

• bende programı indirdim ama yüklemeye çalışırken aşadaki sorun çıkıyor türkçesi bu modeli desteklemiyor gibi bişey anakartım P5Q SE2

ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burda
  • quote:

onu denemedim ama anakart destekliyorsa ilk açılışta ekrana gelen seeçeneklerden yapılabiliyor, kullanım klavuzunda vardı sanırım bilgisi.

yada googlede aratın mutlaka bilgi çıkar, veya yapan biride bilgi verebilir forumda

Edit: işinize yarayacak bilgiler burda

http://forum.donanimhaber.com/m_35973566/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm

http://blog.pclabs.com.tr/ozkanerden/2007/10/17/usb-flash-bellek-ile-bios-guncelleme/

Ne ettin sen ya kaç snde güncelledin bu videonun öncesi varmıydı??? ee Windowsdan güncellemek daha zor o zaman.Direk açılışdaki biosdan güncelleyelim EDİT:Bi sorum var.Flashın içine hangi dosyayı atıyoruz.Atıyorum Biosumun tarihi 2006.2011 e kadar bir sürü güncelleme var.En son güncelleme bios dosyasını flash diskin içine atsak sonra açılıştan güncellesek bi sorun çıkarırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinyap -- 26 Temmuz 2011; 20:41:36 >

• slm arkadaslar bios güncelliycem fakat floopy disk te sürücüsüde yok bende usb bellek veya mp3 ile yapılabilirmi
  • Güzel paylaşımın için teşekkürler, en sonunda Asus P4VP-MX anakartımın bios'unu güncelleyebildim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerx1234

slm arkadaslar bios güncelliycem fakat floopy disk te sürücüsüde yok bende usb bellek veya mp3 ile yapılabilirmi

anlatımı dikkatli okursan floopy sürücüsüne gerek olmadığını görürsün

cevaplar geç oldu ama yeni gördüm keşke bu konu sabitlense işe yarar

@mkttic rica ederim güle güle kullan

• sistem bios güncelleme tamam.. fakat görüntü bios u güncel değil.... asus m3a

http://www.asus.com.tr/Motherboards/AMD_AM2Plus/M3A/#download

görüntü için hangisini indireceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsarsel

sistem bios güncelleme tamam.. fakat görüntü bios u güncel değil.... asus m3a

görüntü derken bios derken neyi kastettin? benim bildiğim öyle birşey yok varsada senin anakart için yenisi çıkmamış ekran kartı driver diyorsan yani cihipset veya vga, oda win 7 uyumlu yok sitesinde senin anakartın sadece xp var.

EDİT: pardon senin dahili ekran kartın yok sanırım o yüzden ayrı ekran kartın var onun görüntü biosunu söylüyor olabilir ewerest. ekran kartın ne marka modelse ona bak sitesinde vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 8 Aralık 2011; 8:01:42 >

• quote:

quote:

görüntü derken bios derken neyi kastettin? benim bildiğim öyle birşey yok varsada senin anakart için yenisi çıkmamış ekran kartı driver diyorsan yani cihipset veya vga, oda win 7 uyumlu yok sitesinde senin anakartın sadece xp var.

EDİT: pardon senin dahili ekran kartın yok sanırım o yüzden ayrı ekran kartın var onun görüntü biosunu söylüyor olabilir ewerest. ekran kartın ne marka modelse ona bak sitesinde vardır.

hd4650 ekran kartı var.... 8600 gt yi takıp bios güncelleme yapmak istiyorum.... asus için sistem bios tamam .. bu tarz bir program ekran kartı için varmı.. teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

hd4650 ekran kartı var.... 8600 gt yi takıp bios güncelleme yapmak istiyorum.... asus için sistem bios tamam .. bu tarz bir program ekran kartı için varmı.. teşekkürler

Ati win flash ile bios u karta yazdırabilirsin.

• sağol arkaddaşım yardımın için avsarsel kardeşim yönetici arkadaşın dediğini yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 9 Aralık 2011; 1:01:02 >
  • quote:

sağol arkaddaşım yardımın için avsarsel kardeşim yönetici arkadaşın dediğini yap

deneyelim inşallah olur..
  • merhaba arkadaşlar bende p5b-mx wifi-ap anakart var sata hdd tanımıyordu P5B-MX/WIFI-AP first release BIOS V0110 versiyonundan ASUS UPDATE ile P5B-MX/WiFi-AP BIOS 0802 yükselttim ama yine tanımadı biraz araştırdım P5B-MX/WIFI-AP release BIOS 0305 bu serviyonu yüklemem lazımmış ama alt
    versiyona düşemiyorum nasıl yapacam alt versiyona düşmeyi teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoroglu08

merhaba arkadaşlar bende p5b-mx wifi-ap anakart var sata hdd tanımıyordu P5B-MX/WIFI-AP first release BIOS V0110 versiyonundan ASUS UPDATE ile P5B-MX/WiFi-AP BIOS 0802 yükselttim ama yine tanımadı biraz araştırdım P5B-MX/WIFI-AP release BIOS 0305 bu serviyonu yüklemem lazımmış ama alt
    versiyona düşemiyorum nasıl yapacam alt versiyona düşmeyi teşekkürler

ne alakası varmış ki o versiyonun? son güncel bios versionu yüklersen zaten tüm versionları içinde barındırır ne yani BIOS 0305 bu versiyonda sata desteği eklenmişte son versionda çıkarılmış mı? bence yanlış bilgi yani örnek version 3 te veya diğer 1 2 de sata tanımıyorsa version 4 te bu düzeltilmiş ve yeni eklemeler yapılmıştır yani 1 ve 2 ve 3 versionda olanlar 4. versionda da vardır artı 1 2 3 te olmayanlar iyileştirilip eklenmiştir eğer son biosda da sata tanımıyorsa bence başka bir sorunda olabilir. illa bahsettiğin versiona dönmek istiyorsan o versionu tekrar yüklersen döner
    artı kartın alt linktekiyse satayı destekliyor işin garibi vista var win 7 desteği yazmıyor bios indirme bölümünde
    Güney Köprüsü
    1 xUltraDMA 100/66/33
    4 x SATA 3 Gb / s portu
    http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5BMXWiFiAP/#specifications

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 17 Eylül 2018; 0:56:21 >

• teşekkürler arkadaşım cesaret edememiştim sayende CPU artık görünüor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: besaer

teşekkürler arkadaşım cesaret edememiştim sayende CPU artık görünüor.

iyi günlerde kullanın gerekliyse bios güncellenmelidir ama pc sorunsuz çalışıyorsa gerek yoktur bios güncellemenin.
  • P5KPL-AM SE X.0x model anakartım var ve bios güncelleyemiyorum. program sürekli servere bağlanma hatası alıyorum. ne yapmam geremli ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.