Şimdi Ara

Asus tuf x570 gaming anakart Corsair rgb ram ile uyumlumudur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun süredir bilgisayar parçaları toplamaktayim.

İşlemciyi ryzen 3600 alıp sonra 4000 serisine geçerim derken 3600xt bekleyeyim 4000 serisine geçmeyi aceleye getirmeyim istedim.

Topladigim sistem:
    Asus dual rtx 2070
    Corsair RGB pro 3200mgz Cl16
    Corsair 465x kasa
    Asus tuf x570 gaming plus anakart topladım.

Derken bir yorumda Asus tığ x570 ile Corsair ram uyumlu çalışmadığını yazmış. Tamam anakartim uyumlu ram listesinde Corsair yok ama ben uyumlu çalışacağını düşünmüştüm.
    Sizce ne yapmalıyım. İşlemciyi alıp denemeliyim mi yoksa anakarti elden çıkarıp MSI veya gigabyte b550 bakmalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevota -- 20 Haziran 2020; 23:16:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anakart QVL listeleri her zaman çalışanları göstermez daha çok tavsiye niteliği taşır bir nevi.
    listede yok diye kesin çalışmaz gibi bir durumda yok
    seçtiğiniz ramde bir model numarası olması lazım onu yazarsanız daha rahat bakılabilir

model numarasıyla şu siteden bir kontrol edinhttps://pangoly.com/en/review/asus-tuf-gaming-x570-plus-wi-fi/compatibility/ram
  • Üreticiler anakartlarında her marka model ram için deneme fırsatı maalesef olmuyor. Bu yüzden destek listesinde olmayıp sorunsuz çalışan ram modelleri mevcut. Tahminim sorun olmayacağı yönünde anakartınızın en güncel biosunu güncelleyip kullanın.
  • https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/143930342

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı anakartı kullanıyorum. Sakın satıpta b550 almayasın. X570 her zaman b550 den güçlü bir chipset. Ram lerini değiştirmeni tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.